Deila speelt met vuur: "Onbegrijpelijk en on-Brugs"

door
Deila speelt met vuur:

In de Conference League gaat Club Brugge aanstaande donderdag op bezoek bij Molde FK. Dat zal gebeuren met Ronny Deila aan het roer als hoofdtrainer. Met de 0-3-zege op het veld van KRC Genk heeft de Noor voorlopig zijn hachje gered, al nam hij wel een aanzienlijk risico.

Club en Deila waren onder zware druk afgezakt naar de Cegeka Arena. Indien het tegen Genk opnieuw zou fout lopen, leken zijn dagen in Brugge geteld. Maar zover kwam het dus niet. Blauw-Zwart ontsnapte na een gemiste strafschop aan een vroege achterstand en mist vervolgens zelfs op voorsprong te komen via een snelle tegenaanval. 

Omdat de thuisploeg het naliet zijn kansen af te werken, kon Club zijn marge in de tweede periode verder uit bouwen. Denis Odoi werkte de bevrijdende 0-2 tegen de touwen en Andreas Skov Olsen legde de eindstand vast van op de stip. Al ging er aan de tweede treffer wel een onbestrafte elleboogstoot vooraf. En de penalty was al helemaal lachwekkend.

LEES OOK: Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Woede bij achterban

Het geluk stond dus aan de zijde van Deila. Die had nochtans met vuur gespeeld. Met slechts een 0-1-voorsprong op het bord en op een moment dat Club aanvallend niets voor mekaar kreeg, besloot hij immers om aanvallers Michal Skoras en Ferran Jutgla, de enige spits, naar de kant te halen. In plaats daarvan bracht hij met Bjorn Meijer en Casper Nielsen een extra verdediger en middenvelder.

Die ingreep rendeerde uiteindelijk wel, maar erg populair maakte Deila zich er niet mee. "Zijn geluk is heel erg broos. De vroege, defensieve wissels werden niet begrepen door de waarnemers. En werden al zeker niet gesmaakt door de fans, die op dat moment luidkeels om zijn ontslag riepen", liet Peter Vandenbempt verstaan bij De Ochtend.

Onherkenbaar Club

René Vandereycken vindt de ingrepen van Deila dan weer niet overeenkomen met de waarden waar Club voor staat. "De laatste maanden herkende ik Club Brugge niet meer. En ook nu gebeurde er iets dat ik vreemd vind", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Het is niet dankzij die wissels dat Club met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs. Zelfs al speel je op verplaatsing, zelfs al is het belangrijk om die wedstrijd te winnen. Tot dan kon Club voorin nog druk zetten met een aantal spelers, maar toen moest Hans Vanaken dat helemaal alleen doen."

Deila is een te defensieve coach voor Club Brugge ...

Meest recent

Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

4
4
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

4
4
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

38
38
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

298
298
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

223
223
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

295
295
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

117
117
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

317
317
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

209
209
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

870
870
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

111
111
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

144
144
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

240
240
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

92
92
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

166
166
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

98
98
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

174
174
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

68
68
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

345
345
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

107
107
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

401
401
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

372
372
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

107
107

Meer sportnieuws