Antwerp legt donkerrode cijfers voor: "Gheysens heeft de grenzen afgetast"

676 stemmen
Antwerp legt donkerrode cijfers voor:

Royal Antwerp FC bezet voorlopig de vierde plaats in de Belgische competitie. De regerende landskampioen zit echter met een serieuze financiële kater. Sporteconoom Wim Lagae legt uit wat er precies aan de hand is bij The Great Old. 

"46,5 miljoen euro in het laatste boekjaar, da’s een recordverlies. De jongste vijf jaar hebben ze 110 miljoen euro verloren, een record. En ook een record van 165 miljoen euro aan kapitaalverhogingen gedaan. Da’s duizelingwekkend”, klinkt de harde analyse van Lagae bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: 'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Risico

En toch moet er volgens de sporteconoom een serieuze kanttekening gemaakt worden bij die cijfers. "Je zou kunnen zeggen dat al die investeringen wel gerendeerd hebben. Ze zijn kampioen, bekerwinnaar en hebben Champions League gespeeld."

Al hing er bijzonder veel af van één actie: het doelpunt van kapitein Alderweireld die het kampioenschap van 2022-23 in de plooi legde. "Dat zorgt ervoor dat de doorverkoopwaarde omhooggaat, dat ze Vermeeren voor veel geld kunnen verkopen, maar wat als… Alderweireld nu niet in de 93ste minuut had gescoord? Paul Gheysens is niet de enige eigenaar die het voetbaltoeval uitdaagt, maar hier zijn de grenzen toch wat afgetast.”

Antwerp is dit seizoen nog steeds in de running voor zowel het kampioenschap als de Beker van België. Zaterdag nemen ze het in eigen huis op tegen KV Mechelen. The Great Old moet echter winnen als het de voeling wil behouden met de top van het klassement. 

Vind jij Gheysens een goeie voorzitter?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

0
0
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

63
63
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

42
42
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

43
43
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

413
413
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

129
129
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

53
53
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

82
82
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

312
312
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

465
465
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

300
300
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

596
596
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

214
214
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

306
306
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

108
108
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

456
456
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

230
230
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

284
284
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

138
138
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

175
175
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

504
504
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

300
300

Meer sportnieuws