'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

872 stemmen
'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

Club Brugge is momenteel op nog zoek naar een nieuwe sportieve baas die een deel van het takenpakket van Vincent Mannaert zal overnemen. Die zoektocht kan best niet te lang meer blijven aanslepen. Het belooft immers een erg drukke transferzomer te worden.

In het voorbije najaar werd het einde van een tijdperk aangekondigd bij de Bruggelingen. Zo maakte Mannaert bekend dat hij na het seizoen afzwaait als algemeen manager. Voor de dagelijkse leiding vond Club echter al een opvolger. Zo werd Bob Madou gepromoveerd tot CEO.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Nieuwe sportief directeur

Maar nadat Mannaert het dagelijkse management jarenlang combineerde met een rol als sportieve baas, is het voor Blauw-Zwart opportuun om beide functies in de toekomst te splitsen. Er wordt dan ook gezocht naar een nieuwe sportief verantwoordelijke naast Madou.

Ondertussen zal Mannaert zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en het sportieve beleid voor zijn rekening blijven nemen. Toch kan Club best niet te lang wachten om een nieuwe sportief directeur aan te stellen. Die zal zich immers moeten inwerken met oog op de komende transferzomer.

Zomerse vertrekker

Dan wacht voor de opvolger van Mannaert meteen een erg zware taak. Er zal immers een geschikte opvolger voor Igor Thiago gevonden moeten worden. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Antonio Nusa, Andreas Skov Olsen, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, ... werden allen al gelinkt aan een vertrek.

En er zullen nog meer dossiers op tafel komen. Zo keren normaal gezien een zestal huurlingen terug. Bij jongeren Romeo Vermant (KVC Westerlo), Cisse Sandra (Excelsior Rotterdam) en Lynnt Audoor (KV Kortrijk) zal bekeken moeten worden in welke mate zij nog een rol hebben in de toekomstplannen.

Drietal definitief weg?

Voor de drie andere huurlingen zal wellicht een oplossing op permanente basis gevonden moeten worden. Dinsdag raakte bekend dat Kamal Sowah niet bij Standard zal blijven en een herkansing bij Club lijkt voor hem geen optie. Dat laatste geldt ook voor Faitout Maouassa (Granada). En eerder liet Roman Yaremchuk (Valencia CF) al verstaan dat hij geen trek heeft in een Brugse comeback. Er zal dus een (defnitieve) oplossing voor het drietal gezocht moeten worden.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

3
3
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

25
25
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

304
304
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

168
168
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

141
141
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

233
233
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

49
49
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

59
59
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

137
137
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

151
151
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

83
83
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

148
148
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

59
59
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

170
170
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

158
158
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

189
189
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

424
424
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

282
282
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

81
81
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

901
901
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

528
528
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

595
595
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

404
404
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

735
735

Meer sportnieuws