'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

450 stemmen
'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

Rik De Mil heeft een erg bewogen week achter de rug. Slechts enkele dagen nadat hij het behoud mathematisch verzekerde, werd hij immers ontslagen als hoofdcoach bij KVC Westerlo. Inmiddels is hij echter topkandidaat bij een andere Jupiler Pro League-club.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de provinciale reeksen, als trainer schopte hij het veel verder. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Club Brugge. Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding.

En in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk. Zo schopte de oud-doelman het zelfs tot coach van de blauw-zwarte beloften. De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. In die mate zelfs dat hij toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even mocht vervangen tijdens diens corona-besmetting.

LEES OOK: Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

Van hemel naar hel

In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer. En toen Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Na de aanstelling van Ronny Deila als T1, besloot De Mil zich echter weer te schikken in de functie van assistent.

Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal, dinsdag werd hij officieel de laan uitgestuurd.

Herkansing in Henegouwen

Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige. Toch gaat hij mogelijk snel weer aan de slag. Zo meldde Het Laatste Nieuws dat hij in beeld is bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu. Die informatie wordt nu ook bevestigd door La Dernière Heure. Daar beweert men zelfs dat De Mil momenteel in pole-positie zit om aan de slag te gaan op Mambourg.

Het bestuur zou alvast enthousiast zijn over zijn profiel. Ook de Amerikaanse minderheidsaandeelhouder David Helmer blijkt gecharmeerd. De eerste gesprekken vonden alvast plaats, afwachten of er snel een akkoord uit de bus komt.

Westerlo had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

68
68
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

92
92
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

76
76
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

80
80
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

365
365
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

89
89
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

387
387
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

279
279
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

570
570
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

138
138
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

361
361
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

261
261
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

249
249
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

247
247
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

109
109
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

412
412
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

615
615
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1179
1179
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

391
391
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

377
377
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

247
247
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

974
974
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1333
1333
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

164
164

Meer sportnieuws