Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

door
Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

In de strijd om een plek bij de eerste zes heeft AA Gent vanavond een wel heel pijnlijke zaak gedaan. De Buffalo's speelden ruim een uur tegen tien man, maakten een achterstand goed maar liepen finaal nog in het mes. Meer dan ooit lijkt de Vereniging op weg naar Play-Off I.

Eén week na het VAR-debacle in het Lotto Park nam AA Gent het op tegen concurrent Cercle Brugge. De Vereniging zou mits winst naast de Buffalo's komen in de rangschikking, een Gentse zege zou de PO1-kansen dan weer gevoelig doen toenemen.

LEES OOK: Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

Tienkoppige Vereniging dankt mirakeldoelman

De Buffalo's begonnen prima met een kopbal van Depoitre, Warleson bracht redding. Aan de overzijde leverde de eerste kans voor de Vereniging wel meteen een doelpunt op. Mitrovic gaf domweg een hoekschop weg, die kwam via een deviatie bij Denkey en de topschutter van de bezoekers maakte er vroeg 0-1 van.

AA Gent nam nadien weer gezwind over maar bleek te vaak niet efficiënt in de zone van de waarheid. Een perfecte voorzet van Tissoudali werd door Fadiga onbegrijpelijk naast geduwd. Halfweg de eerste periode schoten de bezoekers zichzelf in de voet: tot twee maal toe pakte Nazinho uit met een domme fout en een rode kaart was zijn deel. Nadien ontpopte Warleson zich tot de kwelduivel van de Buffalo's: de doelman haalde schoten van De Sart (twee maal), Samoise en Gerkens uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers miraculeus op voorsprong.

Depoitre effent pad, Denkey tovert bij tienkoppig Cercle

Met een man minder was het vooral zaak om te overleven voor Cercle Brugge na de pauze. Dat bleek al snel een moeilijke opdracht, na dik vijf minuten spelen bereikte Fadiga ploegmaat Depoitre en die maakte met wat geluk zijn eerste van het seizoen: 1-1. De Buffalo's roken bloed en Warleson maakte al snel een nieuw schot van De Sart onschadelijk.

Uit het niets sloegen de bezoekers halfweg de tweede helft dodelijk toe. Popovic kreeg met wat geluk de bal in de zestien meter, behield het overzicht en speelde Denkey aan. De Togolees bleef ijzig koel en schoof de 1-2 in doel.

Scoreverloop:

0-1 (5') Denkey, 1-1 (53') Depoitre, 1-2 (67') Denkey

Bijzonderheid:

Nazinho (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (23').

Denkt u dat Cercle Brugge de Champions' Play-Offs gaat halen?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

18
18
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

32
32
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

79
79
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

149
149
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

170
170
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

75
75
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

314
314
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

195
195
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

81
81
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

100
100
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

75
75
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

198
198
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

403
403
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

329
329
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

140
140
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

208
208
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

29
29
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

508
508
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

891
891
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

92
92
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

349
349
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

598
598
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

133
133

Meer sportnieuws