Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach: "Ik zeg ja!"

door
Sven Ornelis noemt 'ideale' Club Brugge-coach:

Het bestuur van Club Brugge heeft tijdens de interland-periode zijn handen meer dan vol. Naast een 'Technical Director' wordt immers ook volop gezocht naar een coach voor volgend seizoen. Radio-dj en diehard supporter Sven Ornelis heeft alvast een ideale naam in gedachten.

Begin deze week maakte de Brugse clubleiding per direct een einde aan de samenwerking met Ronny Deila. Even leek hij zijn vel te redden met de kwalificaties voor de Champions' Play-Offs en de kwartfinales van de Conference League. Maar de nederlaag van zondag in Sint-Truiden bleek voor de Noor zijn doodsteek.

Om hem op te volgen werd een interne oplossing gezocht. Zo wordt Nicky Hayen, tot dusver coach van Club Nxt, voorlopig gepromoveerd tot T1. Hij krijgt daarbij de steun van Michiel Jonckheere, die nog maar enkele aan de slag was als coach van de U18.

LEES OOK: Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Grote comeback?

De bedoeling is wel dat het tweetal louter tot eind dit seizoen zal depanneren. Ondertussen wordt de markt verkend op zoek naar een ideale hoofdcoach voor volgend seizoen. En volgens Ornelis hoeft men daar niet te ver voor gaan zoeken.

Zo schuift de radio-bekendheid, die in 2022 nog het kampioenenfeest van Club in goede banen leidde, op 'X' de naam van Rik de Mil naar voren. Die leverde eerder al goed werk als jeugdtrainer/assistent/interim-coach bij Club. Bovendien is hij vrij na zijn veelbesproken ontslag bij Westerlo.

Richting Charleroi

Momenteel lijkt de kans op een terugkeer van De Mil echter bijzonder klein. Blauw-Zwart mikt vooralsnog op een ander profiel en liet al uitschijnen dat zo'n comeback voorlopig niet aan de orde is. Bovendien lijkt de trainer al op weg naar een andere uitdaging. Verschillende bronnen benoemen hem immers als topkandidaat om de ontslagen Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi.

Club Brugge moet De Mil een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

30
30
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

31
31
Recordman Kompany: Bayern weldra nog een stuk sterker?

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

39
39
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

86
86
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

92
92
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

76
76
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

185
185
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

97
97
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

449
449
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

143
143
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

339
339
De Condé kraakt Fink: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

200
200
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

87
87
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

131
131
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

276
276
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

192
192
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

318
318
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

237
237
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

51
51
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

96
96
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

146
146
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

111
111
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

336
336
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219

Meer sportnieuws