Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

door
Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

Hoewel zijn prestaties dit seizoen niet hetzelfde niveau hebben bereikt als vorig jaar, blijft Mignolet van onschatbare waarde voor het Blauw-Zwart. Zijn statistieken dit seizoen tonen een iets andere kant.

Voor het eerst in vijf seizoenen maakt Mignolet mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel ook pas op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart vorig jaar maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels. Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.

Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven. Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures.

Die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee en zorgden ervoor dat hij soms in de fout ging tussen de palen van Club Brugge. Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Mignolet haalt weer hoog niveau bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen.

Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels. “Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren”, zei hij eind juli veelbelovend aan Het Laatste Nieuws.

 Mignolet begon dit seizoen wederom als een van de absolute steunpilaren bij Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League, en Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

‘Clear leader’ Mignolet neemt het voortouw bij Club Brugge

Simon Mignolet vervult niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer een grote en belangrijke rol voor Club Brugge. In een omgeving waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, wordt hij geprezen als “the clear leader” door Ronny Deila.

Achter gesloten deuren is Mignolet een van de drijvende krachten die er alles aan doet om de ploeg op koers te houden en de spelers te motiveren en soms wakker te schudden.

Hij is de steunpilaar op als naast het veld. “Mignolet nam het voortouw toen het in oktober vierkant draaide en blijft van onschatbare waarde voor de Bruggelingen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Met 9 clean sheets dit seizoen staat hij slechts één achter op Jean Butez van Antwerp FC. Hij is - op gemiddelde basis - de tweede minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en tweede in de zuiverheid van de passing, met telkens alleen Davy Roef van AA Gent voor zich.

Mignolet pakt minder punten en haalt opvallend laag reddingspercentage

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman niet zijn absolute topniveau

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

“De Limburger haalt weliswaar niet het niveau van vorig seizoen – toen excelleerde hij in de Champions League en won hij de Gouden Schoen —, maar hij is en blijft wel een absolute meerwaarde voor dit Club”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Dit jaar eindigde hij ook slechts op de zesde plaats bij de verkiezing van doelman van het jaar, een prijs die hij de voorbije vier jaar nochtans altijd in de wacht wist te slepen.

Kan Mignolet nog een niveautje hoger keepen?

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

3
3
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

11
11
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

63
63
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

60
60
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

83
83
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

144
144
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

243
243
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

131
131
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

408
408
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1066
1066
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

147
147
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

146
146
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

262
262
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

563
563
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

116
116
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

389
389
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

608
608
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

83
83

Meer sportnieuws