'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

door
'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

Club Brugge is momenteel op nog zoek naar een nieuwe sportieve baas die een deel van het takenpakket van Vincent Mannaert zal overnemen. Die zoektocht kan best niet te lang meer blijven aanslepen. Het belooft immers een erg drukke transferzomer te worden.

In het voorbije najaar werd het einde van een tijdperk aangekondigd bij de Bruggelingen. Zo maakte Mannaert bekend dat hij na het seizoen afzwaait als algemeen manager. Voor de dagelijkse leiding vond Club echter al een opvolger. Zo werd Bob Madou gepromoveerd tot CEO.

LEES OOK: Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Nieuwe sportief directeur

Maar nadat Mannaert het dagelijkse management jarenlang combineerde met een rol als sportieve baas, is het voor Blauw-Zwart opportuun om beide functies in de toekomst te splitsen. Er wordt dan ook gezocht naar een nieuwe sportief verantwoordelijke naast Madou.

Ondertussen zal Mannaert zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en het sportieve beleid voor zijn rekening blijven nemen. Toch kan Club best niet te lang wachten om een nieuwe sportief directeur aan te stellen. Die zal zich immers moeten inwerken met oog op de komende transferzomer.

Zomerse vertrekker

Dan wacht voor de opvolger van Mannaert meteen een erg zware taak. Er zal immers een geschikte opvolger voor Igor Thiago gevonden moeten worden. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Antonio Nusa, Andreas Skov Olsen, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, ... werden allen al gelinkt aan een vertrek.

En er zullen nog meer dossiers op tafel komen. Zo keren normaal gezien een zestal huurlingen terug. Bij jongeren Romeo Vermant (KVC Westerlo), Cisse Sandra (Excelsior Rotterdam) en Lynnt Audoor (KV Kortrijk) zal bekeken moeten worden in welke mate zij nog een rol hebben in de toekomstplannen.

Drietal definitief weg?

Voor de drie andere huurlingen zal wellicht een oplossing op permanente basis gevonden moeten worden. Dinsdag raakte bekend dat Kamal Sowah niet bij Standard zal blijven en een herkansing bij Club lijkt voor hem geen optie. Dat laatste geldt ook voor Faitout Maouassa (Granada). En eerder liet Roman Yaremchuk (Valencia CF) al verstaan dat hij geen trek heeft in een Brugse comeback. Er zal dus een (defnitieve) oplossing voor het drietal gezocht moeten worden.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

0
0
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

123
123
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

167
167
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

57
57
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

92
92
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

267
267
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

291
291
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

62
62
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

254
254
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

204
204
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

149
149
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

324
324
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

297
297
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

239
239
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

707
707
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

299
299
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

605
605
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

595
595
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

604
604
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

555
555
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

426
426
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

156
156
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

143
143
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

86
86

Meer sportnieuws