Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

door
Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

Ronny Deila lijkt zijn vel bij Club Brugge voorlopig te hebben gered. Zijn ploeg boekte zondagmiddag immers een cruciale 0-3-overwinning op het veld van concurrent KRC Genk. Al speelde de Noorse coach wel met vuur met enkele opvallende wissels.

Na de dure thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht en de bekeruitschakeling op het veld van Union SG, hing de job van Deila aan een zijden draadje. Indien het ook in Genk fout liet, leek zijn lot in Brugge bezegeld. Maar Blauw-Zwart kon zich dus herpakken en lijkt na de overwinning quasi zeker van deelname aan Play-Off I.

De zege was al bij al ook verdiend, nochtans speelde Club zeker niet zijn beste wedstrijd. De Bruggelingen begonnen weliswaar gretig, maar vooral de start van de tweede periode was bijzonder matig bij de bezoekers. Blauw-Zwart plooide terug en liet Genk helemaal terug in de match komen, al kon de thuisploeg daar veel te weinig van profiteren.

LEES OOK: 'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Defensieve wissels

Deila besloot dan ook om in te grijpen. Bij een 0-1-voorsprong haalde hij met Ferran Jutgla en Michal Skoras twee aanvallers naar de kant, in plaats daarvan bracht hij een extra middenvelder en verdediger tussen de lijnen. Uiteindelijk loonde die ingreep ook, maar Deila won niet bepaald zieltjes bij de achterban met deze defensieve wissels.

En ook de spelers zelf leken allerminst tevreden. Met name Skoras liet zijn ongenoegen duidelijk merken van op de bak. En ook Jutgla, die tot aan zijn wissel een erg sterke wedstrijd speelde, zag er allerminst gelukkig uit met zijn vroegtijdige vervanging. Een gecontesteerde ingreep dus van Deila.

Meer controle nodig

Achteraf werd de coach dan ook naar een verklaring gepolst voor deze dubbele wissel. "Ferran was moe, want hij startte de laatste 4 wedstrijden. En op dat moment moesten we ook vooral het middenveld controleren", klonk het op de clubwebstek. "Je kan zoveel mogelijk aanvallende spelers op het veld zetten, maar er moet ook verdedigd worden. Als je geen controle over de wedstrijd meer hebt, is het een kwestie van tijd vooraleer er iets staat te gebeuren. Ik doe bijgevolg zaken waar ik in geloof en daarna scoren we nog 2 keer", haalde de coach toch zijn gram.

Deila heeft niet de juiste visie voor Club Brugge ...

Meest recent

Oosting moet puzzelen: ziekenboeg Antwerp puilt uit

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

0
0
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

52
52
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

95
95
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

28
28
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

19
19
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

129
129
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

25
25
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

49
49
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

130
130
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

49
49
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

74
74
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

428
428
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

71
71
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

103
103
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

130
130
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

258
258
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

114
114
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

456
456
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

279
279
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

184
184
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

390
390

Meer sportnieuws