Deila speelt met vuur: "Onbegrijpelijk en on-Brugs"

door
Deila speelt met vuur:

In de Conference League gaat Club Brugge aanstaande donderdag op bezoek bij Molde FK. Dat zal gebeuren met Ronny Deila aan het roer als hoofdtrainer. Met de 0-3-zege op het veld van KRC Genk heeft de Noor voorlopig zijn hachje gered, al nam hij wel een aanzienlijk risico.

Club en Deila waren onder zware druk afgezakt naar de Cegeka Arena. Indien het tegen Genk opnieuw zou fout lopen, leken zijn dagen in Brugge geteld. Maar zover kwam het dus niet. Blauw-Zwart ontsnapte na een gemiste strafschop aan een vroege achterstand en mist vervolgens zelfs op voorsprong te komen via een snelle tegenaanval. 

Omdat de thuisploeg het naliet zijn kansen af te werken, kon Club zijn marge in de tweede periode verder uit bouwen. Denis Odoi werkte de bevrijdende 0-2 tegen de touwen en Andreas Skov Olsen legde de eindstand vast van op de stip. Al ging er aan de tweede treffer wel een onbestrafte elleboogstoot vooraf. En de penalty was al helemaal lachwekkend.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Woede bij achterban

Het geluk stond dus aan de zijde van Deila. Die had nochtans met vuur gespeeld. Met slechts een 0-1-voorsprong op het bord en op een moment dat Club aanvallend niets voor mekaar kreeg, besloot hij immers om aanvallers Michal Skoras en Ferran Jutgla, de enige spits, naar de kant te halen. In plaats daarvan bracht hij met Bjorn Meijer en Casper Nielsen een extra verdediger en middenvelder.

Die ingreep rendeerde uiteindelijk wel, maar erg populair maakte Deila zich er niet mee. "Zijn geluk is heel erg broos. De vroege, defensieve wissels werden niet begrepen door de waarnemers. En werden al zeker niet gesmaakt door de fans, die op dat moment luidkeels om zijn ontslag riepen", liet Peter Vandenbempt verstaan bij De Ochtend.

Onherkenbaar Club

René Vandereycken vindt de ingrepen van Deila dan weer niet overeenkomen met de waarden waar Club voor staat. "De laatste maanden herkende ik Club Brugge niet meer. En ook nu gebeurde er iets dat ik vreemd vind", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Het is niet dankzij die wissels dat Club met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs. Zelfs al speel je op verplaatsing, zelfs al is het belangrijk om die wedstrijd te winnen. Tot dan kon Club voorin nog druk zetten met een aantal spelers, maar toen moest Hans Vanaken dat helemaal alleen doen."

Deila is een te defensieve coach voor Club Brugge ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

26
26
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

28
28
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

76
76
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

94
94
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

50
50
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

265
265
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

126
126
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

246
246
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

196
196
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

253
253
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

166
166
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

189
189
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

149
149
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

277
277
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

386
386
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

226
226
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws