Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

door
Tienkoppig Cercle bezorgt AA Gent mokerslag in PO1-strijd

In de strijd om een plek bij de eerste zes heeft AA Gent vanavond een wel heel pijnlijke zaak gedaan. De Buffalo's speelden ruim een uur tegen tien man, maakten een achterstand goed maar liepen finaal nog in het mes. Meer dan ooit lijkt de Vereniging op weg naar Play-Off I.

Eén week na het VAR-debacle in het Lotto Park nam AA Gent het op tegen concurrent Cercle Brugge. De Vereniging zou mits winst naast de Buffalo's komen in de rangschikking, een Gentse zege zou de PO1-kansen dan weer gevoelig doen toenemen.

LEES OOK: Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Tienkoppige Vereniging dankt mirakeldoelman

De Buffalo's begonnen prima met een kopbal van Depoitre, Warleson bracht redding. Aan de overzijde leverde de eerste kans voor de Vereniging wel meteen een doelpunt op. Mitrovic gaf domweg een hoekschop weg, die kwam via een deviatie bij Denkey en de topschutter van de bezoekers maakte er vroeg 0-1 van.

AA Gent nam nadien weer gezwind over maar bleek te vaak niet efficiënt in de zone van de waarheid. Een perfecte voorzet van Tissoudali werd door Fadiga onbegrijpelijk naast geduwd. Halfweg de eerste periode schoten de bezoekers zichzelf in de voet: tot twee maal toe pakte Nazinho uit met een domme fout en een rode kaart was zijn deel. Nadien ontpopte Warleson zich tot de kwelduivel van de Buffalo's: de doelman haalde schoten van De Sart (twee maal), Samoise en Gerkens uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers miraculeus op voorsprong.

Depoitre effent pad, Denkey tovert bij tienkoppig Cercle

Met een man minder was het vooral zaak om te overleven voor Cercle Brugge na de pauze. Dat bleek al snel een moeilijke opdracht, na dik vijf minuten spelen bereikte Fadiga ploegmaat Depoitre en die maakte met wat geluk zijn eerste van het seizoen: 1-1. De Buffalo's roken bloed en Warleson maakte al snel een nieuw schot van De Sart onschadelijk.

Uit het niets sloegen de bezoekers halfweg de tweede helft dodelijk toe. Popovic kreeg met wat geluk de bal in de zestien meter, behield het overzicht en speelde Denkey aan. De Togolees bleef ijzig koel en schoof de 1-2 in doel.

Scoreverloop:

0-1 (5') Denkey, 1-1 (53') Depoitre, 1-2 (67') Denkey

Bijzonderheid:

Nazinho (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (23').

Denkt u dat Cercle Brugge de Champions' Play-Offs gaat halen?

Meest recent

Fink slikt bittere pil: smaakmaker Genk maanden out

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

0
0
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

82
82
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

123
123
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

100
100
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

160
160
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

93
93
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

184
184
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

52
52
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

125
125
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

321
321
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

271
271
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

273
273
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

368
368
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

320
320
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

150
150
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

272
272
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

568
568
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

467
467
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

173
173
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1032
1032

Meer sportnieuws