'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

door
'Rechtbank beslist over fraudezaak bij overname Anderlecht'

De voorbije jaren werd de Belgische voetbalwereld opgeschrikt door enkele onfrisse rechtszaken rond corruptie. Operatie Propere Handen was uiteraard de meest bekende zaak, maar lang niet de enige. Zo boog het gerecht zich de voorbije jaren ook over de overname van Anderlecht.

Eind 2017 kreeg Marc Coucke Paars-Wit in handen. De zakenman legde daarvoor zo'n 59 miljoen euro op tafel en troefde Paul Gheysens af in de strijd om de club. Al snel bleek echter dat Gheysens meer geboden had en dat riep heel wat vragen op. Het parket opende een onderzoek.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Miljoenencommissie voor Henrotay bij verkoop Anderlecht

Daarbij kwam onder meer de dubieuze rol van makelaar Christophe Henrotay aan het licht. Hij had een mandaat gekregen om een koper te vinden voor Anderlecht, maar speelde uiteindelijk geen rol in de overname door Coucke. Desondanks eiste hij nog een commissie van 3 miljoen euro.

Uiteindelijk besliste het toenmalige Anderlecht-bestuur om 1 miljoen uit te betalen aan Henrotay, naar wie ook al een onderzoek loopt omdat hij opmerkelijke miljoenencommissies opstreek bij de verkoop van Tielemans, Mitrovic en Mbemba door Anderlecht. Even later paste Anderlecht ook het contract aan van Leander Dendoncker, een andere cliënt van Henrotay. Die zou daardoor een miljoenenbedrag krijgen bij de verkoop van de Rode Duivel - een bedrag dat Coucke uiteindelijk zou moeten betalen.

Vanden Stock, Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Het Nieuwsblad weet dat de raadkamer in Brussel zich vanaf donderdag over de zaak buigt. Donderdag mogen het parket en de burgerlijke partijen pleiten, op 12 maart mogen ook de verdachten het woord nemen. Het parket zou alvast vragen dat alle zestien verdachten naar de correctionele rechtbank doorverwezen worden.

Het gaat naast enkele vennootschappen onder meer om Henrotay, oud-voorzitter Roger Vanden Stock, oud-manager Herman Van Holsbeeck en gewezen CEO Jo Van Biesbroeck. Zij worden verdacht van oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Moet de zaak voor de rechtbank komen?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

222
222
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

16
16
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

470
470
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

40
40
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

113
113
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

58
58
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

153
153
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

54
54
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

188
188
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

245
245
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

282
282
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

545
545
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

307
307
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

299
299
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

445
445
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

424
424
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws