'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

door
'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

De voorbije jaren werd de Belgische voetbalwereld opgeschrikt door enkele onfrisse rechtszaken rond corruptie. Operatie Propere Handen was uiteraard de meest bekende zaak, maar lang niet de enige. Zo boog het gerecht zich de voorbije jaren ook over de overname van Anderlecht.

Eind 2017 kreeg Marc Coucke Paars-Wit in handen. De zakenman legde daarvoor zo'n 59 miljoen euro op tafel en troefde Paul Gheysens af in de strijd om de club. Al snel bleek echter dat Gheysens meer geboden had en dat riep heel wat vragen op. Het parket opende een onderzoek.

LEES OOK: Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Miljoenencommissie voor Henrotay bij verkoop Anderlecht

Daarbij kwam onder meer de dubieuze rol van makelaar Christophe Henrotay aan het licht. Hij had een mandaat gekregen om een koper te vinden voor Anderlecht, maar speelde uiteindelijk geen rol in de overname door Coucke. Desondanks eiste hij nog een commissie van 3 miljoen euro.

Uiteindelijk besliste het toenmalige Anderlecht-bestuur om 1 miljoen uit te betalen aan Henrotay, naar wie ook al een onderzoek loopt omdat hij opmerkelijke miljoenencommissies opstreek bij de verkoop van Tielemans, Mitrovic en Mbemba door Anderlecht. Even later paste Anderlecht ook het contract aan van Leander Dendoncker, een andere cliënt van Henrotay. Die zou daardoor een miljoenenbedrag krijgen bij de verkoop van de Rode Duivel - een bedrag dat Coucke uiteindelijk zou moeten betalen.

Vanden Stock, Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Het Nieuwsblad weet dat de raadkamer in Brussel zich vanaf donderdag over de zaak buigt. Donderdag mogen het parket en de burgerlijke partijen pleiten, op 12 maart mogen ook de verdachten het woord nemen. Het parket zou alvast vragen dat alle zestien verdachten naar de correctionele rechtbank doorverwezen worden.

Het gaat naast enkele vennootschappen onder meer om Henrotay, oud-voorzitter Roger Vanden Stock, oud-manager Herman Van Holsbeeck en gewezen CEO Jo Van Biesbroeck. Zij worden verdacht van oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Moet de zaak voor de rechtbank komen?

Meest recent

Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

29
29
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

35
35
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

60
60
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

248
248
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

131
131
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

86
86
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

608
608
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

696
696
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

402
402
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

91
91
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

399
399
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

729
729
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

139
139
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

727
727
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

196
196
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

196
196
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

425
425
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

206
206
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

364
364
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

446
446
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

266
266
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

61
61
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

371
371
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338

Meer sportnieuws