Vrancken dient kritische Vandenbempt van antwoord

1161 stemmen
Vrancken dient kritische Vandenbempt van antwoord

KRC Genk kon zondagavond dan toch een enorme zucht van opluchting slaken. De vicekampioen kon zich op het laatste nippertje alsnog plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Al verdiende de manier waarop allerminst een schoonheidsprijs.

Bij aanvang van de slotspeeldag had Genk zijn lot in eigen handen. Een zege op het veld van Westerlo was altijd voldoende om Play-Off I te halen, zelfs een puntje zou wellicht volstaan. Maar door de overwinningen van concurrenten AA Gent en Cercle Brugge werd het plots wel erg heet onder de Genkse voeten.

De situatie werd zelfs nog penibeler toen Christopher Bonsu Baah rood pakte én Westerlo op voorsprong kon komen. Racing leek zich dus op te maken voor een zoveelste teleurstelling dit seizoen. Maar uiteindelijk tekende talisman Bryan Heynen alsnog voor de bevrijdende gelijkmaker.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Golf van kritiek

Op dat moment moesten er wel nog een tiental minuten, inclusief extra tijd, afgewerkt worden met een mannetje minder tussen de lijnen. Die minuten stelden evenwel niets voor. Zo hielden beide clubs het op een salonremise, waarbij de Genk-verdedigers het balletje doelloos rondspeelden naar mekaar.

Over dat tafereel werd langs alle kanten schande gesproken. Niet in het minst door Gent-trainer Hein Vanhaezebrouck. Maar Wouter Vrancken beet van zich af. "De collega's aan de andere kant van de medaille zullen er niet tevreden mee zijn, maar ze zouden net hetzelfde doen. Ik denk niet dat vol doorgaan na zo'n match met tien een goed idee zou zijn", klonk het bij Sporza.

Beslissing van spelers

Tijdens de persbabbel kreeg Vrancken echter tegenwind van commentator/journalist Peter Vandenbempt. Volgens hem hadden beide ploegen het toch 'minder opvallend' kunnen aanpakken. Volgens de coach was het echter vooral een beslissing van de spelers. "Op dat moment kan ik niet bepalen waar de bal naartoe gaat. Je gaat toch niet overleggen met je spelers over waar ze de bal moeten spelen", aldus Vrancken. "Als je tegen elkaar zegt dat je geen risico's meer neemt, beslissen ze toch nog steeds wat ze doen met de bal. Hoe geef je aan de zijlijn aan om dat niet opvallend te doen?"

De coaches hadden moeten ingrijpen ...

Meest recent

Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

16
16
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

61
61
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

194
194
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

315
315
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

80
80
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

256
256
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

464
464
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

259
259
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

149
149
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

191
191
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

187
187
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

345
345
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

713
713
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

117
117
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

466
466
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

365
365
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

109
109
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

116
116
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

391
391
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

290
290
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

119
119
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

679
679

Meer sportnieuws