De Rode Duivels hebben zich probleemloos geplaatst voor het EK in Duitsland van dit jaar. In maart blazen ze verzamelen voor een oefentweeluik tegen Ierland en Engeland, waarna het naar het EK gaat. Domenico Tedesco moet er ons land naar een goed resultaat loodsen.
Uitzwaaien doen de Duivels tegen buurland Luxemburg, een duel dat op 9 juni gepland staat. Daarna gaat het in één lijn naar de EK-opener tegen Slovakije. Die wedstrijd moet in principe drie punten opleveren, al mag je de Slovaken zeker niet onderschatten. De KBVB kijkt ondertussen ook al verder dan het EK.
LEES OOK: Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit
KBVB wil contract Tedesco verlengenZo schrijft Het Laatste Nieuws, dat zich baseert op andere bronnen, dat de Belgische voetbalbond langer door wil met Tedesco. Het huidige contract van de bondscoach loopt af na het EK, maar daar willen ze in Brussel twee jaar bij doen.
"Vorige vrijdag hadden we een onderhoud van anderhalf uur", verklaarde kersverse CEO Piet Vandendriessche voor de micro van VTM Nieuws. "Dat verliep in amicale en constructieve sfeer. Hij heeft het heel goed gedaan sinds hij bondscoach is."
Tedesco legt een positief rapport voor
Tedesco doet het inderdaad goed aan het hoofd van de Duivels. Hij stond al tien wedstrijden aan het roer en haalde daarin een gemiddelde van 2,6 punten per wedstrijd. Al speelden de Belgen daarin niet tegen absolute toplanden, behalve Duitsland, dat wel in een moeilijke periode zit.
De KBVB lijkt zo na jaren met Roberto Martinez aan het roer opnieuw te kiezen voor continuïteit. Tedesco moet de generatiewissel voltooien en een nieuwe typeploeg op poten zetten, iets waar hij al druk mee bezig was in de EK-kwalificatie.
Lorenz Lomme