Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach: "Ik zeg ja!"

door
Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach:

Het bestuur van Club Brugge heeft tijdens de interland-periode zijn handen meer dan vol. Naast een 'Technical Director' wordt immers ook volop gezocht naar een coach voor volgend seizoen. Radio-dj en diehard supporter Sven Ornelis heeft alvast een ideale naam in gedachten.

Begin deze week maakte de Brugse clubleiding per direct een einde aan de samenwerking met Ronny Deila. Even leek hij zijn vel te redden met de kwalificaties voor de Champions' Play-Offs en de kwartfinales van de Conference League. Maar de nederlaag van zondag in Sint-Truiden bleek voor de Noor zijn doodsteek.

Om hem op te volgen werd een interne oplossing gezocht. Zo wordt Nicky Hayen, tot dusver coach van Club Nxt, voorlopig gepromoveerd tot T1. Hij krijgt daarbij de steun van Michiel Jonckheere, die nog maar enkele aan de slag was als coach van de U18.

LEES OOK: Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

Grote comeback?

De bedoeling is wel dat het tweetal louter tot eind dit seizoen zal depanneren. Ondertussen wordt de markt verkend op zoek naar een ideale hoofdcoach voor volgend seizoen. En volgens Ornelis hoeft men daar niet te ver voor gaan zoeken.

Zo schuift de radio-bekendheid, die in 2022 nog het kampioenenfeest van Club in goede banen leidde, op 'X' de naam van Rik de Mil naar voren. Die leverde eerder al goed werk als jeugdtrainer/assistent/interim-coach bij Club. Bovendien is hij vrij na zijn veelbesproken ontslag bij Westerlo.

Richting Charleroi

Momenteel lijkt de kans op een terugkeer van De Mil echter bijzonder klein. Blauw-Zwart mikt vooralsnog op een ander profiel en liet al uitschijnen dat zo'n comeback voorlopig niet aan de orde is. Bovendien lijkt de trainer al op weg naar een andere uitdaging. Verschillende bronnen benoemen hem immers als topkandidaat om de ontslagen Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi.

Club Brugge moet De Mil een nieuwe kans geven ...

Meest recent

'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

58
58
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

166
166
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

56
56
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

642
642
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

175
175
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

143
143
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

146
146
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

193
193
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

90
90
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

96
96
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

65
65
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

335
335
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

70
70
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

42
42
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

253
253
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

90
90
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

75
75
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

194
194
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

219
219
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

328
328
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

80
80
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

106
106
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

480
480

Meer sportnieuws