'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

450 stemmen
'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

Rik De Mil heeft een erg bewogen week achter de rug. Slechts enkele dagen nadat hij het behoud mathematisch verzekerde, werd hij immers ontslagen als hoofdcoach bij KVC Westerlo. Inmiddels is hij echter topkandidaat bij een andere Jupiler Pro League-club.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de provinciale reeksen, als trainer schopte hij het veel verder. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Club Brugge. Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding.

En in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk. Zo schopte de oud-doelman het zelfs tot coach van de blauw-zwarte beloften. De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. In die mate zelfs dat hij toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even mocht vervangen tijdens diens corona-besmetting.

LEES OOK: De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Van hemel naar hel

In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer. En toen Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Na de aanstelling van Ronny Deila als T1, besloot De Mil zich echter weer te schikken in de functie van assistent.

Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal, dinsdag werd hij officieel de laan uitgestuurd.

Herkansing in Henegouwen

Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige. Toch gaat hij mogelijk snel weer aan de slag. Zo meldde Het Laatste Nieuws dat hij in beeld is bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu. Die informatie wordt nu ook bevestigd door La Dernière Heure. Daar beweert men zelfs dat De Mil momenteel in pole-positie zit om aan de slag te gaan op Mambourg.

Het bestuur zou alvast enthousiast zijn over zijn profiel. Ook de Amerikaanse minderheidsaandeelhouder David Helmer blijkt gecharmeerd. De eerste gesprekken vonden alvast plaats, afwachten of er snel een akkoord uit de bus komt.

Westerlo had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

55
55
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

212
212
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

73
73
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

195
195
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

319
319
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

281
281
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

146
146
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

82
82
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

332
332
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

212
212
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

233
233
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

417
417
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

173
173
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

127
127
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

436
436
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

144
144
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

161
161
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

545
545
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

858
858
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

91
91
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

229
229
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

277
277
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

60
60
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

657
657
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

133
133

Meer sportnieuws