Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

door
Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

Hoewel zijn prestaties dit seizoen niet hetzelfde niveau hebben bereikt als vorig jaar, blijft Mignolet van onschatbare waarde voor het Blauw-Zwart. Zijn statistieken dit seizoen tonen een iets andere kant.

Voor het eerst in vijf seizoenen maakt Mignolet mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel ook pas op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart vorig jaar maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels. Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.

Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven. Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures.

Die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee en zorgden ervoor dat hij soms in de fout ging tussen de palen van Club Brugge. Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Mignolet haalt weer hoog niveau bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen.

Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels. “Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren”, zei hij eind juli veelbelovend aan Het Laatste Nieuws.

 Mignolet begon dit seizoen wederom als een van de absolute steunpilaren bij Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League, en Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

‘Clear leader’ Mignolet neemt het voortouw bij Club Brugge

Simon Mignolet vervult niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer een grote en belangrijke rol voor Club Brugge. In een omgeving waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, wordt hij geprezen als “the clear leader” door Ronny Deila.

Achter gesloten deuren is Mignolet een van de drijvende krachten die er alles aan doet om de ploeg op koers te houden en de spelers te motiveren en soms wakker te schudden.

Hij is de steunpilaar op als naast het veld. “Mignolet nam het voortouw toen het in oktober vierkant draaide en blijft van onschatbare waarde voor de Bruggelingen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Met 9 clean sheets dit seizoen staat hij slechts één achter op Jean Butez van Antwerp FC. Hij is - op gemiddelde basis - de tweede minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en tweede in de zuiverheid van de passing, met telkens alleen Davy Roef van AA Gent voor zich.

Mignolet pakt minder punten en haalt opvallend laag reddingspercentage

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman niet zijn absolute topniveau

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

“De Limburger haalt weliswaar niet het niveau van vorig seizoen – toen excelleerde hij in de Champions League en won hij de Gouden Schoen —, maar hij is en blijft wel een absolute meerwaarde voor dit Club”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Dit jaar eindigde hij ook slechts op de zesde plaats bij de verkiezing van doelman van het jaar, een prijs die hij de voorbije vier jaar nochtans altijd in de wacht wist te slepen.

Kan Mignolet nog een niveautje hoger keepen?

Meest recent

Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

0
0
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

99
99
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

67
67
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

35
35
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

81
81
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

46
46
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

38
38
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

95
95
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

264
264
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

377
377
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

336
336
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

137
137
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

232
232
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

368
368
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

430
430
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

97
97
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

306
306
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

158
158
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

122
122
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

152
152
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

320
320
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

624
624
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

136
136
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

250
250
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

514
514

Meer sportnieuws