Grote terugkeer De Mil? Club Brugge klaar en duidelijk

door
Grote terugkeer De Mil? Club Brugge klaar en duidelijk

Club Brugge zoekt momenteel een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dinsdag kwam alvast een bekend gezicht vrij op de markt, zo werd Rik De Mil aan de kant geschoven bij KVC Westerlo. Maar een comeback in Brugge lijkt voorlopig niet aan de orde.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de pronvinciale reeksen, toch wou hij een professionele carrière uitbouwen in het voetbal. Die kans kreeg hij uiteindelijk ook bij Club Brugge. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Gewaardeerde kracht

Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding. En in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk. Zo maakte hij al snel promotie, uiteindelijk schopte de oud-doelman het zelfs toch coach van de blauw-zwarte beloften. En ook in deze rol leverde hij erg gewaardeerd werk af.

De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. In die mate zelfs dat hij toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even mocht vervangen tijdens diens corona-besmetting. In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer.

Eerste stappen als T1

Ook die functie ging hem goed af. En toen Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Vervolgens werd met Ronny Deila toch weer een nieuwe T1 aangesteld. Nadat hij zich even beraadde, besloot De Mil zich weer te schikken in de functie van assistent.

Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem dus fataal.

Géén comeback

Vlak nadat het nieuws over zijn ontslag bekend raakte, werd op de sociale media alvast massaal gereageerd vanuit de blauw-zwarte achterban. Heel wat Club Brugge-supporters zien hem graag terugkeren. Maar zover zal het op korte termijn niet komen. "De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend", schrijft men bij Het Nieuwsblad. Afwachten dus wat de toekomst zal brengen voor De Mil.

Club moet De Mil terughalen ...

Meest recent

Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

56
56
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

59
59
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

72
72
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

48
48
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

150
150
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

70
70
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

338
338
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

135
135
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

120
120
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

27
27
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

146
146
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

318
318
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

82
82
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

320
320
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

59
59
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

766
766
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

463
463
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

72
72
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

562
562
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

261
261
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

452
452
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

729
729
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

611
611
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

230
230
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97

Meer sportnieuws