Fredberg messcherp voor Genk-affaire: "Lachtertje van Europa"

557
Fredberg messcherp voor Genk-affaire:

De soap rond de pijnlijke VAR-biunder in RSC Anderlecht - KRC Genk blijft maar duren. De Limburgers kondigden immers aan dat ze verder zullen procederen in een poging de match alsnog te laten herspelen. Bij Paars-Wit wil men echter zo snel mogelijk een punt zetten achter deze affaire.

Vlak voor de feestdagen verloor Racing ondanks een sterke match van Paars-Wit (2-1). Achteraf bleek echter dat de wedstrijdleiding een grove fout had gemaakt. Tijdens de eerste helft werd een treffer van Yira Sor echter afgekeurd omdat hij na een strafschop te snel in de zestien stond. Maar ook spelers van Anderlecht stonden op dat moment al in de grote baklijn en dus moest de penalty in principe hernomen worden.

De arbitrage kende echter een vrije trap toe aan Anderlecht, wat niet conform de reglementen is. Genk besloot daarop om een procedure op te starten en eiste dat de wedstrijd opnieuw gespeeld zou worden. Maar uiteindelijk kreeg de vice-kampioen nul op het rekest. Zo oordeelde het Referee Department dat het ging om een 'menselijke fout' en dus niet om een inbreuk tegen de reglementen, waardoor de wedstrijd niet herspeeld zou kunnen worden.

LEES OOK: Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Zaak sleept aan

Racing legt zich daar echter niet bij neer. Zo liet de club inmiddels weten dat het verdere juridische stappen zal ondernemen om de beslissing aan te vechten. En dus blijft de hele soap aanslepen. Dat is niet naar de zin van Anderlecht, waar men zo snel mogelijk zekerheid over de drie punten wil. Tot dusver bleef het evenwel redelijk stil vanuit het paars-witte kamp. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Nadat coach Brian Riemer al uithaalde, toont ook sportieve baas Jesper Fredberg zich scherp voor de gang van zaken. “Wat mij triest maakt, is hoe deze zaak wordt aangepakt. In mijn ogen had er drie dagen na de wedstrijd al een definitieve beslissing moeten zijn zodat iedereen wist waar hij aan toe was. Op dit moment loopt het scheidsrechtersteam nog altijd rond in onzekerheid”, stelde de Deen tegenover Het Nieuwsblad.

Schade voor Belgisch voetbal

Fredberg is overigens van mening dat er te snel conclusies zijn getrokken, wat volgens hem nefast is voor het Belgisch voetbal in zijn geheel. “De scheidsrechters zijn de schietschijf van analisten, media en andere voetbalmensen van wie er velen direct de eerste indruk gebruikten om hen te veroordelen. Dat is gewoon triest voor het Belgische voetbal. Zo brengen we zelf schade toe aan ons product. Meer nog, we zijn zelfs een beetje het lachertje van Europa."

De match moet herspeeld worden ...

Meest recent

Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

8
8
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

164
164
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

108
108
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

162
162
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

135
135
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

74
74
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

206
206
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

449
449
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

783
783
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

237
237
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

486
486
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

413
413
Cercle Brugge ruikt stunt tegen Club: "Derby's ..."

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

543
543
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'In extremis jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

327
327
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

165
165
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

234
234
Stijn Stijnen gaat compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

388
388
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

213
213
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

435
435
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

253
253
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

214
214
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

162
162
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

520
520
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

394
394

Meer sportnieuws