"Het was altijd mijn bedoeling om bij Anderlecht te blijven"

421 stemmen

Bij RSC Anderlecht blijven de talenten van eigen bodem belangrijk zijn. Zo is Mario Stroeykens al maanden zeer goed bezig in het Lotto Park. De middenvelder sprak bij La Dernière Heure over zijn seizoen van de doorbraak.

LEES OOK: Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

Stroeykens breekt door

Stroeykens valt stilaan niet meer weg te denken uit de basisploeg van Anderlecht. De 19-jarige middenvelder werd door bepaalde waarnemers in september nog in twijfel getrokken. Toen waren er ookde  reemde geluiden wat de beste positie was van Stroeykens.

Wie hem al langer volgt, zag al bij de jeugd dat hij een aanvallende middenvelder was. Als tweede spits was hij toen iemand die ver terugzakte en het spel ging verdelen. Iemand die beter is als hij in de zestien kan komen, in plaats van er al te staan zoals een centrumspits. 

Aanvallende middenvelder

"Sinds de komst van Riemer speel ik meer in het middenveld. Dat is de ideale positie waarin ik mijn kwaliteiten kan laten zien. Toen ik jong was, was ik een tweede spits. Maar tegenwoordig bestaat die rol niet echt meer”, zegt hij aan La Dernière Heure.

Stroeykens tekende afgelopen zomer bij. Bij de fans was er angst omtrent een vertrek. Dat was niet nodig.

"Ik ben blij dat ik verlengd heb bij Anderlecht. Ik wilde hier doorgaan. Ik had nog maar één jaar contract en de media zaaiden twijfel. Binnen de club en de mensen om mij heen was het echter duidelijk dat we samen verder wilden. We moesten alleen wat niet-voetbaldetails oplossen. Al het andere was vrij eenvoudig.”

Is Stroeykens nu al onmisbaar bij RSCA?

Meest recent

Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

90
90
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

235
235
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

240
240
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

421
421
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

122
122
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

389
389
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

204
204
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

47
47
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

349
349
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

366
366
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

235
235
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

96
96
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

231
231
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

222
222
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

185
185
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

78
78
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

298
298
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

58
58
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

227
227
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

112
112
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

563
563
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

112
112
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

247
247
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

103
103

Meer sportnieuws