Westerlo moet nog steeds bibberen: "Tot de laatste match"

door
Westerlo moet nog steeds bibberen:

Het einde van de reguliere competitie nadert stilaan, maar onderin het klassement blijft het voor heel wat teams bibberen. Ook Westerlo is zeker nog niet uit de zorgen. De Kemphanen zetten vorige week een stap richting behoud door Standard te kloppen, maar kenden nu een terugslag met een nederlaag op Stayen.

De Mil vond zege STVV verdiend

Ze moesten hun meerdere erkennen in STVV, dat zijn honderdjarig jubileum opfleurde met een 1-0-zege. Westerlo blijft daardoor hangen op de tiende plaats, met slechts vier punten voorsprong op de dertiende plaats. De laatste vier zijn dus zeker nog niet uit de achteruitkijkspiegel verdwenen.

"We hebben de wedstrijd vooral in de eerste helft verloren", stelde trainer Rik De Mil vast bij Sporza. "We hebben geprobeerd om hoog druk te zetten, maar we moeten ook zeggen dat STVV aan de bal heel goed was. Maar ook ons eigen balbezit was te weinig. In de tweede helft hebben we de wedstrijd in balans gehouden, maar dan missen we dat geluk om te scoren. Op basis van de eerste helft is dit wel een verdiende overwinning voor STVV."

Westerlo moet blijven knokken

Door de nederlaag zal Westerlo nog vol aan de bak moeten in zijn laatste wedstrijden tegen Charleroi, KV Mechelen en KRC Genk. Vooral die eerste partij, tegen een rechtstreekse concurrent, lijkt cruciaal te gaan worden voor hun overlevingskansen.

"We bekijken het nu wedstrijd per wedstrijd en het zal blijven strijden worden tot de laatste match", probeert Sinan Bolat rustig te blijven. "k ben ontgoocheld. We wisten dat dit een heel moeilijke wedstrijd ging worden. Ook omdat ze een jubileum te vieren hadden. We hebben dat ook ondervonden de eerste helft, waarin ze veel sterker waren."

 

JOUW MENING TELT:
Zal Westerlo nog in de problemen komen?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

82
82
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

23
23
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

38
38
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

151
151
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

629
629
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1162
1162
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

675
675
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

476
476
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1686
1686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

729
729
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

636
636
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

513
513
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

569
569
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

421
421
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws