Fredberg messcherp voor Genk-affaire: "Lachtertje van Europa"

557 stemmen
Fredberg messcherp voor Genk-affaire:

De soap rond de pijnlijke VAR-biunder in RSC Anderlecht - KRC Genk blijft maar duren. De Limburgers kondigden immers aan dat ze verder zullen procederen in een poging de match alsnog te laten herspelen. Bij Paars-Wit wil men echter zo snel mogelijk een punt zetten achter deze affaire.

Vlak voor de feestdagen verloor Racing ondanks een sterke match van Paars-Wit (2-1). Achteraf bleek echter dat de wedstrijdleiding een grove fout had gemaakt. Tijdens de eerste helft werd een treffer van Yira Sor echter afgekeurd omdat hij na een strafschop te snel in de zestien stond. Maar ook spelers van Anderlecht stonden op dat moment al in de grote baklijn en dus moest de penalty in principe hernomen worden.

De arbitrage kende echter een vrije trap toe aan Anderlecht, wat niet conform de reglementen is. Genk besloot daarop om een procedure op te starten en eiste dat de wedstrijd opnieuw gespeeld zou worden. Maar uiteindelijk kreeg de vice-kampioen nul op het rekest. Zo oordeelde het Referee Department dat het ging om een 'menselijke fout' en dus niet om een inbreuk tegen de reglementen, waardoor de wedstrijd niet herspeeld zou kunnen worden.

LEES OOK: Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

Zaak sleept aan

Racing legt zich daar echter niet bij neer. Zo liet de club inmiddels weten dat het verdere juridische stappen zal ondernemen om de beslissing aan te vechten. En dus blijft de hele soap aanslepen. Dat is niet naar de zin van Anderlecht, waar men zo snel mogelijk zekerheid over de drie punten wil. Tot dusver bleef het evenwel redelijk stil vanuit het paars-witte kamp. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Nadat coach Brian Riemer al uithaalde, toont ook sportieve baas Jesper Fredberg zich scherp voor de gang van zaken. “Wat mij triest maakt, is hoe deze zaak wordt aangepakt. In mijn ogen had er drie dagen na de wedstrijd al een definitieve beslissing moeten zijn zodat iedereen wist waar hij aan toe was. Op dit moment loopt het scheidsrechtersteam nog altijd rond in onzekerheid”, stelde de Deen tegenover Het Nieuwsblad.

Schade voor Belgisch voetbal

Fredberg is overigens van mening dat er te snel conclusies zijn getrokken, wat volgens hem nefast is voor het Belgisch voetbal in zijn geheel. “De scheidsrechters zijn de schietschijf van analisten, media en andere voetbalmensen van wie er velen direct de eerste indruk gebruikten om hen te veroordelen. Dat is gewoon triest voor het Belgische voetbal. Zo brengen we zelf schade toe aan ons product. Meer nog, we zijn zelfs een beetje het lachertje van Europa."

De match moet herspeeld worden ...

Meest recent

Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

1
1
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

19
19
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

17
17
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

79
79
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

68
68
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

69
69
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

120
120
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

205
205
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

31
31
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

101
101
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

78
78
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

165
165
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

90
90
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

375
375
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

229
229
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

390
390
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

194
194
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

372
372
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

884
884
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

374
374
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

84
84
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

338
338
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

198
198

Meer sportnieuws