Union dankt aanvallende weelde in pittige Zwanze Derby

door
Union dankt aanvallende weelde in pittige Zwanze Derby

Ook de Zwanze Derby is een kolfje naar de hand geworden voor Union. RWDM gaf lange tijd een prima indruk in het Dudenpark maar moest de wet van de (aanvallende) sterkte ondergaan tegen de competitieleider.

Union en RWDM stonden vanavond tegenover mekaar in de Brusselse Zwanze Derby. Beide ploegen deden dat met totaal verschillende belangen: het team van Caçapa streed onderin voor lijfsbehoud, de Unionisten stonden ruim aan kop, al slikte het afgelopen weekend een late opdoffer tegen Anderlecht.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Weerbaar RWDM snuffelt, genadeloos Union straft fouten af

De start van een intense derby mocht er best wezen: eerst kopte Sousa over, aan de overzijde haalde Defourny op prachtige wijze een vrije trap van Rasmussen uit zijn doelvlak. De bezoekers hadden het betere van het spel in de openingsfase maar werden halfweg de eerste helft wel op achterstand gezet. De aalvlugge Amoura ontsnapte op links, gaf gepast voor en Nilsson tikte de 1-0 in doel.

RWDM verdiende geen achterstand en kwam nadien enkele keren dicht bij de gelijkmaker. Op het halfuur trof Dwomoh ook raak, het doelpunt werd terecht afgekeurd vanwege buitenspel van assistgever Camara. De schade werd kort nadien nog groter voor de Molenbeekse club: Sampaio ging domweg in de fout bij Nilsson en Union kreeg een strafschop. Een koud kunstje voor Puertas die de leider op een 2-0 voorsprong zette. De thuisploeg was nu heer en meester, onder meer Sykes en Amoura vergaten om de wedstrijd definitief dood te doen. Halfweg leek het team van Blessin op weg naar een nieuwe zege.

Zwanze Derby ontgoochelt niet

Na rust was het meteen helemaal boeken toe voor RWDM. Na een heerlijke pass van Puertas kwam Amoura alleen voor Defourny, die ging hard door en Union kreeg een tweede strafschop. De Algerijn zette zich zelf achter de bal en schoot eenvoudig raak: 3-0.

Ook na die mokerslag bleef de Molenbeekse ploeg strijden in het Dudenpark. Iets voorbij het uur werd het beloond met een doelpunt: Carlos Alberto was Sykes en Burgess te snel af en werkte de 3-1 ook keurig voorbij Moris. De bezoekers verzuimden nadien een paar keer om het nog echt spannend te maken, uiteindelijk viel de late aansluitingstreffer van Biron toch nog in het absolute slot: 3-2. De zege van Union kwam finaal niet meer in gevaar na een aangename Zwanze Derby.

Scoreverloop:

1-0 (23') Nilsson, 2-0 (32') Puertas (p), 3-0 (52') Amoura (p), 3-1 (64') Alberto, 3-2 (90+4') Biron

Brengt Union van alle ploegen ook het beste voetbal?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

20
20
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

43
43
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

120
120
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

140
140
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

87
87
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

161
161
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

274
274
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

100
100
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

480
480
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

250
250
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

432
432
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

364
364
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

383
383
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

230
230
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

343
343
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

215
215
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

96
96
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

175
175
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

230
230
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws