Belgische topclubs in buitenlandse handen? "Onmogelijk is het nooit"

door
Belgische topclubs in buitenlandse handen?

De grote voetbalclubs in ons land zijn tot op de dag van vandaag in Belgische handen gebleven. Het is echter nog maar de vraag of ploegen als RSC Anderlecht, Club Brugge en KRC Genk nog lang kunnen weerstaan aan het grote geld uit het buitenland. 

Volgens Wim Lagae, sporteconoom aan de KU Leuven, is het niet ondenkbaar dat de Belgische topclubs ooit in handen komen van buitenlandse investeerders. Al zijn het nog steeds Belgen dat daarover zulle beslissen. "Tja, finaal zijn het Verhaeghe, Coucke, Gheysens en Baro en hun adviseurs die beslissen wat er met de club gebeurt", klinkt het bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: KRC Genk hoopvol: "Zij stonden er vorig jaar slechter voor"

Cashen

"Ze zitten gebeiteld bij hun teams, maar als zij willen cashen... Ten tijde van de verkoop van Anderlecht door Vanden Stock gingen ook geruchten over een kandidatuur van de Oezbeekse miljardair Usmanov", ging Lagae verder. 

Volgens de sporteconoom is de kans echter klein dat de Belgische grootmachten snel in handen vallen van buitenlandse mogendheden. Al waarschuwt hij wel dat de de mogenlijkheid nooit uitgesloten mag worden. 

"De kans is minder groot dat een Belgische topclub verkocht wordt – en op de korte termijn lijkt die kans me eigenlijk maar klein. Maar ik ben Madame Soleil niet. Onmogelijk is het nooit."

 

Denk jij dat de Belgische topclubs ooit in buitenlandse handen vallen?

Meest recent

Groot nieuws over comeback Romelu Lukaku

Romelu Lukaku is al een tijdje aan het revalideren van een dijbeenblessure. De aanvaller van Napoli ...

15
15
KRC Genk hoopvol: "Zij stonden er vorig jaar slechter voor"

KRC Genk raakt maar niet op toerental. Tegen La Louvière speelde het 1-1. Alweer een domper, ...

48
48
Imago Rik Verheye aan diggelen: ex maakt brandhout van BV

Bij Sporting Hasselt loopt het sportief lekker, maar naast het veld krijgt de club onverwacht ...

117
117
Mazzu doet boekje open: "Moeilijke maanden"

OH Leuven zag David Hubert naar Union SG verkassen. De Belgische eersteklasser moest plots aan de ...

19
19
Zorgen over toptransfer Club: "Ik zie hem niet meer"

Club Brugge doet het voorlopig niet al te best dit seizoen. Ze staan weliswaar nog tweede op amper ...

174
174
Defour voorspelt gigantische Jupiler Pro League-stunt

Steven Defour gaf in Het Belang van Limburg zijn mening over de strijd voor de top zes. De ...

250
250
De Bruyne kent verdict: Rode Duivel zéér lang buiten strijd

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. Hij moest in de kraker ...

252
252
'Anderlecht zet zinnen op eerste wintertransfer'

RSC Anderlecht zal de blunders van afgelopen zomer moeten herstellen op de winterse transfermarkt. ...

181
181
Nainggolan snoeihard voor Martinez: "Slechte trainer"

Radja Nainggolan en Roberto Martinez zullen nooit vrienden worden, dat is duidelijk. Nainggolan ...

83
83
Napoli-fans sprakeloos: De Bruyne stuurt plots exit-signaal

Kevin De Bruyne scoorde tegen Inter, greep meteen naar de hamstring en luidde zo — voor het ...

368
368
Vanhaezebrouck trekt héél pijnlijke Anderlecht-conclusie

RSC Anderlecht gaat nog maar eens een moeilijk seizoen tegemoet. De Brusselaars bakken er voorlopig ...

163
163
Anderlecht-fans verbijsterd: bizarre clausule bij Hazard

Terwijl Thorgan Hazard op het veld steeds minder indruk maakt, duikt nu een opvallend detail uit ...

252
252
Club Brugge verraste iedereen: één speler kreeg megadeal

Lynnt Audoor stond vorige zomer dicht bij een vertrek, zelfs met een concreet bod van Union SG op ...

545
545
'Paniek in Brussel: Anderlecht dreigt Hasi te dumpen'

Met de komst van Michael Verschueren en Kenneth Bornauw hoopt Anderlecht eindelijk weer rust te ...

419
419
'Hasi op zijn hoede: bekeropstelling Anderlecht lekt uit'

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. Het ...

189
189
Voetbalbond kondigt refs Croky Cup & speeldag 13 aan

De komende dagen wordt de 1/16 finale van de Croky Cup afgehaspeld, komend weekend staat in de ...

190
190
Garcia verrast: volgende kapitein Rode Duivels bekend?

Binnen een drietal weken nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan en Liechtenstein, de laatste ...

268
268
Pro League versus DAZN: nieuw struikelblok duikt op

Ook de 1/16 finales van de Croky Cup vallen straks exclusief te bekijken via DAZN. Op de achtergrond ...

260
260
Wesley Sonck zingt toontje lager: "Dieje van den Aldi!"

Hij was jarenlang het schrikbeeld van elke verdediger, een trefzekere spits bij Club Brugge, Genk, ...

157
157
Buitenlandse club deelt mee: “Hij traint mee bij KRC Genk"

KRC Genk heeft een zeer goede scouting. De Limburgers wisten al tal van jonge buitenlandse talenten ...

212
212
Teklak ziet onrustwekkende evolutie bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor afgelopen vrijdag met 1-0 van Sporting Charleroi. Het was een zeer matige ...

272
272
Verrassing bij Union SG: wissel van de macht op komst?

Union SG wist met 2-0 te winnen van STVV. De Belgische landskampioen speelde zeker niet ...

112
112
Anderlecht maakt selectie bekend: sterkhouders ontbreken

RSC Anderlecht speelt morgenavond in de Beker van België tegen Ninove. De Brusselaars staan ...

385
385
De Mil: "Kompany? Daarom is hij heel belangrijk voor ons"

Vincent Kompany is trainer van Bayern München en hij is de eerste Belgische coach die bij ...

134
134
'Prestigetransfer' Union SG in de problemen: vertrek lonkt

Union SG doet niet alleen maar goede transfers. Eén van de grootste namen die de club de ...

107
107

Meer sportnieuws