RWDM-coach stuurt meteen stevige waarschuwing naar concurrenten

door
RWDM-coach stuurt meteen stevige waarschuwing naar concurrenten

RWDM ontsloeg deze week Claudio Caçapa. De Molenbeekenaars gaan verder met Bruno Irles, en die moet de club in de Jupiler Pro League houden. De nieuwbakken coach lijkt daar ook in te geloven.

Aanvankelijk leek RWDM voor een bekende naam te gaan, want onder meer Hernan Losada, Emilio Ferrera, Albert Cartier en Yves Vanderhaeghe werden genoemd. Uiteindelijk tovert eigenaar John Textor echter een wit konijn uit de hoed. De Fransman Bruno Irles moet hen in 1A zien te houden.

LEES OOK: Fink met luxeprobleem bij KRC Genk: wie van de twee?

Irles tekende tot het einde van het seizoen

De 48-jarige Irles is vooral verbonden met AS Monaco, waar hij zijn hele spelerscarrière doorbracht en na een vroeg pensioen door blessureleed aan de slag ging als jeugdtrainer. Bij de U17 had hij er zelfs een zekere Kylian Mbappé onder zijn hoede. In 2014 vertrok Irles uit Monaco.

Daarna was hij assistent bij Arles-Avignon en hoofdtrainer bij Sheriff Tiraspol, Pau, Quevilly Rouen en Troyes. Die laatste club wist hij in 2022 nog knap in de Ligue 1 te houden, al werd hij enkele maanden later wel ontslagen. Irles tekent nu een contract tot het einde van het seizoen bij RWDM. Dat zal automatisch met een jaar verlengd worden als het behoud verzekerd wordt.

Zelfverzekerd op eerste persbabbel

Irles verscheen donderdag voor het eerst voor de Belgische pers. Daar maakte hij een zelfverzekerde indruk. "Alle gekheid op een stokje, ik ben niet op deze uitdaging ingegaan als ik niet zou geloven in de kwaliteit van deze spelersgroep, want die is zeker aanwezig", klonk het.

"Ik stelde al snel vast dat er geen negativisme heerst bij de spelersgroep, eerder passiviteit. Maar dat is menselijk als je hard werkt en geen resultaten kan boeken", vervolgde hij. "Ik weet hoe de play-downs in elkaar steken, maar voor mij is dat plan B. Plan A is dat we ons gaan redden via de reguliere competitie", heeft Irles slechts één doel voor ogen.

Zal RWDM zich redden?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

15
15
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

75
75
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

76
76
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

173
173
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

67
67
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

428
428
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

172
172
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

385
385
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

193
193
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

369
369
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

817
817
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

182
182
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

129
129
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

645
645
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

191
191
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

166
166
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

695
695
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws