Anderlecht titelfavoriet? "Eén ding frappeert me het meest"

door
Anderlecht titelfavoriet?

RSC Anderlecht blijft voorlopig de naaste belager van Union SG. De recordkampioen speelde afgelopen weekend nochtans geen grootse match tegen KAS Eupen, maar won uiteindelijk zijn vijfde competitiematch op rij. De kloof op de leider blijft daardoor beperkt tot acht punten.

Een week eerder hadden de Brusselaars indruk gemaakt op het veld van Club Brugge. En tegen Eupen leek de ploeg van coach Brian Riemer die lijn ook door te trekken. De Brusselaars begonnen namelijk erg gretig aan de wedstrijd. Dat leidde uiteindelijk tot de snelle openingstreffer van Thorgan Hazard.

Maar die goede start werd dit keer niet doorgetrokken. Anderlecht had het lastig om zijn gewenste niveau vast te houden en liet Eupen weer in de match komen. Hierdoor bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Bij de start van de tweede helft kwam Eupen zelfs dicht bij de gelijkmaker, de bal belandde op het doelhout.

LEES OOK: Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

Anderlecht onderschat?

Toch wist Paars-Wit andermaal stand te houden. Een groot verschil met de voorbije seizoenen toen mindere wedstrijd te vaak uitdraaiden op puntenverlies. En zo profileert Anderlecht zich steeds meer tot dé grote titeluitdager van de stadsgenoot uit het Dudenpark.

Analist Patrick Goots vindt dat RSCA die status zelfs al veel eerder had moeten krijgen. Zo vindt hij dat er te weinig rekening wordt gehouden met Anderlecht voor de titel. "Wat me nog het meest frappeert, is dat enkele weken geleden niet Anderlecht maar Club Brugge als de grote uitdager van Union naar voren werd geschoven", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Motivatie bij tegenstanders

Goots benadrukt overigens dat Anderlecht een 'makkelijker' slot van de reguliere competitie heeft dan Union. En dat er in de PO's ook nog eens 30 punten verdeeld zullen worden. "Alles blijft dus speelbaar. Anderlecht heeft het nadeel dat de motivatie bij de tegenstander toch telkens dat tikkeltje groter is. Maar met Vertonghen, Hazard, Rits en Schmeichel beschikt het dan weer over genoeg jongens die weten hoe ze het voorbereidende werk moeten afmaken."

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

86
86
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

265
265
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

158
158
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

185
185
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

261
261
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

85
85
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

639
639
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

321
321
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

227
227
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

325
325
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

394
394
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

371
371
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

500
500
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

225
225
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

431
431
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

396
396
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

313
313
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws