'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

door
'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

De voorbije jaren werd de Belgische voetbalwereld opgeschrikt door enkele onfrisse rechtszaken rond corruptie. Operatie Propere Handen was uiteraard de meest bekende zaak, maar lang niet de enige. Zo boog het gerecht zich de voorbije jaren ook over de overname van Anderlecht.

Eind 2017 kreeg Marc Coucke Paars-Wit in handen. De zakenman legde daarvoor zo'n 59 miljoen euro op tafel en troefde Paul Gheysens af in de strijd om de club. Al snel bleek echter dat Gheysens meer geboden had en dat riep heel wat vragen op. Het parket opende een onderzoek.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Miljoenencommissie voor Henrotay bij verkoop Anderlecht

Daarbij kwam onder meer de dubieuze rol van makelaar Christophe Henrotay aan het licht. Hij had een mandaat gekregen om een koper te vinden voor Anderlecht, maar speelde uiteindelijk geen rol in de overname door Coucke. Desondanks eiste hij nog een commissie van 3 miljoen euro.

Uiteindelijk besliste het toenmalige Anderlecht-bestuur om 1 miljoen uit te betalen aan Henrotay, naar wie ook al een onderzoek loopt omdat hij opmerkelijke miljoenencommissies opstreek bij de verkoop van Tielemans, Mitrovic en Mbemba door Anderlecht. Even later paste Anderlecht ook het contract aan van Leander Dendoncker, een andere cliënt van Henrotay. Die zou daardoor een miljoenenbedrag krijgen bij de verkoop van de Rode Duivel - een bedrag dat Coucke uiteindelijk zou moeten betalen.

Vanden Stock, Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Het Nieuwsblad weet dat de raadkamer in Brussel zich vanaf donderdag over de zaak buigt. Donderdag mogen het parket en de burgerlijke partijen pleiten, op 12 maart mogen ook de verdachten het woord nemen. Het parket zou alvast vragen dat alle zestien verdachten naar de correctionele rechtbank doorverwezen worden.

Het gaat naast enkele vennootschappen onder meer om Henrotay, oud-voorzitter Roger Vanden Stock, oud-manager Herman Van Holsbeeck en gewezen CEO Jo Van Biesbroeck. Zij worden verdacht van oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Moet de zaak voor de rechtbank komen?

Meest recent

'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

7
7
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

131
131
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

150
150
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

73
73
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

208
208
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

65
65
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

93
93
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

97
97
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

241
241
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

77
77
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

55
55
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

60
60
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

71
71
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

28
28
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

519
519
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

149
149
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

123
123
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

394
394
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

547
547
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

615
615
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

348
348
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

313
313

Meer sportnieuws