'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

door
'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

De voorbije jaren werd de Belgische voetbalwereld opgeschrikt door enkele onfrisse rechtszaken rond corruptie. Operatie Propere Handen was uiteraard de meest bekende zaak, maar lang niet de enige. Zo boog het gerecht zich de voorbije jaren ook over de overname van Anderlecht.

Eind 2017 kreeg Marc Coucke Paars-Wit in handen. De zakenman legde daarvoor zo'n 59 miljoen euro op tafel en troefde Paul Gheysens af in de strijd om de club. Al snel bleek echter dat Gheysens meer geboden had en dat riep heel wat vragen op. Het parket opende een onderzoek.

LEES OOK: 'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

Miljoenencommissie voor Henrotay bij verkoop Anderlecht

Daarbij kwam onder meer de dubieuze rol van makelaar Christophe Henrotay aan het licht. Hij had een mandaat gekregen om een koper te vinden voor Anderlecht, maar speelde uiteindelijk geen rol in de overname door Coucke. Desondanks eiste hij nog een commissie van 3 miljoen euro.

Uiteindelijk besliste het toenmalige Anderlecht-bestuur om 1 miljoen uit te betalen aan Henrotay, naar wie ook al een onderzoek loopt omdat hij opmerkelijke miljoenencommissies opstreek bij de verkoop van Tielemans, Mitrovic en Mbemba door Anderlecht. Even later paste Anderlecht ook het contract aan van Leander Dendoncker, een andere cliënt van Henrotay. Die zou daardoor een miljoenenbedrag krijgen bij de verkoop van de Rode Duivel - een bedrag dat Coucke uiteindelijk zou moeten betalen.

Vanden Stock, Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Het Nieuwsblad weet dat de raadkamer in Brussel zich vanaf donderdag over de zaak buigt. Donderdag mogen het parket en de burgerlijke partijen pleiten, op 12 maart mogen ook de verdachten het woord nemen. Het parket zou alvast vragen dat alle zestien verdachten naar de correctionele rechtbank doorverwezen worden.

Het gaat naast enkele vennootschappen onder meer om Henrotay, oud-voorzitter Roger Vanden Stock, oud-manager Herman Van Holsbeeck en gewezen CEO Jo Van Biesbroeck. Zij worden verdacht van oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Moet de zaak voor de rechtbank komen?

Meest recent

'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

161
161
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

94
94
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

51
51
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

122
122
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

193
193
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

93
93
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

147
147
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1088
1088
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

331
331
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

434
434
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

644
644
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

44
44
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

235
235
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

373
373
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

15
15
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

512
512
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

100
100
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

125
125
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

390
390
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

76
76
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

698
698
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

242
242
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

56
56
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

541
541
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

103
103

Meer sportnieuws