AA Gent komt met statement na VAR-debacle op Anderlecht

739
AA Gent komt met statement na VAR-debacle op Anderlecht

AA Gent heeft in 2024 nog altijd geen wedstrijd kunnen winnen en bleef ook zondagavond weer met lege handen achter. Het ging met 1-0 onderuit in Anderlecht en dat was een bijzonder bittere pil voor de Buffalo's. Zeker omdat ze hun gelijkmaker in de slotfase zeer dubieus afgekeurd zagen worden.

De feiten zijn intussen genoegzaam beken. De Sart klopte Schmeichel met een fraaie volley, maar de VAR kwam tussenbeide omdat op de voorafgaande hoekschop Arnstad neergegaan was na een contact met Kandouss. Of de Gent-verdediger daarbij ook een overtreding beging, is echter hoogst discutabel.

LEES OOK: De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

Gent uit zijn onvrede met statement

De woede was dan ook enorm, vooral bij trainer Hein Vanhaezebrouck. Die ging minutenlang tekeer voor de camera's van Eleven/DAZN en was nadien ook op zijn persconferentie nog niet uitgeraasd. Hij nam de arbitrage zwaar op de korrel en zelfs eigenaar Sam Baro liet publiekelijk zijn onvrede blijken.

Een dag later komt AA Gent ook met een officieel statement. "KAA Gent heeft al meermaals een oproep gedaan voor een fair en consistent verloop van de competitie, in het belang van alle clubs. Het onbegrip en ongenoegen bij vele voetbalfans is sindsdien niet verminderd, wel integendeel. Om naar een verbeterde werking te streven, zal onze club dit thema blijven op de agenda zetten bij de Pro League en de KBVB", schrijven ze.

Geen juridische grond voor klacht

Her en der werd geopperd dat Gent misschien een klacht moest indienen, zoals de voorbije weken ook Club Brugge, KRC Genk en RWDM deden nadat ze benadeeld werden door blunders van de scheidsrechters. Maar zover zal Gent zijn onvrede niet drijven.

"Onze club heeft alle begrip voor het ongenoegen van de fans en deelt die onvrede ook, maar een klacht is in deze zinloos", leggen ze immers uit. "Het is duidelijk dat de scheidsrechterlijke leiding resultaatbepalende fouten gemaakt heeft. Niet enkel de supporters, maar ook het bestuur, de sportieve staf en de spelers van KAA Gent zijn verontwaardigd over het afgekeurde doelpunt van Julien De Sart. Het gaat hier evenwel om beoordeling en interpretatie van de arbitrage (menselijke fouten), en niet om fouten tegen het reglement (scheidsrechterlijke dwaling). Daarom is er geen juridische grond voor een klacht."

Had Gent klacht moeten indienen?

Meest recent

'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

0
0
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

35
35
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

183
183
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

243
243
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

125
125
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

107
107
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

81
81
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

66
66
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

23
23
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

184
184
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

48
48
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

85
85
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

284
284
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

30
30
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

133
133
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

16
16
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

82
82
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

180
180
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

360
360
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

35
35
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

131
131
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

353
353
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

204
204
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

40
40

Meer sportnieuws