'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

door
'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

Standard zit enkele wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie nog in sportief zwaar vaarwater. Maar ook financieel vergaat het de Rouches al een hele tijd niet goed. Het afgelopen weekend werd een nieuw dieptepunt bereikt.

Standard ontsloeg in februari 2022 voormalig CEO Alexandre Grosjean, voordat de club van de handen van Bruno Venanzi overging in die van 777 Partners. Grosjean trok daarop naar de rechter, omdat hij niet akkoord ging met aangehaalde reden voor zijn ontslag (slecht beheer). De opzegtermijn van Grosjean werd na de verkoop automatisch verlengd van 6 tot 18 maanden.

LEES OOK: 'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Rekeningen van Standard geblokkeerd

De zaak blijft Standard nu nog steeds achtervolgen, volgens La Dernière Heure. Grosjean haalde zijn gelijk voor de rechtbank, waarop Standard hem meteen moest betalen. Beide partijen kwamen dan een betalingsregeling overeen, maar Standard trok zijn staart plots in.

777 Partners heeft na de verkoop van april 2022 namelijk nog twee jaar het recht om aan de verkopende partij bedragen te vorderen van boetes, facturen of andere achterstallige betalingen die destijds niet werden gemeld. 

Grosjean stelt een deurwaarder aan

Grosjean wil zijn geld zien en stelde volgens LDH vorige week een deurwaarder aan. Die liet daarop de rekeningen van Standard blokkeren. Ook de lonen werden voor de derde maand op rij te laat betaald. De situatie zou ondertussen al opgelost zijn, maar het is duidelijk dat Standard in een lastig parket blijft verkeren.

En de sportieve malaise van de Luikenaars helpt daar niet bij. Standard gaat nu zondag op bezoek bij koploper Union SG, waar het op zoek gaat naar drie broodnodige punten.

Zal Standard nog in degradatienood komen?

Meest recent

Genk dumpt Fink: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

0
0
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

174
174
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

101
101
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

139
139
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

172
172
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

237
237
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

158
158
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

251
251
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

203
203
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

279
279
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2728
2728
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

561
561
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

374
374
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

296
296
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

210
210
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

432
432
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

174
174
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1276
1276
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

518
518
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1666
1666
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

485
485
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

120
120
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

624
624
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

441
441

Meer sportnieuws