Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

276 stemmen
Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

Standard speelde zondagavond een vrij degelijke partij op het veld van leider Union SG, maar bleef uiteindelijk met lege handen. Bovendien zagen de Rouches hun aanvoerder opnieuw uitvallen. Zo liep Zinho Vanheusden wederom een blessure op.

De Limburgse verdediger maakte destijds flink indruk bij de jeugdploegen van STVV en vervolgens Standard. In die mate zelfs dat de Italiaanse grootmacht Internazionale besloot om hem als jeugdspeler naar Italië te halen. Bij de Milanese topclub leerde hij verder de kneepjes van het vak.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Aanhoudend blessureleed

Maar Vanheusden kreeg in Milaan ook te maken met de eerste grote tegenslag in zijn carrière. Zo liep hij een zware blessure op, waardoor hij bijna 200 dagen aan de kant stond. Later moest hij ook nog een operatie ondergaan. Bijgevolg kreeg zijn doorstroming naar de eerste ploeg bij Inter een flinke knauw.

Om toch voldoende minuten te maken keerde de verdediger dan ook op huurbasis terug naar Standard. Daar liet hij weer flitsen van zijn talent zien. Maar wederom sloeg het noodlot toe. Vanheusden scheurde voor de tweede keer in zijn carrière zijn kruisbanden en stond andermaal voor lange tijd aan de kant.

Nieuwe mokerslag op Union

In de voorbije seizoenen speelde de verdediger op huurbasis bij Genoa en AZ, ook daar werd hij regelmatig geplaagd door allerlei kwetsuren. In de zomer keerde hij echter opnieuw terug naar Standard. Zijn seizoen begon er ook veelbelovend, Vanheusden werd zelfs opgeroepen voor de Rode Duivels.

Fysieke problemen blijven hem echter achtervolgen. Zondag tegen Union maakte hij zijn rentree na een drietal weken afwezigheid. Maar op slag van rust sloeg het noodlot andermaal toe. Zo kwam de verdediger verkeerd neer bij een duel, waarna hij een blessure aan de rug opliep.

Ziekenhuis verlaten

Even werd gevreesd voor het ergste, maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat Vanheusden het ziekenhuis inmiddels heeft mogen verlaten. Hij voelde zich naar verluidt al iets beter. De eerste scans brachten ook geen breuken aan het licht, het zou gaan om een hernia. Verder onderzoeken zullen in de loop van de week moeten bepalen hoe lang hij buiten strijd zal zijn. Volgens La Dernière Heure nam hij ook al contact op met een rugspecialist. Vanheusden geeft de moed dan ook niet op en zou zo snel mogelijk willen terugkeren.

🚀

Zonder blessures zou Vanheusden nu een vaste waarde bij de Duivels zijn ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

37
37
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

180
180
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

52
52
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

51
51
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

477
477
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

142
142
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

102
102
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

503
503
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

616
616
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

231
231
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

180
180
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

516
516
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws