Eindelijk een opsteker: AA Gent heeft sterkhouder terug

door
Eindelijk een opsteker: AA Gent heeft sterkhouder terug

Het zijn zware weken geweest voor AA Gent, want zoals voorspeld werd januari een bijzonder moeilijke maand voor de Buffalo's. Tegenvallende resultaten en een leegloop tijdens de wintermercato hebben de ploeg toch in een lastig parket gebracht.

Hein Vanhaezebrouck had op voorhand gewaarschuwd voor het vertrek van verschillende sterkhouders naar de Africa Cup en Asia Cup, maar moest ook nog lijdzaam toezien hoe hij bijna zijn volledige offensieve arsenaal verloor. Olympique Lyon kwam Malick Fofana en Gift Orban wegkapen, terwijl Hugo Cuypers een transfer naar Chicago Fire wist af te dwingen.

AA Gent incasseerde klappen

De resultaten van Gent namen dan ook een logische duik. Ze wachten zelfs nog steeds op hun eerste overwinning van 2024. In de Croky Cup werden ze meteen gewipt door Club Brugge en in de competitie zakten ze na een één op twaalf weg naar de vijfde plaats.

Afgelopen weekend incasseerde Gent nog een nieuwe mentale mokerslag door op pijnlijke wijze te verliezen op Anderlecht. Het dacht in de 88ste minuut immers nog een punt uit de brand te slepen na een heerlijk doelpunt van De Sart, maar de VAR keurde de goal onterecht af.

Hong meldt zich terug in Gent

Nu komt er eindelijk toch eens goed nieuws vanuit het Gentse kamp. Zij laten immers weten dat Hong Hyun-seok donderdag weer aansloot op training. De middenvelder was de voorbije maand met Zuid-Korea aan de slag op de Asia Cup, maar werd dinsdag in de halve finale uitgeschakeld door het verrassende Jordanië.

Vanhaezebrouck zal ongetwijfeld hopen dat Hong speelklaar raakt voor zondagavond, want dan komt Cercle Brugge een rechtstreekse concurrent uit de top zes op bezoek. Met vijf goals en vijf assists in 25 wedstrijden was de 24-jarige dit seizoen een belangrijke pion, maar hij miste ook heel wat matchen door interlandverplichtingen.

POLL: Zal AA Gent snel weer betere resultaten neerzetten?

Meest recent

Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

104
104
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

691
691
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

70
70
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

283
283
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

160
160
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

255
255
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

85
85
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

96
96
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

375
375
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

391
391
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

106
106
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

600
600
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

148
148
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1184
1184
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

495
495
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

417
417
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

232
232
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

937
937
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

146
146
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

243
243

Meer sportnieuws