"Hij ontsteeg het niveau van Anderlecht"

door

Vincent Kompany had een zeer goed oog voor talent bij RSC Anderlecht. Heel wat jonge spelers werden beter onder hem in Brussel. Eén speler lijkt nu op weg naar de Europese top.

LEES OOK: Transferitis bij Anderlecht? Hasi maakt AEK-selectie bekend

Zirkzee brak door bij Anderlecht

In het laatste seizoen van Kompany als coach van Anderlecht had hij Joshua Zirkzee onder zijn hoede. De Nederlandse aanvaller brak daar eindelijk helemaal door op profniveau met 18 goals en 13 assists.

Willem Weijs was toen assistent-trainer bij Anderlecht. Zirkzee moest vooral fysiek sterker worden. “We hebben regelmatig gestoeid over zijn fysieke data. Daar viel duidelijk verbetering in aan te brengen. Met name de sprints van minimaal 25 kilometer per uur”, zegt hij in Voetbal International. 

Fysiek sterker geworden in Brussel

"We hebben veel aandacht besteed aan het van de bal af bewegen en het opschroeven van de sprints met hoge intensiteit. In het begin had Joshua daar moeite mee, want het ging tegen zijn natuurlijke manier van voetballen in. Maar uiteindelijk heeft hij dat toegevoegd aan zijn spel”, zegt hij.

Zirkzee groeide uit tot een smaakmaker op de Belgische velden. Na het vertrek van Kompany koos hij voor een transfer naar Bologna. Daar ontploft hij helemaal in zijn tweede seizoen en een toptransfer lonkt. "Na de winterstop ontplofte hij. In korte tijd ontsteeg Joshua het niveau van Anderlecht en de Belgische competitie. Er stond geen rem meer op”, vertelde Weijs.

De kans is zeer groot dat de Nederlandse spits na het seizoen een transfer naar een grote club gaat versieren.

🔥 Wat iedereen nu leest

Ongeloof na actie De Bruyne in 88ste minuut: “Zag je dat!?”
Ongeloof na actie De Bruyne in 88ste minuut: “Zag je dat!?”
JPL-coaches overtuigd: favoriet Gouden Schoen al bekend
JPL-coaches overtuigd: favoriet Gouden Schoen al bekend
'38-jarige Vardy zorgt voor waanzinnige transferstunt'
'38-jarige Vardy zorgt voor waanzinnige transferstunt'

Gaat Zirkzee een toptransfer versieren in de zomer?

Meest recent

‘Kompany trekt aan alarmbel: crisismeeting bij Bayern’

Vincent Kompany begon met Bayern München uitstekend aan het seizoen na winst in de Supercup en ...

18
18
Antwerp-fans horen straffen na middelvingers tegen Beerschot

Royal Antwerp FC en Beerschot konden afgelopen seizoen weer derby’s tegen elkaar spelen, maar ...

46
46
Fans in opstand tegen genadeloos Standard: “Schandalig!”

Standard Luik blijft niet bij de pakken zitten. De Rouches hebben Mircea Rednic na amper vijf ...

101
101
'Dessers en Pereira versieren absolute knaltransfers'

De mercato is gelukkig stilaan afgelopen. Deze week gaat er nog veel gebeuren en dan kan de focus ...

95
95
Bom bij Standard: Rednic out, JPL-coach als vervanger

We zijn eind augustus en het rommelt al bij Standard. De Rouches pakten een 7 op 15, maar het ...

374
374
Charleroi telt zijn geld: kassa gevuld met miljoenen

Sporting Charleroi heeft weer een knappe uitgaande transfer weten af te ronden. De Carolo's hebben ...

43
43
Transferitis bij Anderlecht? Hasi maakt AEK-selectie bekend

RSC Anderlecht speelt morgen een enorm belangrijk duel in de Conference League. Het moét AEK ...

451
451
'Megatransfer KV Mechelen krijgt vorm met miljoenenbod'

KV Mechelen zag al een aantal spelers de club verlaten. De kans is zeker niet onbestaande dat de ...

238
238
'Chelsea grijpt naast nieuwe 'Penders-deal' bij KRC Genk'

KRC Genk heeft gisteren een grote slag weten te slaan. De Limburgers maakten bekend dat Noah ...

305
305
Antwerp pakt miljoenen: transfersom Balikwisha onthuld

Antwerp FC lijkt in de slotdagen van de mercato nog flink te gaan cashen. Het heeft er inmiddels ...

443
443
Mechele verklapt spectaculaire droom bij Club Brugge

Club Brugge wil zich woensdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Champions ...

293
293
Vanderbiest op plaats gezet na kneiterharde uithaal

KV Mechelen is sinds afgelopen weekend zijn ongeslagen status kwijt. Ondanks een sterke wedstrijd ...

267
267
'38-jarige Vardy zorgt voor waanzinnige transferstunt'

Het einde van de zomerse transferperiode komt zienderogen dichter, maar nog heel wat spelers zijn op ...

215
215
Nieuwe klap: DAZN grijpt alwéér keihard in in België

Komend weekend zit het eerste luik van de Jupiler Pro League er alweer op. En nog steeds werd geen ...

1682
1682
Onrust escaleert: Club Brugge op punt van ontploffen

De Champions League lonkt, maar achter de schermen broeit er iets bij Club Brugge. Spelers voelen ...

586
586
Loting UCL: Union en Club vrezen moordend programma

Woensdag worden de laatste plekjes voor de League Phase van de Champions League uitgedeeld. De kans ...

494
494
Ultiem offensief Anderlecht: nieuwe verdediger én spits?

Het huiswerk van RSC Anderlecht op de transfermarkt zit er nog niet op. Sowieso willen de ...

501
501
Big Money Time bij Club: Hayen kiest onuitgegeven aanval

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste afspraken van het ...

493
493
'Union stuurt pechvogel ongenadig door'

Union kan tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen, want het draait meteen weer netjes mee ...

98
98
'Nieuwe wending mogelijk in Ordoñez-soap'

Club Brugge gaat woensdag op zoek naar kwalificatie voor de Champions League, maar zal daarvoor ...

414
414
'STVV gaat transferstrijd aan met Anderlecht'

Anderlecht en STVV deden deze zomer al zeer goede zaken met elkaar. Louis Patris maakte definitief ...

330
330
'AA Gent vangt fraaie som voor outcast'

AA Gent hield deze zomer grote kuis. Ivan Leko kwam als nieuwe trainer en ook door de spelersgroep ...

255
255
‘Carrasco verrast iedereen met opvallende comeback‘

Wanneer Rudi Garcia volgende week zijn selectie bekendmaakt voor de Rode Duivels, lijkt de kans ...

329
329
Celtic met de billen bloot: Kazakken naar Champions League

Deze week worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. Het ...

178
178
Smaakmaker plots terug bij Zulte Waregem?

Met een vier op vijftien blijft Zulte Waregem voorlopig net uit de gevarenzone van de Jupiler Pro ...

287
287

Meer sportnieuws