Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

967 stemmen
Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

KRC Genk heeft zondag opnieuw averij opgelopen in de strijd om Play-Off I. De vicekampioen verloor immers met 0-3 tegen Club Brugge. Al bij al een verdiende overwinning van Blauw-Zwart, al mocht men in het Genkse kamp wel klagen over de arbitrage.

Hoe zou de match verlopen zijn indien Tolu Arokodare zijn strafschop na een dik kwartier spelen wél op een deftige manier had getrapt? We zullen het nooit weten, maar feit is wel dat Club optimaal profiteerde van die misser. Na een puike lange bal van Ferran Jutgla maakte Hugo Vetlesen er immers 0-1 van. Hierdoor konden de Bruggelingen met een voorsprong gaan rusten.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

VAR negeert bebloed gezicht

Na de pauze kreeg Blauw-Zwart echter lange tijd niets voor mekaar op aanvallend vlak. Toch kon het zijn voorsprong verdubbelen. Denis Odoi verlengde een corner immers in doel. Al hing er wel een geurtje aan dat doelpunt. Tijdens de voorafgaande fase deelde Odoi immers (onbewust?) een elleboog uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. En die kreeg verzorging op het moment van de 0-2.

Hoewel de Genkse back duidelijk een bloedneus had, besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Vooral het feit dat een VAR-interventie uitbleef, doet bij ex-scheidsrechter Serge Gumienny de wenkbrauwen fronsen. "As een speler plots met een bebloed gezicht op het veld staat, dan moet er toch iets gebeurd zijn? Dan mag de VAR dat toch op z’n minst even natrekken? Bizar dat ze dat niet gedaan hebben", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Bedenkelijke penalty

De verbazing werd overigens nog groter toen de VAR in de slotfase wel besloot om in te grijpen om Club een penalty toe te kennen. De bal werd namelijk van wel heel dichtbij op de armen van Yira Sor gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm. Toch vond de videoref, en later ook de scheidsrechter, het voldoende om een strafschop toe te kennen.

Ook hier had Gumienny duidelijk zijn bedenkingen bij. Hij begrijpt de onvrede bij de Limburgers dan ook maar al te goed. "Nog vreemder wordt het wanneer de VAR dan plots wel in actie schiet bij de handsbal van Sor. Dan snap ik dat ze zich bij Genk onheus behandeld voelen", aldus de oud-ref.

Genk mag zich bestolen voelen ...

Meest recent

Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

19
19
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

130
130
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

228
228
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

263
263
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

84
84
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

70
70
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

536
536
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

301
301
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

138
138
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

135
135
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

129
129
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

306
306
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

132
132
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

439
439
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

142
142
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

582
582
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

220
220
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

374
374
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

287
287
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

151
151

Meer sportnieuws