Riemer haalt uit naar Genk: "Gênant voor Belgisch voetbal"

door
Riemer haalt uit naar Genk:

Er was de voorbije dagen opnieuw heel wat te doen over de bewogen wedstrijd tussen Anderlecht en KRC Genk vlak voor de feestdagen. Het Professional Referee Department oordeelde dat de match uiteindelijk niet opnieuw gespeeld moest worden nadat Genk een penalty door de neus geboord zag worden.

Nadat de 0-1 van Sor uit de rebound van een gemiste penalty afgekeurd werd omdat de aanvaller te snel de zestien ingelopen was, hadden scheidsrechter Verboomen en VAR Boterberg immers verkeerdelijk Anderlecht een vrije trap gegeven in plaats van de strafschop opnieuw te laten trappen. Ze hadden immers geen rekening gehouden met het feit dat ook verschillende Anderlecht-spelers te snel ingelopen waren.

Riemer: "Belgisch voetbal behoed voor gênant moment"

Het PRD oordeelde dat het ging om een menselijke fout, maar die uitspraak schoot bij Genk in het verkeerde keelgat. De Limburgers blijven bij hun stelling dat het om een verkeerde interpretatie van de regels gaat en dus een dwaling. Ze kondigden al aan dat ze in beroep gaan - al is het nog niet duidelijk waar dat moet gebeuren - en willen de match alsnog laten herspelen.

Die houding vindt Brian Riemer maar niets. "Ik denk dat we het Belgisch voetbal daardoor behoed hebben voor een zeer gênant moment", zegt de Anderlecht-coach bij Het Laatste Nieuws duidelijk over de beslissing van het PRD. "k zie niet in waarom een wedstrijd om deze reden herspeeld zou worden. Als je dat doet, dan neem je in mijn ogen ook een loopje met de integriteit van het voetbal."

Integriteit van het voetbal volgens Riemer in gevaar

Bij Genk zullen ze natuurlijk aanvoeren dat er juist een loopje genomen wordt met de integriteit van het voetbal door de reglementen slechts willekeurig toe te passen en door de belangenverstrengeling van het PRD, dat volgens Genk in deze zaak optrad als rechter én betrokken partij. Maar toch vindt Riemer dat ze hun klacht beter laten vallen.

"Eens er beslist wordt om wedstrijden te laten herspelen, is het einde zoek", vindt hij immers. "Is dat het voetbal dat we willen? Dat wedstrijden voor de rechtbank worden beslist? Dat is zeker niet het voetbal dat ík wil. In het belang van het Belgisch en Europees voetbal is dit een belangrijke beslissing. Laat ons nu vooral focussen op wat echt belangrijk is en dat is wat er tijdens die negentig minuten op het veld gebeurt."

JOUW MENING TELT:
Ben je het eens met Riemer?

Meest recent

'Droomaanwinst Kompany: Bayern laat zich niet afwimpelen'

Na de 10-zege tegen Auckland City, maakt Bayern München zich op voor zijn tweede partij op het ...

84
84
'Antwerp in dubio: ook naam JPL-trainer doet de ronde'

Binnen een week hervat ook Antwerp FC de trainingen in functie van het komende seizoen. Maar ...

256
256
'Liverpool heeft wéér prijs: transfersom van 45 miljoen'

Liverpool FC legde afgelopen seizoen beslag op de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis, maar ...

49
49
Beerschot in de wolken: goudhaantje tekent tot medio 2028

Beerschot VA degradeerde in de voorbije campagne op troosteloze wijze uit de Jupiler Pro League. ...

39
39
"Grootste Belg ooit" - ook voetbalwereld eert jarige Merckx

De Belgische sportwereld vierde dinsdag de verjaardag van één van zijn grootste ...

30
30
'Blockbuster-transfer Barça: jaarsalaris van 12 miljoen'

Een aantal van de meest gegeerde spelers van Europa zal deze zomer van club veranderen. Florian ...

65
65
'Leoni richting exit bij Anderlecht: opvallende JPL-transfer'

RSC Anderlecht zal komend seizoen vroeg voor een eerste piek moeten zorgen vanwege de Europese ...

447
447
'Antwerp pusht voor nieuwe coach: verrassend plan op tafel'

De trainersvacatures in de Jupiler Pro League zijn bijna ingevuld, nog één ploeg is ...

505
505
'Genadeloze Guardiola dumpt volgende grote naam'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

217
217
'AA Gent en KV Mechelen gaan transferstrijd aan'

AA Gent en KV Mechelen speuren naar versterking en beide ploegen kruisen de degens. De twee ...

204
204
'Leeds United zet absolute JPL-smaakmaker op shortlist'

De voetbalinfluencers strijden om de transfernieuwtjes en alles gebeurt bijzonder snel. Ze moeten ...

76
76
Wirtz 130 miljoen euro? Zijn vriendin is de échte parel

In verschillende media duikt het bericht op dat Florian Wirtz deze week, wellicht vrijdag, wordt ...

90
90
Straffe exitdeal in zicht: Club Brugge zet de kassa klaar

Na drie seizoenen lijkt het doek te vallen voor een van de opvallendste aanvallers van Club ...

619
619
Fluminense laat Dortmund bibberen en beven op WK voor clubs

Om 18 stond op het WK voor clubs de match tussen Fluminense en Borussia Dortmund op het programma. ...

50
50
Lierse SK shopt in Noorwegen en ziet clubicoon vertrekken

Lierse SK is een traditieclub pur sang in het Belgische voetbal. De club uit de Challenger Pro ...

49
49
Beerschot heeft er Belgische versterking bij

Beerschot kan de nodige versterking gebruiken als ze komend seizoen snel willen promoveren naar de ...

181
181
STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

113
113
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

138
138
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

367
367
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

775
775
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

99
99
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

151
151
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

352
352
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

895
895
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

312
312

Meer sportnieuws