Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

1352
Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

KVC Westerlo en KRC Genk hebben tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie hun doelen bereikt. De Kemphanen verzekerden zich van het behoud, de Limburgers plaatsten zich voor de Champions' Play-Offs. Maar de manier waarop was allesbehalve fraai.

Het werd nog een heet avondje in het Kuipje. Voor de thuisploeg werd nochtans al snel duidelijk dat het behoud zou worden veiliggesteld. Sporting Charleroi verloor immers met zware cijfers op het veld van AA Gent, waardoor de Carolo's altijd achter Westerlo zouden blijven. Voor Genk betekende dat verloop echter geen goede zaak.

LEES OOK: Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

Ongeziene taferelen

Omdat ook Cercle Brugge ruim aan het winnen was van RWDM, dreigde Genk immers virtueel uit de top zes te vallen. Zeker toen Christopher Bonsu Baah rood pakte en Westerlo niet veel later op voorsprong kon komen. Racing leek eventjes alles kwijt te zijn, tot aanvoerder Bryan Heynen alsnog voor de beslissende gelijkmaker zorgde.

En zo konden beide ploeg alsnog vieren, al was de wedstrijd op dat moment nog niet gedaan. In theorie tenminste. In de praktijk was er na de gelijkmaker geen sprake meer van voetbal. Genk tikte de bal doelloos rond aan de eigen zestien, Westerlo liet begaan. Wie toch intentie toonde om door te spelen, werd teruggefloten vanaf de zijlijn.

Gent én fans gedupeerd

Een salonremise dus, in zijn meest extreme vorm. De kritiek op dit trieste tafereel was dan ook moordend. En niet in het minst bij de gedupeerde Gent-coach Hein Vanhaezebrouck. "Dat is een schande, zeker voor eigen publiek. Ik zou dat niet toelaten. Ik had niet verwacht dit ooit nog in België te zien", reageerde hij achteraf.

Vooral de houding van Westerlo roept vraagtekens op. Door de nederlaag van Charleroi had Westel tegen tien man gerust voluit kunnen gaan voor een betere startpositie in de PO's. "Als het Europese ticket Westerlo niet interesseert, kan de club dat beter nu al laten weten. Dan weten de fans ook dat ze zich niet op kosten moeten jagen voor de laatste vijf thuiswedstrijden van het seizoen", analyseert Bart Lagae van De Standaard.

Geen profsport

In ieder geval was het bedenkelijke tafereel allesbehalve goede reclame voor het product voetbal. "Dit had niets met profsport te maken, zelfs in het cafévoetbal wordt dergelijk gedrag gelaakt", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Niemand zegt dat Westerlo in de extra tijd de wedstrijd nog had gewonnen, maar op deze manier het voetbalproduct en de eigen supporters te kijk zetten kan niemand vrolijk maken. Een deuk in het imago van het sympathieke Westerlo. Foei."

Dit soort gedrag zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

9
9
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

18
18
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

384
384
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

87
87
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

76
76
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

65
65
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

94
94
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

41
41
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

204
204
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

424
424
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

41
41
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

179
179
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

106
106
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

100
100
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

165
165
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

222
222
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

419
419
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

78
78
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

251
251
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

893
893
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

284
284
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

414
414
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

271
271

Meer sportnieuws