'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

450 stemmen
'Rik De Mil frontrunner voor nieuwe trainersjob'

Rik De Mil heeft een erg bewogen week achter de rug. Slechts enkele dagen nadat hij het behoud mathematisch verzekerde, werd hij immers ontslagen als hoofdcoach bij KVC Westerlo. Inmiddels is hij echter topkandidaat bij een andere Jupiler Pro League-club.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de provinciale reeksen, als trainer schopte hij het veel verder. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Club Brugge. Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding.

En in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk. Zo schopte de oud-doelman het zelfs tot coach van de blauw-zwarte beloften. De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. In die mate zelfs dat hij toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even mocht vervangen tijdens diens corona-besmetting.

LEES OOK: De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

Van hemel naar hel

In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer. En toen Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Na de aanstelling van Ronny Deila als T1, besloot De Mil zich echter weer te schikken in de functie van assistent.

Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal, dinsdag werd hij officieel de laan uitgestuurd.

Herkansing in Henegouwen

Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige. Toch gaat hij mogelijk snel weer aan de slag. Zo meldde Het Laatste Nieuws dat hij in beeld is bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu. Die informatie wordt nu ook bevestigd door La Dernière Heure. Daar beweert men zelfs dat De Mil momenteel in pole-positie zit om aan de slag te gaan op Mambourg.

Het bestuur zou alvast enthousiast zijn over zijn profiel. Ook de Amerikaanse minderheidsaandeelhouder David Helmer blijkt gecharmeerd. De eerste gesprekken vonden alvast plaats, afwachten of er snel een akkoord uit de bus komt.

Westerlo had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

5
5
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

122
122
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

300
300
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

104
104
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

36
36
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

159
159
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

210
210
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

418
418
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

228
228
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

388
388
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

118
118
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

278
278
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

264
264
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

226
226
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

334
334
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1272
1272
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

289
289
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

139
139
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

360
360
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

87
87
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

362
362
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

307
307
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

376
376

Meer sportnieuws