Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

door
Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

KRC Genk heeft zondag opnieuw averij opgelopen in de strijd om Play-Off I. De vicekampioen verloor immers met 0-3 tegen Club Brugge. Al bij al een verdiende overwinning van Blauw-Zwart, al mocht men in het Genkse kamp wel klagen over de arbitrage.

Hoe zou de match verlopen zijn indien Tolu Arokodare zijn strafschop na een dik kwartier spelen wél op een deftige manier had getrapt? We zullen het nooit weten, maar feit is wel dat Club optimaal profiteerde van die misser. Na een puike lange bal van Ferran Jutgla maakte Hugo Vetlesen er immers 0-1 van. Hierdoor konden de Bruggelingen met een voorsprong gaan rusten.

LEES OOK: Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

VAR negeert bebloed gezicht

Na de pauze kreeg Blauw-Zwart echter lange tijd niets voor mekaar op aanvallend vlak. Toch kon het zijn voorsprong verdubbelen. Denis Odoi verlengde een corner immers in doel. Al hing er wel een geurtje aan dat doelpunt. Tijdens de voorafgaande fase deelde Odoi immers (onbewust?) een elleboog uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. En die kreeg verzorging op het moment van de 0-2.

Hoewel de Genkse back duidelijk een bloedneus had, besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Vooral het feit dat een VAR-interventie uitbleef, doet bij ex-scheidsrechter Serge Gumienny de wenkbrauwen fronsen. "As een speler plots met een bebloed gezicht op het veld staat, dan moet er toch iets gebeurd zijn? Dan mag de VAR dat toch op z’n minst even natrekken? Bizar dat ze dat niet gedaan hebben", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Bedenkelijke penalty

De verbazing werd overigens nog groter toen de VAR in de slotfase wel besloot om in te grijpen om Club een penalty toe te kennen. De bal werd namelijk van wel heel dichtbij op de armen van Yira Sor gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm. Toch vond de videoref, en later ook de scheidsrechter, het voldoende om een strafschop toe te kennen.

Ook hier had Gumienny duidelijk zijn bedenkingen bij. Hij begrijpt de onvrede bij de Limburgers dan ook maar al te goed. "Nog vreemder wordt het wanneer de VAR dan plots wel in actie schiet bij de handsbal van Sor. Dan snap ik dat ze zich bij Genk onheus behandeld voelen", aldus de oud-ref.

Genk mag zich bestolen voelen ...

Meest recent

Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

3
3
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

12
12
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

12
12
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

184
184
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

111
111
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

16
16
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

275
275
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

243
243
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

69
69
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

172
172
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

355
355
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

98
98
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

234
234
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

94
94
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

456
456
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

70
70
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

521
521
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1007
1007
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

276
276
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1220
1220
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

625
625
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

628
628
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

638
638
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27

Meer sportnieuws