Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

door
Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

KVC Westerlo en KRC Genk hebben tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie hun doelen bereikt. De Kemphanen verzekerden zich van het behoud, de Limburgers plaatsten zich voor de Champions' Play-Offs. Maar de manier waarop was allesbehalve fraai.

Het werd nog een heet avondje in het Kuipje. Voor de thuisploeg werd nochtans al snel duidelijk dat het behoud zou worden veiliggesteld. Sporting Charleroi verloor immers met zware cijfers op het veld van AA Gent, waardoor de Carolo's altijd achter Westerlo zouden blijven. Voor Genk betekende dat verloop echter geen goede zaak.

LEES OOK: Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

Ongeziene taferelen

Omdat ook Cercle Brugge ruim aan het winnen was van RWDM, dreigde Genk immers virtueel uit de top zes te vallen. Zeker toen Christopher Bonsu Baah rood pakte en Westerlo niet veel later op voorsprong kon komen. Racing leek eventjes alles kwijt te zijn, tot aanvoerder Bryan Heynen alsnog voor de beslissende gelijkmaker zorgde.

En zo konden beide ploeg alsnog vieren, al was de wedstrijd op dat moment nog niet gedaan. In theorie tenminste. In de praktijk was er na de gelijkmaker geen sprake meer van voetbal. Genk tikte de bal doelloos rond aan de eigen zestien, Westerlo liet begaan. Wie toch intentie toonde om door te spelen, werd teruggefloten vanaf de zijlijn.

Gent én fans gedupeerd

Een salonremise dus, in zijn meest extreme vorm. De kritiek op dit trieste tafereel was dan ook moordend. En niet in het minst bij de gedupeerde Gent-coach Hein Vanhaezebrouck. "Dat is een schande, zeker voor eigen publiek. Ik zou dat niet toelaten. Ik had niet verwacht dit ooit nog in België te zien", reageerde hij achteraf.

Vooral de houding van Westerlo roept vraagtekens op. Door de nederlaag van Charleroi had Westel tegen tien man gerust voluit kunnen gaan voor een betere startpositie in de PO's. "Als het Europese ticket Westerlo niet interesseert, kan de club dat beter nu al laten weten. Dan weten de fans ook dat ze zich niet op kosten moeten jagen voor de laatste vijf thuiswedstrijden van het seizoen", analyseert Bart Lagae van De Standaard.

Geen profsport

In ieder geval was het bedenkelijke tafereel allesbehalve goede reclame voor het product voetbal. "Dit had niets met profsport te maken, zelfs in het cafévoetbal wordt dergelijk gedrag gelaakt", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Niemand zegt dat Westerlo in de extra tijd de wedstrijd nog had gewonnen, maar op deze manier het voetbalproduct en de eigen supporters te kijk zetten kan niemand vrolijk maken. Een deuk in het imago van het sympathieke Westerlo. Foei."

Dit soort gedrag zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

37
37
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

32
32
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

72
72
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

82
82
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

380
380
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

54
54
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

211
211
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

58
58
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

114
114
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

710
710
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

82
82
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

195
195
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

481
481
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

122
122
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

322
322
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

73
73
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

411
411
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

745
745
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

221
221
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

720
720
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

178
178
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

399
399
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

248
248

Meer sportnieuws