Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

door
Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

KRC Genk heeft zondag opnieuw averij opgelopen in de strijd om Play-Off I. De vicekampioen verloor immers met 0-3 tegen Club Brugge. Al bij al een verdiende overwinning van Blauw-Zwart, al mocht men in het Genkse kamp wel klagen over de arbitrage.

Hoe zou de match verlopen zijn indien Tolu Arokodare zijn strafschop na een dik kwartier spelen wél op een deftige manier had getrapt? We zullen het nooit weten, maar feit is wel dat Club optimaal profiteerde van die misser. Na een puike lange bal van Ferran Jutgla maakte Hugo Vetlesen er immers 0-1 van. Hierdoor konden de Bruggelingen met een voorsprong gaan rusten.

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

VAR negeert bebloed gezicht

Na de pauze kreeg Blauw-Zwart echter lange tijd niets voor mekaar op aanvallend vlak. Toch kon het zijn voorsprong verdubbelen. Denis Odoi verlengde een corner immers in doel. Al hing er wel een geurtje aan dat doelpunt. Tijdens de voorafgaande fase deelde Odoi immers (onbewust?) een elleboog uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. En die kreeg verzorging op het moment van de 0-2.

Hoewel de Genkse back duidelijk een bloedneus had, besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Vooral het feit dat een VAR-interventie uitbleef, doet bij ex-scheidsrechter Serge Gumienny de wenkbrauwen fronsen. "As een speler plots met een bebloed gezicht op het veld staat, dan moet er toch iets gebeurd zijn? Dan mag de VAR dat toch op z’n minst even natrekken? Bizar dat ze dat niet gedaan hebben", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Bedenkelijke penalty

De verbazing werd overigens nog groter toen de VAR in de slotfase wel besloot om in te grijpen om Club een penalty toe te kennen. De bal werd namelijk van wel heel dichtbij op de armen van Yira Sor gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm. Toch vond de videoref, en later ook de scheidsrechter, het voldoende om een strafschop toe te kennen.

Ook hier had Gumienny duidelijk zijn bedenkingen bij. Hij begrijpt de onvrede bij de Limburgers dan ook maar al te goed. "Nog vreemder wordt het wanneer de VAR dan plots wel in actie schiet bij de handsbal van Sor. Dan snap ik dat ze zich bij Genk onheus behandeld voelen", aldus de oud-ref.

Genk mag zich bestolen voelen ...

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

78
78
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

129
129
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

44
44
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

48
48
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

127
127
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

102
102
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

31
31
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

90
90
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

193
193
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

437
437
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

48
48
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

260
260
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

308
308
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

85
85
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

40
40
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

251
251
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

176
176
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

308
308
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

113
113
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws