Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

276
Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

Standard speelde zondagavond een vrij degelijke partij op het veld van leider Union SG, maar bleef uiteindelijk met lege handen. Bovendien zagen de Rouches hun aanvoerder opnieuw uitvallen. Zo liep Zinho Vanheusden wederom een blessure op.

De Limburgse verdediger maakte destijds flink indruk bij de jeugdploegen van STVV en vervolgens Standard. In die mate zelfs dat de Italiaanse grootmacht Internazionale besloot om hem als jeugdspeler naar Italië te halen. Bij de Milanese topclub leerde hij verder de kneepjes van het vak.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Aanhoudend blessureleed

Maar Vanheusden kreeg in Milaan ook te maken met de eerste grote tegenslag in zijn carrière. Zo liep hij een zware blessure op, waardoor hij bijna 200 dagen aan de kant stond. Later moest hij ook nog een operatie ondergaan. Bijgevolg kreeg zijn doorstroming naar de eerste ploeg bij Inter een flinke knauw.

Om toch voldoende minuten te maken keerde de verdediger dan ook op huurbasis terug naar Standard. Daar liet hij weer flitsen van zijn talent zien. Maar wederom sloeg het noodlot toe. Vanheusden scheurde voor de tweede keer in zijn carrière zijn kruisbanden en stond andermaal voor lange tijd aan de kant.

Nieuwe mokerslag op Union

In de voorbije seizoenen speelde de verdediger op huurbasis bij Genoa en AZ, ook daar werd hij regelmatig geplaagd door allerlei kwetsuren. In de zomer keerde hij echter opnieuw terug naar Standard. Zijn seizoen begon er ook veelbelovend, Vanheusden werd zelfs opgeroepen voor de Rode Duivels.

Fysieke problemen blijven hem echter achtervolgen. Zondag tegen Union maakte hij zijn rentree na een drietal weken afwezigheid. Maar op slag van rust sloeg het noodlot andermaal toe. Zo kwam de verdediger verkeerd neer bij een duel, waarna hij een blessure aan de rug opliep.

Ziekenhuis verlaten

Even werd gevreesd voor het ergste, maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat Vanheusden het ziekenhuis inmiddels heeft mogen verlaten. Hij voelde zich naar verluidt al iets beter. De eerste scans brachten ook geen breuken aan het licht, het zou gaan om een hernia. Verder onderzoeken zullen in de loop van de week moeten bepalen hoe lang hij buiten strijd zal zijn. Volgens La Dernière Heure nam hij ook al contact op met een rugspecialist. Vanheusden geeft de moed dan ook niet op en zou zo snel mogelijk willen terugkeren.

Zonder blessures zou Vanheusden nu een vaste waarde bij de Duivels zijn ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

40
40
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

34
34
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

87
87
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

42
42
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

14
14
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

349
349
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

82
82
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

278
278
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

320
320
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

149
149
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws