Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

door
Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

Standard speelde zondagavond een vrij degelijke partij op het veld van leider Union SG, maar bleef uiteindelijk met lege handen. Bovendien zagen de Rouches hun aanvoerder opnieuw uitvallen. Zo liep Zinho Vanheusden wederom een blessure op.

De Limburgse verdediger maakte destijds flink indruk bij de jeugdploegen van STVV en vervolgens Standard. In die mate zelfs dat de Italiaanse grootmacht Internazionale besloot om hem als jeugdspeler naar Italië te halen. Bij de Milanese topclub leerde hij verder de kneepjes van het vak.

LEES OOK: AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

Aanhoudend blessureleed

Maar Vanheusden kreeg in Milaan ook te maken met de eerste grote tegenslag in zijn carrière. Zo liep hij een zware blessure op, waardoor hij bijna 200 dagen aan de kant stond. Later moest hij ook nog een operatie ondergaan. Bijgevolg kreeg zijn doorstroming naar de eerste ploeg bij Inter een flinke knauw.

Om toch voldoende minuten te maken keerde de verdediger dan ook op huurbasis terug naar Standard. Daar liet hij weer flitsen van zijn talent zien. Maar wederom sloeg het noodlot toe. Vanheusden scheurde voor de tweede keer in zijn carrière zijn kruisbanden en stond andermaal voor lange tijd aan de kant.

Nieuwe mokerslag op Union

In de voorbije seizoenen speelde de verdediger op huurbasis bij Genoa en AZ, ook daar werd hij regelmatig geplaagd door allerlei kwetsuren. In de zomer keerde hij echter opnieuw terug naar Standard. Zijn seizoen begon er ook veelbelovend, Vanheusden werd zelfs opgeroepen voor de Rode Duivels.

Fysieke problemen blijven hem echter achtervolgen. Zondag tegen Union maakte hij zijn rentree na een drietal weken afwezigheid. Maar op slag van rust sloeg het noodlot andermaal toe. Zo kwam de verdediger verkeerd neer bij een duel, waarna hij een blessure aan de rug opliep.

Ziekenhuis verlaten

Even werd gevreesd voor het ergste, maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat Vanheusden het ziekenhuis inmiddels heeft mogen verlaten. Hij voelde zich naar verluidt al iets beter. De eerste scans brachten ook geen breuken aan het licht, het zou gaan om een hernia. Verder onderzoeken zullen in de loop van de week moeten bepalen hoe lang hij buiten strijd zal zijn. Volgens La Dernière Heure nam hij ook al contact op met een rugspecialist. Vanheusden geeft de moed dan ook niet op en zou zo snel mogelijk willen terugkeren.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend
281

Zonder blessures zou Vanheusden nu een vaste waarde bij de Duivels zijn ...

Meest recent

Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

23
23
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

23
23
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

93
93
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

105
105
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

95
95
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

49
49
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

538
538
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

345
345
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

22
22
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

66
66
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

83
83
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

490
490
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

388
388
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

145
145
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

44
44
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

105
105
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

109
109
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

384
384
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

281
281
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

380
380
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

493
493
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

54
54
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

313
313
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

353
353

Meer sportnieuws