Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

door
Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

Ronny Deila lijkt zijn vel bij Club Brugge voorlopig te hebben gered. Zijn ploeg boekte zondagmiddag immers een cruciale 0-3-overwinning op het veld van concurrent KRC Genk. Al speelde de Noorse coach wel met vuur met enkele opvallende wissels.

Na de dure thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht en de bekeruitschakeling op het veld van Union SG, hing de job van Deila aan een zijden draadje. Indien het ook in Genk fout liet, leek zijn lot in Brugge bezegeld. Maar Blauw-Zwart kon zich dus herpakken en lijkt na de overwinning quasi zeker van deelname aan Play-Off I.

De zege was al bij al ook verdiend, nochtans speelde Club zeker niet zijn beste wedstrijd. De Bruggelingen begonnen weliswaar gretig, maar vooral de start van de tweede periode was bijzonder matig bij de bezoekers. Blauw-Zwart plooide terug en liet Genk helemaal terug in de match komen, al kon de thuisploeg daar veel te weinig van profiteren.

LEES OOK: Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

Defensieve wissels

Deila besloot dan ook om in te grijpen. Bij een 0-1-voorsprong haalde hij met Ferran Jutgla en Michal Skoras twee aanvallers naar de kant, in plaats daarvan bracht hij een extra middenvelder en verdediger tussen de lijnen. Uiteindelijk loonde die ingreep ook, maar Deila won niet bepaald zieltjes bij de achterban met deze defensieve wissels.

En ook de spelers zelf leken allerminst tevreden. Met name Skoras liet zijn ongenoegen duidelijk merken van op de bak. En ook Jutgla, die tot aan zijn wissel een erg sterke wedstrijd speelde, zag er allerminst gelukkig uit met zijn vroegtijdige vervanging. Een gecontesteerde ingreep dus van Deila.

Meer controle nodig

Achteraf werd de coach dan ook naar een verklaring gepolst voor deze dubbele wissel. "Ferran was moe, want hij startte de laatste 4 wedstrijden. En op dat moment moesten we ook vooral het middenveld controleren", klonk het op de clubwebstek. "Je kan zoveel mogelijk aanvallende spelers op het veld zetten, maar er moet ook verdedigd worden. Als je geen controle over de wedstrijd meer hebt, is het een kwestie van tijd vooraleer er iets staat te gebeuren. Ik doe bijgevolg zaken waar ik in geloof en daarna scoren we nog 2 keer", haalde de coach toch zijn gram.

Deila heeft niet de juiste visie voor Club Brugge ...

Meest recent

Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

16
16
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

37
37
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

111
111
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

48
48
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

174
174
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

28
28
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

113
113
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

93
93
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

166
166
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

166
166
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

69
69
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

186
186
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

144
144
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

340
340
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

764
764
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

82
82
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

90
90
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

158
158
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

104
104
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

380
380
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

294
294
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

127
127
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

219
219
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

182
182

Meer sportnieuws