Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

door
Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

In de strijd om een plek bij de eerste zes heeft AA Gent vanavond een wel heel pijnlijke zaak gedaan. De Buffalo's speelden ruim een uur tegen tien man, maakten een achterstand goed maar liepen finaal nog in het mes. Meer dan ooit lijkt de Vereniging op weg naar Play-Off I.

Eén week na het VAR-debacle in het Lotto Park nam AA Gent het op tegen concurrent Cercle Brugge. De Vereniging zou mits winst naast de Buffalo's komen in de rangschikking, een Gentse zege zou de PO1-kansen dan weer gevoelig doen toenemen.

LEES OOK: Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

Tienkoppige Vereniging dankt mirakeldoelman

De Buffalo's begonnen prima met een kopbal van Depoitre, Warleson bracht redding. Aan de overzijde leverde de eerste kans voor de Vereniging wel meteen een doelpunt op. Mitrovic gaf domweg een hoekschop weg, die kwam via een deviatie bij Denkey en de topschutter van de bezoekers maakte er vroeg 0-1 van.

AA Gent nam nadien weer gezwind over maar bleek te vaak niet efficiënt in de zone van de waarheid. Een perfecte voorzet van Tissoudali werd door Fadiga onbegrijpelijk naast geduwd. Halfweg de eerste periode schoten de bezoekers zichzelf in de voet: tot twee maal toe pakte Nazinho uit met een domme fout en een rode kaart was zijn deel. Nadien ontpopte Warleson zich tot de kwelduivel van de Buffalo's: de doelman haalde schoten van De Sart (twee maal), Samoise en Gerkens uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers miraculeus op voorsprong.

Depoitre effent pad, Denkey tovert bij tienkoppig Cercle

Met een man minder was het vooral zaak om te overleven voor Cercle Brugge na de pauze. Dat bleek al snel een moeilijke opdracht, na dik vijf minuten spelen bereikte Fadiga ploegmaat Depoitre en die maakte met wat geluk zijn eerste van het seizoen: 1-1. De Buffalo's roken bloed en Warleson maakte al snel een nieuw schot van De Sart onschadelijk.

Uit het niets sloegen de bezoekers halfweg de tweede helft dodelijk toe. Popovic kreeg met wat geluk de bal in de zestien meter, behield het overzicht en speelde Denkey aan. De Togolees bleef ijzig koel en schoof de 1-2 in doel.

Scoreverloop:

0-1 (5') Denkey, 1-1 (53') Depoitre, 1-2 (67') Denkey

Bijzonderheid:

Nazinho (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (23').

Denkt u dat Cercle Brugge de Champions' Play-Offs gaat halen?

Meest recent

Courtois geeft uitleg over Rode Duivels: "Verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

12
12
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

59
59
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

284
284
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

69
69
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

81
81
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

102
102
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

346
346
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

33
33
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

147
147
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

96
96
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

123
123
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

62
62
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

307
307
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

277
277
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

64
64
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

213
213
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

403
403
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

494
494
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1002
1002
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

136
136
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

597
597
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

887
887
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

297
297
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

207
207
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81

Meer sportnieuws