Alarmfase één in Gent: "Commercieel en financieel drama"

1338 stemmen
Alarmfase één in Gent:

Verschillende clubs uit de Jupiler Pro League zijn tegenvallend uit de winterstop gekomen. AA Gent bijvoorbeeld, lijkt het winnen helemaal verleerd. Na een pijnlijke 1 op 15 hebben de Buffalo's zelfs hun ticket voor Play-Off I te grabbel gegooid.

De Oost-Vlamingen begonnen nochtans sterk aan het seizoen en draaide maandenlang mee in de top 3. Maar op voorhand werd al een stroeve start van het nieuwe kalenderjaar voorspeld. Door de combinatie van de Africa Cup en Asian Cup, miste Gent immers verschillende belangrijke spelers. Dat de terwijl de selectie sowieso niet al te breed is.

Die personele problemen werden nog wat groter gemaakt op de transfermarkt. Uit financiële noodzaak moest Gent immers verschillende sterkhouders verkopen. Deze opbrengsten waren dusdanig hoog dat er ook de nodige versterking gehaald kon worden, maar het kost natuurlijk tijd om de nieuwkomers te integreren.

LEES OOK: 'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

PO II-moeras dreigt

De resultaten zijn dan ook navenant. Eerste sneuvelde Gent in de bekercompetitie tegen rivaal Club Brugge, daarna volgde een gigantische inzinking in de competitie. Zo blijven de Buffalo's in 2024 achter met een ronduit dramatische 1 op 15. Zondag werd namelijk ook van directe concurrent Cercle Brugge verloren.

Er zal dus dringend een ommekeer moeten volgen, of Gent grijpt wederom naast deelname aan de belangrijkste nacompetitie. En volgens analist Wim De Coninck zou dat een absoluut noodscenario betekenen. "Nog eens Play-Off II zou een drama zijn voor de commerciële en financiële toekomst van AA Gent", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Titeldroom weggegooid

Nochtans zag het er enkele maanden geleden nog zo goed uit. Gent bracht aantrekkelijk voetbal, draaide mee aan de top van het klassement en deed het goed in de Croky Cup en Conference League. Daar dreigt weldra niets meer van over te blijven. Al had er volgens De Coninck wel degelijk meer ingezeten. "Als je de voorbije weken acht punten had gepakt, deed je gewoon mee voor de titel want ik verwacht dat Union nog meer puntenverlies zal leiden", aldus de oud-doelman, die vooral verwijst naar de voorbije transferperiode. "Natuurlijk moet je een club financieel gezond houden, maar deze wintermercato heeft een immense impact op het verdere verloop van dit seizoen."

🚀

Gent haalt alsnog PO I ...

Meest recent

'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

39
39
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

26
26
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

150
150
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

166
166
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

571
571
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

104
104
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

397
397
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

143
143
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

147
147
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

247
247
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

89
89
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

453
453
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

176
176
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

267
267
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

147
147
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

194
194
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

119
119
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

990
990
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1211
1211
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

656
656
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

194
194
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

298
298
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

684
684
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

174
174

Meer sportnieuws