'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

door
'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

De voorbije jaren werd de Belgische voetbalwereld opgeschrikt door enkele onfrisse rechtszaken rond corruptie. Operatie Propere Handen was uiteraard de meest bekende zaak, maar lang niet de enige. Zo boog het gerecht zich de voorbije jaren ook over de overname van Anderlecht.

Eind 2017 kreeg Marc Coucke Paars-Wit in handen. De zakenman legde daarvoor zo'n 59 miljoen euro op tafel en troefde Paul Gheysens af in de strijd om de club. Al snel bleek echter dat Gheysens meer geboden had en dat riep heel wat vragen op. Het parket opende een onderzoek.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Miljoenencommissie voor Henrotay bij verkoop Anderlecht

Daarbij kwam onder meer de dubieuze rol van makelaar Christophe Henrotay aan het licht. Hij had een mandaat gekregen om een koper te vinden voor Anderlecht, maar speelde uiteindelijk geen rol in de overname door Coucke. Desondanks eiste hij nog een commissie van 3 miljoen euro.

Uiteindelijk besliste het toenmalige Anderlecht-bestuur om 1 miljoen uit te betalen aan Henrotay, naar wie ook al een onderzoek loopt omdat hij opmerkelijke miljoenencommissies opstreek bij de verkoop van Tielemans, Mitrovic en Mbemba door Anderlecht. Even later paste Anderlecht ook het contract aan van Leander Dendoncker, een andere cliënt van Henrotay. Die zou daardoor een miljoenenbedrag krijgen bij de verkoop van de Rode Duivel - een bedrag dat Coucke uiteindelijk zou moeten betalen.

Vanden Stock, Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Het Nieuwsblad weet dat de raadkamer in Brussel zich vanaf donderdag over de zaak buigt. Donderdag mogen het parket en de burgerlijke partijen pleiten, op 12 maart mogen ook de verdachten het woord nemen. Het parket zou alvast vragen dat alle zestien verdachten naar de correctionele rechtbank doorverwezen worden.

Het gaat naast enkele vennootschappen onder meer om Henrotay, oud-voorzitter Roger Vanden Stock, oud-manager Herman Van Holsbeeck en gewezen CEO Jo Van Biesbroeck. Zij worden verdacht van oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Moet de zaak voor de rechtbank komen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

32
32
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

93
93
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

103
103
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

76
76
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

363
363
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

190
190
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

297
297
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

156
156
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

443
443
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

352
352
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws