"Ik wou gerust inleveren om bij Standard te blijven"

door

Standard was deze winter uiteindelijk weer behoorlijk actief op de transfermarkt, want de Rouches moeten zich dringend herpakken om niet op een degradatieplaats te belanden. Onder meer de voorhoede werd weer herschikt. Met Kelvin Yeboah kwam er een nieuwe spits.

Aan uitgaande zijde nam Standard dan weer afscheid van Noah Ohio en Renaud Emond. Die eerste werd verhuurd aan Hull City, terwijl het aflopende contract van Emond ontbonden werd. De ervaren aanvaller zette vervolgens zijn handtekening bij AS Eupen, dat hij aan het behoud moet helpen.

LEES OOK: Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

Emond wou bij Standard blijven

Het was echter met frisse tegenzin dat Emond instemde met een vertrek. "Het was mijn wens om mijn carrière bij Standard af te sluiten", vertelt hij aan Sudpresse. "Ik zou er vrede mee genomen hebben als ze gezegd hadden: 'Je wordt tweede of derde keuze, maar we hebben je nog nodig om de jongeren te begeleiden.' Ik was bereid om in te leveren om te blijven."

Een contractverlenging zat er echter nooit in voor Emond. Standard liet de voorbije seizoenen immers stelselmatig de contracten aflopen van oudere en duurdere spelers en bovendien kwam de Ardennees dit seizoen amper aan de bak. In de competitie was hij slechts drie keer in actie gekomen, verder zat hij vooral in de tribune.

Emond vond zich niet minder dan titularissen

"Sorry, maar op training was ik echt niet minder dan zij die wel speelden", vond Emond echter. "Het was bijzonder hard om dan niet eens op de bank te zitten en nog tien minuutjes te krijgen om de ploeg op het einde van de wedstrijd te helpen. Spelen met SL16 was nooit een optie, want ik vind dat ik nog het niveau heb voor 1A. Ik denk dat ik nog steeds vijftien goals op een seizoen kan maken."

Die goals zal Emond nu voor Eupen proberen te scoren. Voor zijn nieuwe club debuteerde hij in januari meteen met een doelpunt tegen RWDM, maar in de laatste twee wedstrijden hield een blessure hem wel aan de kant. 

🚀

Had Standard hem nog kunnen gebruiken in de tweede helft van het seizoen?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

2
2
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

8
8
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

8
8
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

18
18
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

66
66
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

45
45
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

12
12
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

130
130
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

159
159
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

42
42
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

100
100
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

321
321
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

51
51
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

231
231
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

199
199
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

77
77
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

27
27
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

199
199
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

79
79
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

129
129
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

400
400
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws