Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

door
Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

Hoewel zijn prestaties dit seizoen niet hetzelfde niveau hebben bereikt als vorig jaar, blijft Mignolet van onschatbare waarde voor het Blauw-Zwart. Zijn statistieken dit seizoen tonen een iets andere kant.

Voor het eerst in vijf seizoenen maakt Mignolet mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel ook pas op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart vorig jaar maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels. Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.

Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven. Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures.

Die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee en zorgden ervoor dat hij soms in de fout ging tussen de palen van Club Brugge. Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Mignolet haalt weer hoog niveau bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen.

Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels. “Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren”, zei hij eind juli veelbelovend aan Het Laatste Nieuws.

 Mignolet begon dit seizoen wederom als een van de absolute steunpilaren bij Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League, en Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

‘Clear leader’ Mignolet neemt het voortouw bij Club Brugge

Simon Mignolet vervult niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer een grote en belangrijke rol voor Club Brugge. In een omgeving waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, wordt hij geprezen als “the clear leader” door Ronny Deila.

Achter gesloten deuren is Mignolet een van de drijvende krachten die er alles aan doet om de ploeg op koers te houden en de spelers te motiveren en soms wakker te schudden.

Hij is de steunpilaar op als naast het veld. “Mignolet nam het voortouw toen het in oktober vierkant draaide en blijft van onschatbare waarde voor de Bruggelingen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Met 9 clean sheets dit seizoen staat hij slechts één achter op Jean Butez van Antwerp FC. Hij is - op gemiddelde basis - de tweede minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en tweede in de zuiverheid van de passing, met telkens alleen Davy Roef van AA Gent voor zich.

Mignolet pakt minder punten en haalt opvallend laag reddingspercentage

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman niet zijn absolute topniveau

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

“De Limburger haalt weliswaar niet het niveau van vorig seizoen – toen excelleerde hij in de Champions League en won hij de Gouden Schoen —, maar hij is en blijft wel een absolute meerwaarde voor dit Club”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Dit jaar eindigde hij ook slechts op de zesde plaats bij de verkiezing van doelman van het jaar, een prijs die hij de voorbije vier jaar nochtans altijd in de wacht wist te slepen.

Kan Mignolet nog een niveautje hoger keepen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

0
0
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

133
133
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

11
11
'Ramp voor Rode Duivels: steunpilaar out voor WK?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

51
51
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

57
57
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

100
100
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

246
246
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

168
168
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

79
79
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

191
191
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

235
235
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

398
398
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

344
344
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

240
240
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

39
39
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

141
141
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

169
169
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

83
83
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

362
362
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

94
94
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

101
101
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182

Meer sportnieuws