Deila speelt met vuur: "Onbegrijpelijk en on-Brugs"

520
Deila speelt met vuur:

In de Conference League gaat Club Brugge aanstaande donderdag op bezoek bij Molde FK. Dat zal gebeuren met Ronny Deila aan het roer als hoofdtrainer. Met de 0-3-zege op het veld van KRC Genk heeft de Noor voorlopig zijn hachje gered, al nam hij wel een aanzienlijk risico.

Club en Deila waren onder zware druk afgezakt naar de Cegeka Arena. Indien het tegen Genk opnieuw zou fout lopen, leken zijn dagen in Brugge geteld. Maar zover kwam het dus niet. Blauw-Zwart ontsnapte na een gemiste strafschop aan een vroege achterstand en mist vervolgens zelfs op voorsprong te komen via een snelle tegenaanval. 

Omdat de thuisploeg het naliet zijn kansen af te werken, kon Club zijn marge in de tweede periode verder uit bouwen. Denis Odoi werkte de bevrijdende 0-2 tegen de touwen en Andreas Skov Olsen legde de eindstand vast van op de stip. Al ging er aan de tweede treffer wel een onbestrafte elleboogstoot vooraf. En de penalty was al helemaal lachwekkend.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Woede bij achterban

Het geluk stond dus aan de zijde van Deila. Die had nochtans met vuur gespeeld. Met slechts een 0-1-voorsprong op het bord en op een moment dat Club aanvallend niets voor mekaar kreeg, besloot hij immers om aanvallers Michal Skoras en Ferran Jutgla, de enige spits, naar de kant te halen. In plaats daarvan bracht hij met Bjorn Meijer en Casper Nielsen een extra verdediger en middenvelder.

Die ingreep rendeerde uiteindelijk wel, maar erg populair maakte Deila zich er niet mee. "Zijn geluk is heel erg broos. De vroege, defensieve wissels werden niet begrepen door de waarnemers. En werden al zeker niet gesmaakt door de fans, die op dat moment luidkeels om zijn ontslag riepen", liet Peter Vandenbempt verstaan bij De Ochtend.

Onherkenbaar Club

René Vandereycken vindt de ingrepen van Deila dan weer niet overeenkomen met de waarden waar Club voor staat. "De laatste maanden herkende ik Club Brugge niet meer. En ook nu gebeurde er iets dat ik vreemd vind", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Het is niet dankzij die wissels dat Club met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs. Zelfs al speel je op verplaatsing, zelfs al is het belangrijk om die wedstrijd te winnen. Tot dan kon Club voorin nog druk zetten met een aantal spelers, maar toen moest Hans Vanaken dat helemaal alleen doen."

Deila is een te defensieve coach voor Club Brugge ...

Meest recent

Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

39
39
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

105
105
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

51
51
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

158
158
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

79
79
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

57
57
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

322
322
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

25
25
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

440
440
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

53
53
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

661
661
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

66
66
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

558
558
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1057
1057
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

163
163
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

28
28
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

211
211
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

105
105
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

332
332
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

258
258
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

310
310

Meer sportnieuws