'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

door
'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

Club Brugge is momenteel op nog zoek naar een nieuwe sportieve baas die een deel van het takenpakket van Vincent Mannaert zal overnemen. Die zoektocht kan best niet te lang meer blijven aanslepen. Het belooft immers een erg drukke transferzomer te worden.

In het voorbije najaar werd het einde van een tijdperk aangekondigd bij de Bruggelingen. Zo maakte Mannaert bekend dat hij na het seizoen afzwaait als algemeen manager. Voor de dagelijkse leiding vond Club echter al een opvolger. Zo werd Bob Madou gepromoveerd tot CEO.

LEES OOK: Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

Nieuwe sportief directeur

Maar nadat Mannaert het dagelijkse management jarenlang combineerde met een rol als sportieve baas, is het voor Blauw-Zwart opportuun om beide functies in de toekomst te splitsen. Er wordt dan ook gezocht naar een nieuwe sportief verantwoordelijke naast Madou.

Ondertussen zal Mannaert zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en het sportieve beleid voor zijn rekening blijven nemen. Toch kan Club best niet te lang wachten om een nieuwe sportief directeur aan te stellen. Die zal zich immers moeten inwerken met oog op de komende transferzomer.

Zomerse vertrekker

Dan wacht voor de opvolger van Mannaert meteen een erg zware taak. Er zal immers een geschikte opvolger voor Igor Thiago gevonden moeten worden. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Antonio Nusa, Andreas Skov Olsen, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, ... werden allen al gelinkt aan een vertrek.

En er zullen nog meer dossiers op tafel komen. Zo keren normaal gezien een zestal huurlingen terug. Bij jongeren Romeo Vermant (KVC Westerlo), Cisse Sandra (Excelsior Rotterdam) en Lynnt Audoor (KV Kortrijk) zal bekeken moeten worden in welke mate zij nog een rol hebben in de toekomstplannen.

Drietal definitief weg?

Voor de drie andere huurlingen zal wellicht een oplossing op permanente basis gevonden moeten worden. Dinsdag raakte bekend dat Kamal Sowah niet bij Standard zal blijven en een herkansing bij Club lijkt voor hem geen optie. Dat laatste geldt ook voor Faitout Maouassa (Granada). En eerder liet Roman Yaremchuk (Valencia CF) al verstaan dat hij geen trek heeft in een Brugse comeback. Er zal dus een (defnitieve) oplossing voor het drietal gezocht moeten worden.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

5
5
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

8
8
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

66
66
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

30
30
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

221
221
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

128
128
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

232
232
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

198
198
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

123
123
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

218
218
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

184
184
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

840
840
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

215
215
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

160
160
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

905
905
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

435
435
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

164
164
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

259
259
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

996
996
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

391
391
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

235
235
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

270
270
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99

Meer sportnieuws