Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

1352
Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

KVC Westerlo en KRC Genk hebben tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie hun doelen bereikt. De Kemphanen verzekerden zich van het behoud, de Limburgers plaatsten zich voor de Champions' Play-Offs. Maar de manier waarop was allesbehalve fraai.

Het werd nog een heet avondje in het Kuipje. Voor de thuisploeg werd nochtans al snel duidelijk dat het behoud zou worden veiliggesteld. Sporting Charleroi verloor immers met zware cijfers op het veld van AA Gent, waardoor de Carolo's altijd achter Westerlo zouden blijven. Voor Genk betekende dat verloop echter geen goede zaak.

LEES OOK: Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Ongeziene taferelen

Omdat ook Cercle Brugge ruim aan het winnen was van RWDM, dreigde Genk immers virtueel uit de top zes te vallen. Zeker toen Christopher Bonsu Baah rood pakte en Westerlo niet veel later op voorsprong kon komen. Racing leek eventjes alles kwijt te zijn, tot aanvoerder Bryan Heynen alsnog voor de beslissende gelijkmaker zorgde.

En zo konden beide ploeg alsnog vieren, al was de wedstrijd op dat moment nog niet gedaan. In theorie tenminste. In de praktijk was er na de gelijkmaker geen sprake meer van voetbal. Genk tikte de bal doelloos rond aan de eigen zestien, Westerlo liet begaan. Wie toch intentie toonde om door te spelen, werd teruggefloten vanaf de zijlijn.

Gent én fans gedupeerd

Een salonremise dus, in zijn meest extreme vorm. De kritiek op dit trieste tafereel was dan ook moordend. En niet in het minst bij de gedupeerde Gent-coach Hein Vanhaezebrouck. "Dat is een schande, zeker voor eigen publiek. Ik zou dat niet toelaten. Ik had niet verwacht dit ooit nog in België te zien", reageerde hij achteraf.

Vooral de houding van Westerlo roept vraagtekens op. Door de nederlaag van Charleroi had Westel tegen tien man gerust voluit kunnen gaan voor een betere startpositie in de PO's. "Als het Europese ticket Westerlo niet interesseert, kan de club dat beter nu al laten weten. Dan weten de fans ook dat ze zich niet op kosten moeten jagen voor de laatste vijf thuiswedstrijden van het seizoen", analyseert Bart Lagae van De Standaard.

Geen profsport

In ieder geval was het bedenkelijke tafereel allesbehalve goede reclame voor het product voetbal. "Dit had niets met profsport te maken, zelfs in het cafévoetbal wordt dergelijk gedrag gelaakt", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Niemand zegt dat Westerlo in de extra tijd de wedstrijd nog had gewonnen, maar op deze manier het voetbalproduct en de eigen supporters te kijk zetten kan niemand vrolijk maken. Een deuk in het imago van het sympathieke Westerlo. Foei."

Dit soort gedrag zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

9
9
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

140
140
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

23
23
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

24
24
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

149
149
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

188
188
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

129
129
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

106
106
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

156
156
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

316
316
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

92
92
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

161
161
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

63
63
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

242
242
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

204
204
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

120
120
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

120
120
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

307
307
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

455
455
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

139
139
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

271
271
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

299
299
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

75
75

Meer sportnieuws