KRC Genk gaat vol gas voor verrassende JPL-scherpschutter

door
KRC Genk gaat vol gas voor verrassende JPL-scherpschutter

KRC Genk toont interesse in Isaak Davies, de gehuurde spits van KV Kortrijk. Davies heeft dit seizoen indruk gemaakt in Zuid-West-Vlaanderen, waarbij hij 8 doelpunten scoorde in 26 wedstrijden.

De Welshman is zelfs de derde efficiëntste aanvaller in de Jupiler Pro League. Hoewel hij op huurbasis bij Kortrijk speelt, heeft hij zich al snel in de harten gespeeld bij de fans. Clubs als Brentford, Southampton, Freiburg en AS Monaco tonen ook interesse.

Davies overweegt zijn terugkeer naar Cardiff City, maar met meerdere opties op tafel, blijft zijn toekomst onzeker.

KRC Genk wil één van de meest opvallende spitsen in de Jupiler Pro League

Isaak Davies (22), momenteel op huurbasis bij KV Kortrijk van Cardiff City, heeft zich dit seizoen ontpopt tot een van de meest opvallende spitsen in de Belgische competitie. Zijn sterke prestaties hebben de aandacht getrokken van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

Volgens The Sun tonen Brentford, Southampton, Freiburg en AS Monaco allemaal interesse in de jonge Welshman, terwijl ook KRC Genk zijn belangstelling heeft laten blijken.

Al sinds het vertrek van Paul Onuachu kampt Genk met serieuze problemen in de aanvalslinie, en Davies lijkt het type speler te zijn dat de Limburgers een kwaliteitsinjectie kan geven.

Zijn veelzijdigheid zou hem een waardevolle aanwinst maken; hij kan zowel in de spits als achter de spitsen spelen, en zelfs op de flanken uit de voeten. Zijn bliksemsnelle snelheid, grote mate van diepgang, en vermogen om ruimtes te benutten hebben hem doen uitgroeien tot een belangrijke speler bij KV Kortrijk.

Hij maakt dikwijls het verschil voor de Kerels, wat zeker niet vanzelfsprekend is bij een ploeg die tegen degradatie strijdt. Het kan dus bijzonder interessant zijn om te zien waartoe Davies in staat zou kunnen zijn bij een Belgische topclub.

Isaak Davies brengt vuur bij KV Kortrijk

Isaak Davies maakte dit seizoen de overstap van Cardiff City naar KV Kortrijk op huurbasis. De jonge Welshman doorliep alle jeugdreeksen bij de Engelse club, evenals bij de nationale ploegen van Wales, en maakte twee jaar geleden zijn debuut in het eerste elftal.

In de voorbije twee seizoenen liet hij bovendien een grote indruk achter in het eerste team van Cardiff. Aan het begin van het vorige seizoen besloot Cardiff echter een andere koers te varen.

Ondanks twee seizoenen van degradatiestrijd in de Championship, koesterde de club hogere ambities die ze wilden bereiken met ervaren spelers. Dit betekende helaas dat er geen plaats meer was voor jong talent zoals Davies bij Cardiff.

Aan het begin van dit seizoen kreeg hij het nieuws dat hij mocht vertrekken op huurbasis, waarbij KV Kortrijk als de ideale bestemming werd gezien. Krant van West-Vlaanderen voorspelde dat Davies vuur zou brengen in de aanvalslinie van KVK, en tot nu toe heeft hij die voorspelling waargemaakt.

Davies keert terug naar Cardiff? “In voetbal kan het snel gaan”

Isaak Davies staat bekend om zijn enorme werkethiek en hij heeft het vermogen om regelmatig een doelpunt te scoren. Hij heeft zijn keuze voor KV Kortrijk dan ook geen seconde beklaagd en hij geniet met volle teugen van zijn tijd in Zuid-West-Vlaanderen.

“Georgia (zijn vriendin, red.) en ik hebben hier vrienden voor het leven gemaakt. In België ben ik een betere speler geworden en daar ben ik KVK enorm dankbaar voor”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Ik wil hen bedanken door deze geweldige club in eerste klasse te houden. Daarna keer ik normaal terug naar Cardiff, maar je weet natuurlijk nooit. In voetbal kan het namelijk snel gaan.”

Met interesse van clubs als KRC Genk, Brentford, Southampton, Freiburg en AS Monaco heeft de 22-jarige alvast genoeg opties na dit seizoen.

Davies is de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League

“Never fall in love with a loan player”, schreef KV Kortrijk op Instagram. Maar Isaak Davies heeft zich diep in de harten van de KVK-fans gespeeld, en de Kerels willen de aanvaller graag langer aan zich binden.

Of dat financieel haalbaar is, blijft natuurlijk een groot vraagteken.

Davies heeft veel lof ontvangen dit seizoen, maar er is ook één belangrijk verbeterpunt naar voren gekomen. “Goede cijfers om voor te leggen zijn er vooralsnog niet, het jeugdig enthousiasme wel”, schreef Krant van West-Vlaanderen.

Toch zijn zijn prestaties op papier niet te onderschatten. Met 8 doelpunten in 26 wedstrijden dit seizoen bij een degradatiekandidaat, presteert hij allesbehalve slecht.

Hoewel zijn doelpunten per 90 minuten niet bijzonder hoog zijn (0,24), is zijn efficiëntie opmerkelijk. Davies zet namelijk 26% van zijn doelkansen om in een doelpunt. Onder alle spitsen in de Jupiler Pro League zijn alleen Igor Thiago (Club Brugge) en Lucas Stassin (KVC Westerlo) nog scherper in de box dan hij.

Bovendien staat de Welshman bekend om zijn talrijke acceleraties met en zonder bal, waarmee hij ook op dat vlak tot de top drie van Belgische spitsen behoort.

POLL: Genk moet Davies halen

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

68
68
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

140
140
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

46
46
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

143
143
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

321
321
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1020
1020
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

171
171
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

396
396
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

245
245
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

316
316
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

404
404
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

448
448
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

689
689
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1338
1338
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

550
550

Meer sportnieuws