Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach: "Ik zeg ja!"

door
Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach:

Het bestuur van Club Brugge heeft tijdens de interland-periode zijn handen meer dan vol. Naast een 'Technical Director' wordt immers ook volop gezocht naar een coach voor volgend seizoen. Radio-dj en diehard supporter Sven Ornelis heeft alvast een ideale naam in gedachten.

Begin deze week maakte de Brugse clubleiding per direct een einde aan de samenwerking met Ronny Deila. Even leek hij zijn vel te redden met de kwalificaties voor de Champions' Play-Offs en de kwartfinales van de Conference League. Maar de nederlaag van zondag in Sint-Truiden bleek voor de Noor zijn doodsteek.

Om hem op te volgen werd een interne oplossing gezocht. Zo wordt Nicky Hayen, tot dusver coach van Club Nxt, voorlopig gepromoveerd tot T1. Hij krijgt daarbij de steun van Michiel Jonckheere, die nog maar enkele aan de slag was als coach van de U18.

LEES OOK: ‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Grote comeback?

De bedoeling is wel dat het tweetal louter tot eind dit seizoen zal depanneren. Ondertussen wordt de markt verkend op zoek naar een ideale hoofdcoach voor volgend seizoen. En volgens Ornelis hoeft men daar niet te ver voor gaan zoeken.

Zo schuift de radio-bekendheid, die in 2022 nog het kampioenenfeest van Club in goede banen leidde, op 'X' de naam van Rik de Mil naar voren. Die leverde eerder al goed werk als jeugdtrainer/assistent/interim-coach bij Club. Bovendien is hij vrij na zijn veelbesproken ontslag bij Westerlo.

Richting Charleroi

Momenteel lijkt de kans op een terugkeer van De Mil echter bijzonder klein. Blauw-Zwart mikt vooralsnog op een ander profiel en liet al uitschijnen dat zo'n comeback voorlopig niet aan de orde is. Bovendien lijkt de trainer al op weg naar een andere uitdaging. Verschillende bronnen benoemen hem immers als topkandidaat om de ontslagen Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi.

Club Brugge moet De Mil een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

4
4
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

18
18
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

52
52
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

28
28
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

62
62
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

91
91
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

64
64
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

111
111
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

62
62
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

309
309
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

389
389
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

110
110
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

467
467
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

299
299
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

118
118
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

274
274
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

551
551
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

98
98
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

72
72
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

47
47
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

410
410
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

612
612
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

301
301
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

98
98
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

86
86

Meer sportnieuws