Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

door
Voetbalwereld vernietigend voor de 'Schande van Westerlo'

KVC Westerlo en KRC Genk hebben tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie hun doelen bereikt. De Kemphanen verzekerden zich van het behoud, de Limburgers plaatsten zich voor de Champions' Play-Offs. Maar de manier waarop was allesbehalve fraai.

Het werd nog een heet avondje in het Kuipje. Voor de thuisploeg werd nochtans al snel duidelijk dat het behoud zou worden veiliggesteld. Sporting Charleroi verloor immers met zware cijfers op het veld van AA Gent, waardoor de Carolo's altijd achter Westerlo zouden blijven. Voor Genk betekende dat verloop echter geen goede zaak.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Ongeziene taferelen

Omdat ook Cercle Brugge ruim aan het winnen was van RWDM, dreigde Genk immers virtueel uit de top zes te vallen. Zeker toen Christopher Bonsu Baah rood pakte en Westerlo niet veel later op voorsprong kon komen. Racing leek eventjes alles kwijt te zijn, tot aanvoerder Bryan Heynen alsnog voor de beslissende gelijkmaker zorgde.

En zo konden beide ploeg alsnog vieren, al was de wedstrijd op dat moment nog niet gedaan. In theorie tenminste. In de praktijk was er na de gelijkmaker geen sprake meer van voetbal. Genk tikte de bal doelloos rond aan de eigen zestien, Westerlo liet begaan. Wie toch intentie toonde om door te spelen, werd teruggefloten vanaf de zijlijn.

Gent én fans gedupeerd

Een salonremise dus, in zijn meest extreme vorm. De kritiek op dit trieste tafereel was dan ook moordend. En niet in het minst bij de gedupeerde Gent-coach Hein Vanhaezebrouck. "Dat is een schande, zeker voor eigen publiek. Ik zou dat niet toelaten. Ik had niet verwacht dit ooit nog in België te zien", reageerde hij achteraf.

Vooral de houding van Westerlo roept vraagtekens op. Door de nederlaag van Charleroi had Westel tegen tien man gerust voluit kunnen gaan voor een betere startpositie in de PO's. "Als het Europese ticket Westerlo niet interesseert, kan de club dat beter nu al laten weten. Dan weten de fans ook dat ze zich niet op kosten moeten jagen voor de laatste vijf thuiswedstrijden van het seizoen", analyseert Bart Lagae van De Standaard.

Geen profsport

In ieder geval was het bedenkelijke tafereel allesbehalve goede reclame voor het product voetbal. "Dit had niets met profsport te maken, zelfs in het cafévoetbal wordt dergelijk gedrag gelaakt", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Niemand zegt dat Westerlo in de extra tijd de wedstrijd nog had gewonnen, maar op deze manier het voetbalproduct en de eigen supporters te kijk zetten kan niemand vrolijk maken. Een deuk in het imago van het sympathieke Westerlo. Foei."

Dit soort gedrag zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

36
36
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

253
253
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

24
24
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

121
121
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

55
55
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

251
251
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

51
51
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

302
302
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

169
169
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

238
238
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

538
538
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

231
231
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

83
83
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

256
256
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

282
282
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

156
156
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

418
418
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

492
492
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

182
182
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

308
308
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

106
106
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

34
34
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

323
323
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

287
287
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

569
569

Meer sportnieuws