Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

1902 stemmen
Woede op Brugse bank: Deila verklaart gecontesteerde wissels

Ronny Deila lijkt zijn vel bij Club Brugge voorlopig te hebben gered. Zijn ploeg boekte zondagmiddag immers een cruciale 0-3-overwinning op het veld van concurrent KRC Genk. Al speelde de Noorse coach wel met vuur met enkele opvallende wissels.

Na de dure thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht en de bekeruitschakeling op het veld van Union SG, hing de job van Deila aan een zijden draadje. Indien het ook in Genk fout liet, leek zijn lot in Brugge bezegeld. Maar Blauw-Zwart kon zich dus herpakken en lijkt na de overwinning quasi zeker van deelname aan Play-Off I.

De zege was al bij al ook verdiend, nochtans speelde Club zeker niet zijn beste wedstrijd. De Bruggelingen begonnen weliswaar gretig, maar vooral de start van de tweede periode was bijzonder matig bij de bezoekers. Blauw-Zwart plooide terug en liet Genk helemaal terug in de match komen, al kon de thuisploeg daar veel te weinig van profiteren.

LEES OOK: 'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

Defensieve wissels

Deila besloot dan ook om in te grijpen. Bij een 0-1-voorsprong haalde hij met Ferran Jutgla en Michal Skoras twee aanvallers naar de kant, in plaats daarvan bracht hij een extra middenvelder en verdediger tussen de lijnen. Uiteindelijk loonde die ingreep ook, maar Deila won niet bepaald zieltjes bij de achterban met deze defensieve wissels.

En ook de spelers zelf leken allerminst tevreden. Met name Skoras liet zijn ongenoegen duidelijk merken van op de bak. En ook Jutgla, die tot aan zijn wissel een erg sterke wedstrijd speelde, zag er allerminst gelukkig uit met zijn vroegtijdige vervanging. Een gecontesteerde ingreep dus van Deila.

Meer controle nodig

Achteraf werd de coach dan ook naar een verklaring gepolst voor deze dubbele wissel. "Ferran was moe, want hij startte de laatste 4 wedstrijden. En op dat moment moesten we ook vooral het middenveld controleren", klonk het op de clubwebstek. "Je kan zoveel mogelijk aanvallende spelers op het veld zetten, maar er moet ook verdedigd worden. Als je geen controle over de wedstrijd meer hebt, is het een kwestie van tijd vooraleer er iets staat te gebeuren. Ik doe bijgevolg zaken waar ik in geloof en daarna scoren we nog 2 keer", haalde de coach toch zijn gram.

Deila heeft niet de juiste visie voor Club Brugge ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

136
136
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

30
30
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

32
32
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

102
102
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

95
95
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

68
68
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

123
123
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

51
51
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

155
155
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

129
129
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

24
24
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

253
253
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

816
816
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

501
501
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

543
543
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

386
386
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

707
707
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

347
347
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

542
542
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2234
2234
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws