Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

4220 stemmen
Club Brugge in paniek: Mignolet compleet het noorden kwijt

Hoewel zijn prestaties dit seizoen niet hetzelfde niveau hebben bereikt als vorig jaar, blijft Mignolet van onschatbare waarde voor het Blauw-Zwart. Zijn statistieken dit seizoen tonen een iets andere kant.

Voor het eerst in vijf seizoenen maakt Mignolet mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel ook pas op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Mignolet stopt bij de Rode Duivels voor Club Brugge

In maart vorig jaar maakte Simon Mignolet bekend dat hij stopte bij de Rode Duivels. Deze keuze was niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van zijn werkgever Club Brugge.

Het was zijn wens om zich volledig te concentreren op zijn rol bij Club Brugge en op zijn gezinsleven. Mignolet keerde vaak terug naar Club Brugge na zijn interlandverplichtingen met allerlei kleine blessures.

Die problemen droeg hij soms maandenlang met zich mee en zorgden ervoor dat hij soms in de fout ging tussen de palen van Club Brugge. Die mindere prestaties, die te wijten waren aan die ‘halve blessures’, waren duidelijk nefast voor Club Brugge en Mignolet.

De beslissing van Mignolet om een punt achter zijn internationale carrière te zetten, kwam voort uit zijn wens om zich volledig te kunnen focussen op zijn carrière bij Club Brugge.

Mignolet haalt weer hoog niveau bij Club Brugge

Twee weken na het einde van het vorige seizoen was Simon Mignolet alweer samen met de fysiotherapeuten aan de slag gegaan om scherp aan de voorbereiding te beginnen.

Dat zou niet mogelijk geweest zijn als hij nog had deelgenomen aan een interlandperiode met de Rode Duivels. “Daarom heb ik een voorsprong in vergelijking met andere jaren”, zei hij eind juli veelbelovend aan Het Laatste Nieuws.

 Mignolet begon dit seizoen wederom als een van de absolute steunpilaren bij Club Brugge, en door zijn supersaves hield hij zijn ploeg meermaals recht.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, noemde Mignolet de meest bewierookte doelman in de Jupiler Pro League, en Domenico Tedesco probeerde hem zelfs te overhalen om terug te keren naar de Rode Duivels.

‘Clear leader’ Mignolet neemt het voortouw bij Club Brugge

Simon Mignolet vervult niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer een grote en belangrijke rol voor Club Brugge. In een omgeving waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, wordt hij geprezen als “the clear leader” door Ronny Deila.

Achter gesloten deuren is Mignolet een van de drijvende krachten die er alles aan doet om de ploeg op koers te houden en de spelers te motiveren en soms wakker te schudden.

Hij is de steunpilaar op als naast het veld. “Mignolet nam het voortouw toen het in oktober vierkant draaide en blijft van onschatbare waarde voor de Bruggelingen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Met 9 clean sheets dit seizoen staat hij slechts één achter op Jean Butez van Antwerp FC. Hij is - op gemiddelde basis - de tweede minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en tweede in de zuiverheid van de passing, met telkens alleen Davy Roef van AA Gent voor zich.

Mignolet pakt minder punten en haalt opvallend laag reddingspercentage

Dit seizoen valt Simon Mignolet op door zijn sterke prestaties, maar desondanks bereikt de 35-jarige doelman niet zijn absolute topniveau

Mignolet, die bezig is aan zijn vijfde seizoen bij Club Brugge, maakt voor het eerst mee dat hij minder punten pakt dan verwacht, wanneer we de expected goals against afwegen tegenover de effectieve tegendoelpunten.

Met zijn reddingspercentage van 71% staat hij momenteel op de negende plaats onder alle doelmannen in de Jupiler Pro League.

“De Limburger haalt weliswaar niet het niveau van vorig seizoen – toen excelleerde hij in de Champions League en won hij de Gouden Schoen —, maar hij is en blijft wel een absolute meerwaarde voor dit Club”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Dit jaar eindigde hij ook slechts op de zesde plaats bij de verkiezing van doelman van het jaar, een prijs die hij de voorbije vier jaar nochtans altijd in de wacht wist te slepen.

Kan Mignolet nog een niveautje hoger keepen?

Meest recent

Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

33
33
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

54
54
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

73
73
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

126
126
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

141
141
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

739
739
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

212
212
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

389
389
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

323
323
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

68
68
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

41
41
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

52
52
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

235
235
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

68
68
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

315
315
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

109
109
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

114
114
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

736
736
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

33
33
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

77
77
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

85
85
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

344
344
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

134
134
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

182
182

Meer sportnieuws