Ref. Department dient Riemer & Vanhaezebrouck van antwoord

2303 stemmen
Ref. Department dient Riemer & Vanhaezebrouck van antwoord

Het gaat van kwaad naar erger met de Belgische arbitrage, die er alweer een bewogen weekend heeft opzitten. In het wekelijkse Under Review verschaft Bertrand Layec namens het Referee Department een woordje uitleg bij aantal discutabele beslissingen.

De gecontesteerde technisch directeur laat eerst zijn licht schijnen op een fase van afgelopen donderdag, toen KV Mechelen een strafschop kreeg tegen Anderlecht. Na afloop waren de Brusselaars niet te spreken over het verdict van scheidsrechter Wesli De Cremer.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Riemer krijgt ongelijk

Toch had hij het volgens Layec simpelweg bij het rechte eind. "Mario Stroeykens zijn arm is duidelijk weg van het lichaam en gaat naar het gezicht van Geoffrey Hairemans. Zelfs indien dat niet zijn bedoeling is zijn alle ingrediënten voor een overtreding dus aanwezig."

Geen reden tot klagen dus voor Brian Riemer, die zondag tegen AA Gent dan weer zag hoe zijn collega Hein Vanhaezebrouck zich stevig opwond over een afgekeurde treffer én niet toegekende strafschop voor de Buffalo's. Deels terecht, als we Layec mogen geloven.

Geen penalty voor Gent

In het geval van Zeno Debast zijn vermeend handsspel beging Laurent Depoitre volgens hem wel degelijk eerst een weliswaar lichte duwfout op Mats Rits, waarvoor ref Nicolas Laforge ook al gefloten had. "Chronologisch doet de tweede fout dus niet meer ter zake."

Over het afgekeurd doelpunt van Alexis De Sart bestaat echter meer onenigheid. "Ook hier moet je de feiten chronologisch analyseren. De VAR ziet dat Laforge geen zicht heeft op de situatie en roept hem daarom naar het scherm om het 'gemist incident' te bekijken."

Geluk voor Anderlecht

"Of het dan gaat om een 'clear error' vormt een punt van discussie en een fundamenteel debat. Volgens ons was een VAR-interventie hier niet nodig", geeft Layec toe dat de goal had moeten tellen. Over het buitenspel van Nilson Angulo wordt met geen woord gerept.

Wie werd vorige week het meest benadeeld?

Meest recent

"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

5
5
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

47
47
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

46
46
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

56
56
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

46
46
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

211
211
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

270
270
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

146
146
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

602
602
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

510
510
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

104
104
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

86
86
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

154
154
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

183
183
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

84
84
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

76
76
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

119
119
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

386
386
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

72
72
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

371
371
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

45
45
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

217
217

Meer sportnieuws