Guardiola komt met update over blessure De Bruyne

door
Guardiola komt met update over blessure De Bruyne

Manchester City boekte afgelopen dinsdag een nipte zege tegen Brentford. Het won met 1-0 dankzij een goal van Erling Haaland 20 minuten voor tijd. Hét gespreksonderwerp na afloop van de wedstrijd was echter Kevin De Bruyne.

De 32-jarige Rode Duivel was immers de volledige wedstrijd op de bank bleven zitten en dat zorgde toch voor heel wat vragen. Pep Guardiola moest achteraf toegeven dat De Bruyne niet in actie gekomen was doordat hij wat pijntjes in de eerder geteisterde hamstring voelde.

LEES OOK: 'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Guardiola meldt beterschap bij De Bruyne

Dat deed natuurlijk de nodige alarmbellen afgaan, al verzekerde Guardiola wel dat het eerder om een voorzorgsmaatregel ging en dat ze bij City gewoon geen risico wilden nemen met hun draaischijf. Maar uiteraard kwam het thema vrijdag opnieuw ter sprake toen Guardiola de pers toesprak in de aanloop naar de trip naar Bournemouth op zaterdag.

"Het gaat beter met hem", kon de Spanjaard alvast goed nieuws brengen. "Hij is niet geblesseerd. Of hij 100 procent fit is, weet ik ook niet. Maar ik denk dat we een goede beslissing genomen hebben door geen risico met hem te nemen. Die beslissing hebben we genomen omdat hij zich niet comfortabel voelde."

Nog steeds vraagteken voor Bournemouth

Dat City zijn match uiteindelijk won, vergemakkelijkte de zaak. "Als het resultaat niet goed geweest had, dan hadden we wellicht veel meer vragen gekregen over waarom hij niet speelde", besefte Guardiola uiteraard wel.

Of De Bruyne tegen Bournemouth opnieuw zal aantreden, is voorlopig nog niet duidelijk. Guardiola verklaarde dat hij normaal gezien wel in de selectie zal zitten, maar dat nog bekeken moet worden in welke mate hij ook speelklaar is. Als De Bruyne ook maar iets voelt, zou het goed kunnen dat ze bij City verkiezen hem opnieuw aan de kant te houden.

Moet De Bruyne tegen Bournemouth weer starten?

Meest recent

Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

4
4
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

40
40
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

18
18
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

42
42
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

117
117
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

67
67
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

237
237
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

113
113
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

243
243
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

97
97
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

188
188
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

109
109
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

476
476
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

161
161
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

240
240
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

173
173
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

358
358
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

333
333
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

409
409
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

970
970
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

302
302
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

414
414
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

533
533
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

571
571
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

54
54

Meer sportnieuws