Alarmfase één in Gent: "Commercieel en financieel drama"

1338 stemmen
Alarmfase één in Gent:

Verschillende clubs uit de Jupiler Pro League zijn tegenvallend uit de winterstop gekomen. AA Gent bijvoorbeeld, lijkt het winnen helemaal verleerd. Na een pijnlijke 1 op 15 hebben de Buffalo's zelfs hun ticket voor Play-Off I te grabbel gegooid.

De Oost-Vlamingen begonnen nochtans sterk aan het seizoen en draaide maandenlang mee in de top 3. Maar op voorhand werd al een stroeve start van het nieuwe kalenderjaar voorspeld. Door de combinatie van de Africa Cup en Asian Cup, miste Gent immers verschillende belangrijke spelers. Dat de terwijl de selectie sowieso niet al te breed is.

Die personele problemen werden nog wat groter gemaakt op de transfermarkt. Uit financiële noodzaak moest Gent immers verschillende sterkhouders verkopen. Deze opbrengsten waren dusdanig hoog dat er ook de nodige versterking gehaald kon worden, maar het kost natuurlijk tijd om de nieuwkomers te integreren.

LEES OOK: Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

PO II-moeras dreigt

De resultaten zijn dan ook navenant. Eerste sneuvelde Gent in de bekercompetitie tegen rivaal Club Brugge, daarna volgde een gigantische inzinking in de competitie. Zo blijven de Buffalo's in 2024 achter met een ronduit dramatische 1 op 15. Zondag werd namelijk ook van directe concurrent Cercle Brugge verloren.

Er zal dus dringend een ommekeer moeten volgen, of Gent grijpt wederom naast deelname aan de belangrijkste nacompetitie. En volgens analist Wim De Coninck zou dat een absoluut noodscenario betekenen. "Nog eens Play-Off II zou een drama zijn voor de commerciële en financiële toekomst van AA Gent", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Titeldroom weggegooid

Nochtans zag het er enkele maanden geleden nog zo goed uit. Gent bracht aantrekkelijk voetbal, draaide mee aan de top van het klassement en deed het goed in de Croky Cup en Conference League. Daar dreigt weldra niets meer van over te blijven. Al had er volgens De Coninck wel degelijk meer ingezeten. "Als je de voorbije weken acht punten had gepakt, deed je gewoon mee voor de titel want ik verwacht dat Union nog meer puntenverlies zal leiden", aldus de oud-doelman, die vooral verwijst naar de voorbije transferperiode. "Natuurlijk moet je een club financieel gezond houden, maar deze wintermercato heeft een immense impact op het verdere verloop van dit seizoen."

Gent haalt alsnog PO I ...

Meest recent

'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

46
46
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

345
345
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

188
188
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

330
330
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

344
344
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

60
60
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

620
620
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

310
310
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

961
961
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

209
209
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1081
1081
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

468
468
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

196
196
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1260
1260
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

516
516
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1259
1259
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

180
180
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

668
668
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

616
616
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

433
433
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

424
424
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

971
971
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

196
196

Meer sportnieuws