Grote terugkeer De Mil? Club Brugge klaar en duidelijk

3770 stemmen
Grote terugkeer De Mil? Club Brugge klaar en duidelijk

Club Brugge zoekt momenteel een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dinsdag kwam alvast een bekend gezicht vrij op de markt, zo werd Rik De Mil aan de kant geschoven bij KVC Westerlo. Maar een comeback in Brugge lijkt voorlopig niet aan de orde.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de pronvinciale reeksen, toch wou hij een professionele carrière uitbouwen in het voetbal. Die kans kreeg hij uiteindelijk ook bij Club Brugge. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Blauw-Zwart.

LEES OOK: AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

Gewaardeerde kracht

Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding. En in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk. Zo maakte hij al snel promotie, uiteindelijk schopte de oud-doelman het zelfs toch coach van de blauw-zwarte beloften. En ook in deze rol leverde hij erg gewaardeerd werk af.

De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. In die mate zelfs dat hij toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even mocht vervangen tijdens diens corona-besmetting. In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer.

Eerste stappen als T1

Ook die functie ging hem goed af. En toen Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Vervolgens werd met Ronny Deila toch weer een nieuwe T1 aangesteld. Nadat hij zich even beraadde, besloot De Mil zich weer te schikken in de functie van assistent.

Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem dus fataal.

Géén comeback

Vlak nadat het nieuws over zijn ontslag bekend raakte, werd op de sociale media alvast massaal gereageerd vanuit de blauw-zwarte achterban. Heel wat Club Brugge-supporters zien hem graag terugkeren. Maar zover zal het op korte termijn niet komen. "De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend", schrijft men bij Het Nieuwsblad. Afwachten dus wat de toekomst zal brengen voor De Mil.

Club moet De Mil terughalen ...

Meest recent

Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

75
75
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

167
167
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

352
352
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

163
163
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

55
55
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

612
612
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

416
416
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

99
99
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

69
69
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

715
715
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

451
451
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

219
219
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

224
224
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

267
267
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

228
228
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

506
506
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

988
988
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

978
978
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

369
369
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

922
922
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

631
631
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

228
228
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

184
184

Meer sportnieuws