Guardiola komt met update over blessure De Bruyne

87 stemmen
Guardiola komt met update over blessure De Bruyne

Manchester City boekte afgelopen dinsdag een nipte zege tegen Brentford. Het won met 1-0 dankzij een goal van Erling Haaland 20 minuten voor tijd. Hét gespreksonderwerp na afloop van de wedstrijd was echter Kevin De Bruyne.

De 32-jarige Rode Duivel was immers de volledige wedstrijd op de bank bleven zitten en dat zorgde toch voor heel wat vragen. Pep Guardiola moest achteraf toegeven dat De Bruyne niet in actie gekomen was doordat hij wat pijntjes in de eerder geteisterde hamstring voelde.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Guardiola meldt beterschap bij De Bruyne

Dat deed natuurlijk de nodige alarmbellen afgaan, al verzekerde Guardiola wel dat het eerder om een voorzorgsmaatregel ging en dat ze bij City gewoon geen risico wilden nemen met hun draaischijf. Maar uiteraard kwam het thema vrijdag opnieuw ter sprake toen Guardiola de pers toesprak in de aanloop naar de trip naar Bournemouth op zaterdag.

"Het gaat beter met hem", kon de Spanjaard alvast goed nieuws brengen. "Hij is niet geblesseerd. Of hij 100 procent fit is, weet ik ook niet. Maar ik denk dat we een goede beslissing genomen hebben door geen risico met hem te nemen. Die beslissing hebben we genomen omdat hij zich niet comfortabel voelde."

Nog steeds vraagteken voor Bournemouth

Dat City zijn match uiteindelijk won, vergemakkelijkte de zaak. "Als het resultaat niet goed geweest had, dan hadden we wellicht veel meer vragen gekregen over waarom hij niet speelde", besefte Guardiola uiteraard wel.

Of De Bruyne tegen Bournemouth opnieuw zal aantreden, is voorlopig nog niet duidelijk. Guardiola verklaarde dat hij normaal gezien wel in de selectie zal zitten, maar dat nog bekeken moet worden in welke mate hij ook speelklaar is. Als De Bruyne ook maar iets voelt, zou het goed kunnen dat ze bij City verkiezen hem opnieuw aan de kant te houden.

🚀

Moet De Bruyne tegen Bournemouth weer starten?

Meest recent

Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

0
0
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

12
12
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

30
30
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

203
203
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

20
20
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

111
111
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

63
63
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

225
225
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

112
112
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

55
55
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

571
571
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

228
228
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

106
106
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

127
127
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

182
182
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

521
521
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

140
140
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

158
158
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

194
194
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

247
247
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

259
259
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

202
202
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

461
461

Meer sportnieuws