Antwerp-AA Gent: hét verschil tussen Van Bommel en Vanhaezebrouck

door
Antwerp-AA Gent: hét verschil tussen Van Bommel en Vanhaezebrouck

AA Gent en Royal Antwerp FC kunnen beiden maar best winnen. De twee ploegen lijken niet meer mee te spelen voor de landstitel, maar willen de top drie halen. Het verschil tussen de twee trainers is wel zeer opvallend de afgelopen maanden.

Hein Vanhaezebrouck was al zeer scherp voor zijn bestuur inzake het verkopen van sterkhouders in januari. Fofana, Orban en Cuypers trokken de deur achter zich dicht in de KAA Gent Arena, maar er werden ook de nodige versterkingen gehaald.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Negatieve communicatie

Vanhaezebrouck, ondertussen al ruim 3 jaar weer terug in Gent, klaagt al maanden over de afwezigen op de Afrika en Asian Cup, de uitgaande transfers, de scouting, een te smalle kern… Hij was de afgelopen weken ook nog eens heel kritisch tegenover zijn eigen spelers. Zonder hen bij naam te noemen, oordeelde hij dat bepaalde jongens mogelijk hun plaats niet hebben bij een Belgische topclub. Vanhaezebrouck voerde vooral negatieve communicatie, wat intern niet bepaald gesmaakt werd, en ook vragen oproept.

Eigenaar Sam Baro zette Hein via HLN toch wel stevig op zijn plaats. Zelfkritiek hoorden we zelden tot niet bij de coach. Daar scoorde de trainer dus geen punten. Hij moét de Champions’ play-offs halen. Anders is dat al het vierde jaar op rij niet het geval. En dan heeft Vanhaezebrouck simpelweg gefaald in de Jupiler Pro League. Die conclusie moeten we dan trekken, ook al is hij een goede coach.

Van Bommel positiever

Mark van Bommel heeft zeker geen bredere kern, al is de Nederlander de afgelopen maanden veel positiever geweest in zijn communicatie. Hij loofde de jonge gasten die dan hun kans kregen en ook zijn team kreeg meermaals een hart onder de riem gestoken. Met Vermeeren en Muja verloor hij ook twee belangrijke krachten in januari en ook Vines werd regelmatig ingezet. Matazo was de enige aanwinst.

De Great Old werkt in de schaduw verder en Van Bommel pakt het inzake communicatie heel anders aan dan zijn tegenstander van deze speeldag. De trainer zoekt vooral naar oplossingen, in plaats van naar excuses.

Wat ook opvalt. AA Gent investeerde het afgelopen anderhalf jaar 37,43 miljoen euro in nieuwe spelers. Antwerp tikt af op 33,62 miljoen euro. AA Gent had vorig jaar de 4de grootste loonmassa (volgens Baro) van het land, Antwerp zat daar boven. Het is dus niét dat AA Gent niet investeerde, ook al lijkt Vanhaezebrouck daar meermaals op te alluderen. De Buffalo’s incasseerden 70,8 miljoen euro aan inkomsten via transfers. Antwerp tikte af op 55,62 miljoen euro.

Wie wint vandaag het pleit?

CR

Wie is de beste coach van de twee?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

13
13
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

28
28
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

47
47
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

210
210
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

29
29
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

200
200
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

669
669
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

48
48
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

95
95
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

165
165
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

430
430
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

483
483
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

358
358
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

502
502
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

150
150
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

466
466
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

637
637
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

49
49
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

117
117
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

181
181
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

39
39
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

212
212
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

262
262
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

73
73
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

562
562

Meer sportnieuws