'Toch een opsteker: 2 winteraanwinsten terug bij AA Gent'

door
'Toch een opsteker: 2 winteraanwinsten terug bij AA Gent'

AA Gent kreeg de voorbije maand zware klappen. De Buffalo's moesten tijdens de wintermercato afscheid nemen van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers, kregen af te rekenen met de nodige blessures en wonnen in 2024 nog geen enkele wedstrijd. Na de 1-2-nederlaag tegen Cercle Brugge afgelopen weekend zat Hein Vanhaezebrouck helemaal met de handen in het haar.

LEES OOK: Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Vanhaezebrouck met handen in het haar voor Europese clash

Donderdagavond moet Gent immers alweer aan de bak, want dan moeten ze naar Boedapest voor hun heenwedstrijd in de play-offs van de Conference League tegen Maccabi Haifa. Vanhaezebrouck zag echter dat een aantal spelers zondag al op hun tandvlees zaten en dat hij amper mogelijkheden had om hen donderdag rust te gunnen.

Alternatieven zijn er immers amper, want op de bank zaten vrijwel enkel spelers van Jong AA Gent. Vanhaezebrouck sloot dan ook niet uit dat hij met zijn jeugd zou gaan spelen in Europa. Maar voor donderdag krijgt hij er nu toch op zijn minst twee extra opties bij.

Sonko en Surdez keren wel terug

Het Laatste Nieuws zag immers dat winteraanwinsten Momodou Sonko en Franck Surdez woensdag weer hun opwachting maakten op training. Beiden moesten nog passen voor Cercle. Sonko was toen ziek, terwijl Surdez met een lichte blessure kampte. Vanhaezebrouck kon uiteindelijk beschikken over een groep van 22 spelers, waarvan negentien veldspelers.

De ziekenboeg blijft echter overvol zitten. Torunarigha en Hjulsager trainden nog steeds apart, terwijl Kums, Nurio, Nardi en Yokota niet op het trainingsveld verschenen.  Het wordt ondanks die kleine opsteker dus nog steeds stevig puzzelen voor Vanhaezebrouck.

Zal AA Gent nog Europees doorstoten?

Meest recent

Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

8
8
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

29
29
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

49
49
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

123
123
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

34
34
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

208
208
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

426
426
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

151
151
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

364
364
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

68
68
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

107
107
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

91
91
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

281
281
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

59
59
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

201
201
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

162
162
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

327
327
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

73
73
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

195
195
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

153
153
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

117
117
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

92
92
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

202
202

Meer sportnieuws