'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

872 stemmen
'Drukke zomer Club Brugge: drie extra vertrekkers'

Club Brugge is momenteel op nog zoek naar een nieuwe sportieve baas die een deel van het takenpakket van Vincent Mannaert zal overnemen. Die zoektocht kan best niet te lang meer blijven aanslepen. Het belooft immers een erg drukke transferzomer te worden.

In het voorbije najaar werd het einde van een tijdperk aangekondigd bij de Bruggelingen. Zo maakte Mannaert bekend dat hij na het seizoen afzwaait als algemeen manager. Voor de dagelijkse leiding vond Club echter al een opvolger. Zo werd Bob Madou gepromoveerd tot CEO.

LEES OOK: Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Nieuwe sportief directeur

Maar nadat Mannaert het dagelijkse management jarenlang combineerde met een rol als sportieve baas, is het voor Blauw-Zwart opportuun om beide functies in de toekomst te splitsen. Er wordt dan ook gezocht naar een nieuwe sportief verantwoordelijke naast Madou.

Ondertussen zal Mannaert zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en het sportieve beleid voor zijn rekening blijven nemen. Toch kan Club best niet te lang wachten om een nieuwe sportief directeur aan te stellen. Die zal zich immers moeten inwerken met oog op de komende transferzomer.

Zomerse vertrekker

Dan wacht voor de opvolger van Mannaert meteen een erg zware taak. Er zal immers een geschikte opvolger voor Igor Thiago gevonden moeten worden. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Antonio Nusa, Andreas Skov Olsen, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, ... werden allen al gelinkt aan een vertrek.

En er zullen nog meer dossiers op tafel komen. Zo keren normaal gezien een zestal huurlingen terug. Bij jongeren Romeo Vermant (KVC Westerlo), Cisse Sandra (Excelsior Rotterdam) en Lynnt Audoor (KV Kortrijk) zal bekeken moeten worden in welke mate zij nog een rol hebben in de toekomstplannen.

Drietal definitief weg?

Voor de drie andere huurlingen zal wellicht een oplossing op permanente basis gevonden moeten worden. Dinsdag raakte bekend dat Kamal Sowah niet bij Standard zal blijven en een herkansing bij Club lijkt voor hem geen optie. Dat laatste geldt ook voor Faitout Maouassa (Granada). En eerder liet Roman Yaremchuk (Valencia CF) al verstaan dat hij geen trek heeft in een Brugse comeback. Er zal dus een (defnitieve) oplossing voor het drietal gezocht moeten worden.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

3
3
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

16
16
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

28
28
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

26
26
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

58
58
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

39
39
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

178
178
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

53
53
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

92
92
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

692
692
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

67
67
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

430
430
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

37
37
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

384
384
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

310
310
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

213
213
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

790
790
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

551
551
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

415
415
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

288
288
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

267
267
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106

Meer sportnieuws