Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

967 stemmen
Genk bestolen tegen Club? Oud-scheidsrechter velt oordeel

KRC Genk heeft zondag opnieuw averij opgelopen in de strijd om Play-Off I. De vicekampioen verloor immers met 0-3 tegen Club Brugge. Al bij al een verdiende overwinning van Blauw-Zwart, al mocht men in het Genkse kamp wel klagen over de arbitrage.

Hoe zou de match verlopen zijn indien Tolu Arokodare zijn strafschop na een dik kwartier spelen wél op een deftige manier had getrapt? We zullen het nooit weten, maar feit is wel dat Club optimaal profiteerde van die misser. Na een puike lange bal van Ferran Jutgla maakte Hugo Vetlesen er immers 0-1 van. Hierdoor konden de Bruggelingen met een voorsprong gaan rusten.

LEES OOK: Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

VAR negeert bebloed gezicht

Na de pauze kreeg Blauw-Zwart echter lange tijd niets voor mekaar op aanvallend vlak. Toch kon het zijn voorsprong verdubbelen. Denis Odoi verlengde een corner immers in doel. Al hing er wel een geurtje aan dat doelpunt. Tijdens de voorafgaande fase deelde Odoi immers (onbewust?) een elleboog uit aan zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi. En die kreeg verzorging op het moment van de 0-2.

Hoewel de Genkse back duidelijk een bloedneus had, besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Vooral het feit dat een VAR-interventie uitbleef, doet bij ex-scheidsrechter Serge Gumienny de wenkbrauwen fronsen. "As een speler plots met een bebloed gezicht op het veld staat, dan moet er toch iets gebeurd zijn? Dan mag de VAR dat toch op z’n minst even natrekken? Bizar dat ze dat niet gedaan hebben", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Bedenkelijke penalty

De verbazing werd overigens nog groter toen de VAR in de slotfase wel besloot om in te grijpen om Club een penalty toe te kennen. De bal werd namelijk van wel heel dichtbij op de armen van Yira Sor gekopt tijdens een loopduel, terwijl geen sprake leek van een onnatuurlijke beweging met de arm. Toch vond de videoref, en later ook de scheidsrechter, het voldoende om een strafschop toe te kennen.

Ook hier had Gumienny duidelijk zijn bedenkingen bij. Hij begrijpt de onvrede bij de Limburgers dan ook maar al te goed. "Nog vreemder wordt het wanneer de VAR dan plots wel in actie schiet bij de handsbal van Sor. Dan snap ik dat ze zich bij Genk onheus behandeld voelen", aldus de oud-ref.

Genk mag zich bestolen voelen ...

Meest recent

Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

19
19
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

157
157
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

109
109
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

163
163
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

107
107
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

244
244
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

548
548
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

291
291
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

59
59
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

252
252
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

139
139
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

501
501
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

424
424
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

78
78
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

290
290
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

112
112
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

523
523
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

357
357
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

208
208
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

475
475
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

283
283
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

705
705
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

496
496
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

283
283
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

450
450

Meer sportnieuws