Gheysens in vieze papieren: totale uitverkoop wenkt

door
Gheysens in vieze papieren: totale uitverkoop wenkt

Er is de voorbije maanden reeds veel gezegd en geschreven over de cashflowproblemen van Antwerp. Omwille van de financiële toestand zag de landskampioen zich onder meer genoodzaakt om Arthur Vermeeren in januari te verkopen. Daar zal het wellicht niet bij blijven.

Eerder liet CEO Sven Jaecques, die zich voorts weliswaar weinig zorgen maakt, al verstaan dat het moeilijk wordt om goudhaantjes zoals Mandela Keita en George Ilenikhena aan boord te houden. Zij moeten dan wel de absolute jackpot opbrengen, geld dat men op de Bosuil uitstekend kan gebruiken.

LEES OOK: 'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

Gheysens draait geldkraan dicht

Tenslotte blijft het de bedoeling van de Great Old om middels uitgaande transfers zo snel mogelijk zelfbedruipend te worden. En dus minder afhankelijk te zijn van voorzitter Paul Gheysens, die als een mecenas al tal van miljoenen in het stamnummer één pompte maar de kraan recent moest toedraaien.

Niet alleen omwille van de Financial Fair Play, ook omdat zijn bedrijven in de privésector het zwaar te verduren krijgen. Met name Ghelamco ziet af vanwege de vastgoedcrisis, wat Gheysens tot voorzichtigheid aanmaant. Al had hij er na nieuwjaar nog een goed oog in dat de situatie zich zou herstellen.

Uitverkoop bij Ghelamco

Dat blijkt evenwel niet het geval. Integendeel: volgens De Tijd dwingen de opstapelende schulden de ontwikkelaar om gebouwen te verkopen. In de komende 18 maanden moet er dringend extra vastgoed van de hand worden gedaan om te overleven. En dat nadat er al voor 320 miljoen werd verkocht.

Dat de zaken slecht gaan lijkt dus een understatement, wat mogelijk ook invloed kan hebben op de werking van Antwerp. Om de schulden af te lossen kan Gheysens alvast niet anders dan een totale uitverkoop te houden. Benieuwd of hij daarbij ook een deel van zijn clubaandelen te koop zal aanbieden.

Hebt u nog vertrouwen in Gheysens om Antwerp te runnen?

Meest recent

'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

1
1
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

7
7
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

17
17
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

171
171
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

85
85
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

57
57
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

331
331
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

138
138
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

26
26
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

56
56
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

287
287
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

334
334
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

98
98
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

274
274
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

350
350
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

445
445
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

345
345
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

119
119
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

653
653
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

772
772
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

249
249
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

335
335
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74

Meer sportnieuws