Fredberg messcherp voor Genk-affaire: "Lachtertje van Europa"

557 stemmen
Fredberg messcherp voor Genk-affaire:

De soap rond de pijnlijke VAR-biunder in RSC Anderlecht - KRC Genk blijft maar duren. De Limburgers kondigden immers aan dat ze verder zullen procederen in een poging de match alsnog te laten herspelen. Bij Paars-Wit wil men echter zo snel mogelijk een punt zetten achter deze affaire.

Vlak voor de feestdagen verloor Racing ondanks een sterke match van Paars-Wit (2-1). Achteraf bleek echter dat de wedstrijdleiding een grove fout had gemaakt. Tijdens de eerste helft werd een treffer van Yira Sor echter afgekeurd omdat hij na een strafschop te snel in de zestien stond. Maar ook spelers van Anderlecht stonden op dat moment al in de grote baklijn en dus moest de penalty in principe hernomen worden.

De arbitrage kende echter een vrije trap toe aan Anderlecht, wat niet conform de reglementen is. Genk besloot daarop om een procedure op te starten en eiste dat de wedstrijd opnieuw gespeeld zou worden. Maar uiteindelijk kreeg de vice-kampioen nul op het rekest. Zo oordeelde het Referee Department dat het ging om een 'menselijke fout' en dus niet om een inbreuk tegen de reglementen, waardoor de wedstrijd niet herspeeld zou kunnen worden.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Zaak sleept aan

Racing legt zich daar echter niet bij neer. Zo liet de club inmiddels weten dat het verdere juridische stappen zal ondernemen om de beslissing aan te vechten. En dus blijft de hele soap aanslepen. Dat is niet naar de zin van Anderlecht, waar men zo snel mogelijk zekerheid over de drie punten wil. Tot dusver bleef het evenwel redelijk stil vanuit het paars-witte kamp. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Nadat coach Brian Riemer al uithaalde, toont ook sportieve baas Jesper Fredberg zich scherp voor de gang van zaken. “Wat mij triest maakt, is hoe deze zaak wordt aangepakt. In mijn ogen had er drie dagen na de wedstrijd al een definitieve beslissing moeten zijn zodat iedereen wist waar hij aan toe was. Op dit moment loopt het scheidsrechtersteam nog altijd rond in onzekerheid”, stelde de Deen tegenover Het Nieuwsblad.

Schade voor Belgisch voetbal

Fredberg is overigens van mening dat er te snel conclusies zijn getrokken, wat volgens hem nefast is voor het Belgisch voetbal in zijn geheel. “De scheidsrechters zijn de schietschijf van analisten, media en andere voetbalmensen van wie er velen direct de eerste indruk gebruikten om hen te veroordelen. Dat is gewoon triest voor het Belgische voetbal. Zo brengen we zelf schade toe aan ons product. Meer nog, we zijn zelfs een beetje het lachertje van Europa."

De match moet herspeeld worden ...

Meest recent

Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

7
7
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

51
51
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

127
127
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

376
376
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

122
122
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

197
197
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

30
30
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

125
125
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

150
150
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

404
404
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

159
159
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

36
36
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

26
26
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

103
103
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

225
225
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

511
511
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

333
333
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

82
82
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

246
246
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

729
729
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

437
437

Meer sportnieuws