Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

4220 stemmen
Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

Hoewel zijn prestaties dit seizoen niet hetzelfde niveau hebben bereikt als vorig jaar, blijft Mignolet van onschatbare waarde voor het Blauw-Zwart. Zijn statistieken dit seizoen tonen een iets andere kant.

Voor het eerst in vijf seizoenen maakt Mignolet mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel ook pas op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart vorig jaar maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels. Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.

Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven. Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures.

Die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee en zorgden ervoor dat hij soms in de fout ging tussen de palen van Club Brugge. Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Mignolet haalt weer hoog niveau bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen.

Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels. “Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren”, zei hij eind juli veelbelovend aan Het Laatste Nieuws.

 Mignolet begon dit seizoen wederom als een van de absolute steunpilaren bij Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League, en Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

‘Clear leader’ Mignolet neemt het voortouw bij Club Brugge

Simon Mignolet vervult niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer een grote en belangrijke rol voor Club Brugge. In een omgeving waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, wordt hij geprezen als “the clear leader” door Ronny Deila.

Achter gesloten deuren is Mignolet een van de drijvende krachten die er alles aan doet om de ploeg op koers te houden en de spelers te motiveren en soms wakker te schudden.

Hij is de steunpilaar op als naast het veld. “Mignolet nam het voortouw toen het in oktober vierkant draaide en blijft van onschatbare waarde voor de Bruggelingen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Met 9 clean sheets dit seizoen staat hij slechts één achter op Jean Butez van Antwerp FC. Hij is - op gemiddelde basis - de tweede minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en tweede in de zuiverheid van de passing, met telkens alleen Davy Roef van AA Gent voor zich.

Mignolet pakt minder punten en haalt opvallend laag reddingspercentage

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman niet zijn absolute topniveau

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

“De Limburger haalt weliswaar niet het niveau van vorig seizoen – toen excelleerde hij in de Champions League en won hij de Gouden Schoen —, maar hij is en blijft wel een absolute meerwaarde voor dit Club”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Dit jaar eindigde hij ook slechts op de zesde plaats bij de verkiezing van doelman van het jaar, een prijs die hij de voorbije vier jaar nochtans altijd in de wacht wist te slepen.

Kan Mignolet nog een niveautje hoger keepen?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

11
11
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

42
42
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

151
151
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

137
137
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

252
252
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

128
128
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

76
76
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

189
189
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

61
61
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

135
135
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

60
60
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

136
136
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

235
235
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

564
564
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

240
240
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

919
919
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

530
530
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1201
1201
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

279
279
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

209
209
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws