Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

door
Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

KRC Genk heeft zondag opnieuw averij opgelopen in de strijd om Play-Off I. De vicekampioen verloor immers met 0-3 tegen Club Brugge. Al bij al een verdiende overwinning van Blauw-Zwart, al mocht men in het Genkse kamp wel klagen over de arbitrage.

Hoe zou de match verlopen zijn indien Tolu Arokodare zijn strafschop na een dik kwartier spelen wél op een deftige manier had getrapt? We zullen het nooit weten, maar feit is wel dat Club optimaal profiteerde van die misser. Na een puike lange bal van Ferran Jutgla maakte Hugo Vetlesen er immers 0-1 van. Hierdoor konden de Bruggelingen met een voorsprong gaan rusten.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

VAR negeert bebloed gezicht

Na de pauze kreeg Blauw-Zwart echter lange tijd niets voor mekaar op aanvallend vlak. Toch kon het zijn voorsprong verdubbelen. Denis Odoi verlengde een corner immers in doel. Al hing er wel een geurtje aan dat doelpunt. Tijdens de voorafgaande fase deelde Odoi immers (onbewust?) een elleboog uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. En die kreeg verzorging op het moment van de 0-2.

Hoewel de Genkse back duidelijk een bloedneus had, besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Vooral het feit dat een VAR-interventie uitbleef, doet bij ex-scheidsrechter Serge Gumienny de wenkbrauwen fronsen. "As een speler plots met een bebloed gezicht op het veld staat, dan moet er toch iets gebeurd zijn? Dan mag de VAR dat toch op z’n minst even natrekken? Bizar dat ze dat niet gedaan hebben", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Bedenkelijke penalty

De verbazing werd overigens nog groter toen de VAR in de slotfase wel besloot om in te grijpen om Club een penalty toe te kennen. De bal werd namelijk van wel heel dichtbij op de armen van Yira Sor gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm. Toch vond de videoref, en later ook de scheidsrechter, het voldoende om een strafschop toe te kennen.

Ook hier had Gumienny duidelijk zijn bedenkingen bij. Hij begrijpt de onvrede bij de Limburgers dan ook maar al te goed. "Nog vreemder wordt het wanneer de VAR dan plots wel in actie schiet bij de handsbal van Sor. Dan snap ik dat ze zich bij Genk onheus behandeld voelen", aldus de oud-ref.

Genk mag zich bestolen voelen ...

Meest recent

'Bliksemtransfer Hazard? Verrassende club loert'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

31
31
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

47
47
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

23
23
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

81
81
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

157
157
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

40
40
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

79
79
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

138
138
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

111
111
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

112
112
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

35
35
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

71
71
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

72
72
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

271
271
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

29
29
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

159
159
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

496
496
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

131
131
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

224
224
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

124
124
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

106
106
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

220
220
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

309
309

Meer sportnieuws