Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

door
Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

Ronny Deila lijkt zijn vel bij Club Brugge voorlopig te hebben gered. Zijn ploeg boekte zondagmiddag immers een cruciale 0-3-overwinning op het veld van concurrent KRC Genk. Al speelde de Noorse coach wel met vuur met enkele opvallende wissels.

Na de dure thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht en de bekeruitschakeling op het veld van Union SG, hing de job van Deila aan een zijden draadje. Indien het ook in Genk fout liet, leek zijn lot in Brugge bezegeld. Maar Blauw-Zwart kon zich dus herpakken en lijkt na de overwinning quasi zeker van deelname aan Play-Off I.

De zege was al bij al ook verdiend, nochtans speelde Club zeker niet zijn beste wedstrijd. De Bruggelingen begonnen weliswaar gretig, maar vooral de start van de tweede periode was bijzonder matig bij de bezoekers. Blauw-Zwart plooide terug en liet Genk helemaal terug in de match komen, al kon de thuisploeg daar veel te weinig van profiteren.

LEES OOK: Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Defensieve wissels

Deila besloot dan ook om in te grijpen. Bij een 0-1-voorsprong haalde hij met Ferran Jutgla en Michal Skoras twee aanvallers naar de kant, in plaats daarvan bracht hij een extra middenvelder en verdediger tussen de lijnen. Uiteindelijk loonde die ingreep ook, maar Deila won niet bepaald zieltjes bij de achterban met deze defensieve wissels.

En ook de spelers zelf leken allerminst tevreden. Met name Skoras liet zijn ongenoegen duidelijk merken van op de bak. En ook Jutgla, die tot aan zijn wissel een erg sterke wedstrijd speelde, zag er allerminst gelukkig uit met zijn vroegtijdige vervanging. Een gecontesteerde ingreep dus van Deila.

Meer controle nodig

Achteraf werd de coach dan ook naar een verklaring gepolst voor deze dubbele wissel. "Ferran was moe, want hij startte de laatste 4 wedstrijden. En op dat moment moesten we ook vooral het middenveld controleren", klonk het op de clubwebstek. "Je kan zoveel mogelijk aanvallende spelers op het veld zetten, maar er moet ook verdedigd worden. Als je geen controle over de wedstrijd meer hebt, is het een kwestie van tijd vooraleer er iets staat te gebeuren. Ik doe bijgevolg zaken waar ik in geloof en daarna scoren we nog 2 keer", haalde de coach toch zijn gram.

Deila heeft niet de juiste visie voor Club Brugge ...

Meest recent

Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

0
0
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

12
12
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

53
53
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

40
40
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

51
51
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

192
192
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

56
56
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

58
58
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

422
422
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

165
165
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

190
190
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

146
146
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

64
64
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

83
83
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

55
55
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

270
270
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

389
389
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

163
163
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

86
86
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

59
59
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

276
276
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

515
515
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

267
267

Meer sportnieuws