Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

1902 stemmen
Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

Ronny Deila lijkt zijn vel bij Club Brugge voorlopig te hebben gered. Zijn ploeg boekte zondagmiddag immers een cruciale 0-3-overwinning op het veld van concurrent KRC Genk. Al speelde de Noorse coach wel met vuur met enkele opvallende wissels.

Na de dure thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht en de bekeruitschakeling op het veld van Union SG, hing de job van Deila aan een zijden draadje. Indien het ook in Genk fout liet, leek zijn lot in Brugge bezegeld. Maar Blauw-Zwart kon zich dus herpakken en lijkt na de overwinning quasi zeker van deelname aan Play-Off I.

De zege was al bij al ook verdiend, nochtans speelde Club zeker niet zijn beste wedstrijd. De Bruggelingen begonnen weliswaar gretig, maar vooral de start van de tweede periode was bijzonder matig bij de bezoekers. Blauw-Zwart plooide terug en liet Genk helemaal terug in de match komen, al kon de thuisploeg daar veel te weinig van profiteren.

LEES OOK: 'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Defensieve wissels

Deila besloot dan ook om in te grijpen. Bij een 0-1-voorsprong haalde hij met Ferran Jutgla en Michal Skoras twee aanvallers naar de kant, in plaats daarvan bracht hij een extra middenvelder en verdediger tussen de lijnen. Uiteindelijk loonde die ingreep ook, maar Deila won niet bepaald zieltjes bij de achterban met deze defensieve wissels.

En ook de spelers zelf leken allerminst tevreden. Met name Skoras liet zijn ongenoegen duidelijk merken van op de bak. En ook Jutgla, die tot aan zijn wissel een erg sterke wedstrijd speelde, zag er allerminst gelukkig uit met zijn vroegtijdige vervanging. Een gecontesteerde ingreep dus van Deila.

Meer controle nodig

Achteraf werd de coach dan ook naar een verklaring gepolst voor deze dubbele wissel. "Ferran was moe, want hij startte de laatste 4 wedstrijden. En op dat moment moesten we ook vooral het middenveld controleren", klonk het op de clubwebstek. "Je kan zoveel mogelijk aanvallende spelers op het veld zetten, maar er moet ook verdedigd worden. Als je geen controle over de wedstrijd meer hebt, is het een kwestie van tijd vooraleer er iets staat te gebeuren. Ik doe bijgevolg zaken waar ik in geloof en daarna scoren we nog 2 keer", haalde de coach toch zijn gram.

Deila heeft niet de juiste visie voor Club Brugge ...

Meest recent

'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

41
41
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

99
99
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

34
34
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

28
28
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

71
71
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

86
86
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

72
72
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

40
40
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

153
153
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

60
60
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

261
261
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

112
112
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

236
236
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

37
37
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

318
318
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

193
193
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

964
964
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1242
1242
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

418
418
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

196
196
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

262
262
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

65
65

Meer sportnieuws