Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

door
Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

KVC Westerlo en KRC Genk hebben tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie hun doelen bereikt. De Kemphanen verzekerden zich van het behoud, de Limburgers plaatsten zich voor de Champions' Play-Offs. Maar de manier waarop was allesbehalve fraai.

Het werd nog een heet avondje in het Kuipje. Voor de thuisploeg werd nochtans al snel duidelijk dat het behoud zou worden veiliggesteld. Sporting Charleroi verloor immers met zware cijfers op het veld van AA Gent, waardoor de Carolo's altijd achter Westerlo zouden blijven. Voor Genk betekende dat verloop echter geen goede zaak.

LEES OOK: 'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Ongeziene taferelen

Omdat ook Cercle Brugge ruim aan het winnen was van RWDM, dreigde Genk immers virtueel uit de top zes te vallen. Zeker toen Christopher Bonsu Baah rood pakte en Westerlo niet veel later op voorsprong kon komen. Racing leek eventjes alles kwijt te zijn, tot aanvoerder Bryan Heynen alsnog voor de beslissende gelijkmaker zorgde.

En zo konden beide ploeg alsnog vieren, al was de wedstrijd op dat moment nog niet gedaan. In theorie tenminste. In de praktijk was er na de gelijkmaker geen sprake meer van voetbal. Genk tikte de bal doelloos rond aan de eigen zestien, Westerlo liet begaan. Wie toch intentie toonde om door te spelen, werd teruggefloten vanaf de zijlijn.

Gent én fans gedupeerd

Een salonremise dus, in zijn meest extreme vorm. De kritiek op dit trieste tafereel was dan ook moordend. En niet in het minst bij de gedupeerde Gent-coach Hein Vanhaezebrouck. "Dat is een schande, zeker voor eigen publiek. Ik zou dat niet toelaten. Ik had niet verwacht dit ooit nog in België te zien", reageerde hij achteraf.

Vooral de houding van Westerlo roept vraagtekens op. Door de nederlaag van Charleroi had Westel tegen tien man gerust voluit kunnen gaan voor een betere startpositie in de PO's. "Als het Europese ticket Westerlo niet interesseert, kan de club dat beter nu al laten weten. Dan weten de fans ook dat ze zich niet op kosten moeten jagen voor de laatste vijf thuiswedstrijden van het seizoen", analyseert Bart Lagae van De Standaard.

Geen profsport

In ieder geval was het bedenkelijke tafereel allesbehalve goede reclame voor het product voetbal. "Dit had niets met profsport te maken, zelfs in het cafévoetbal wordt dergelijk gedrag gelaakt", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Niemand zegt dat Westerlo in de extra tijd de wedstrijd nog had gewonnen, maar op deze manier het voetbalproduct en de eigen supporters te kijk zetten kan niemand vrolijk maken. Een deuk in het imago van het sympathieke Westerlo. Foei."

Dit soort gedrag zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

54
54
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

79
79
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

7
7
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

98
98
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

27
27
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

142
142
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

157
157
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

191
191
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

69
69
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

266
266
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

157
157
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

297
297
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

255
255
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

222
222
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

336
336
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

279
279
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

78
78
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

362
362
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

304
304
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

212
212
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

270
270
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

152
152
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

544
544
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

164
164

Meer sportnieuws