Onverwachte meevaller in 'irritante' oefenmatch Anderlecht

door
Onverwachte meevaller in 'irritante' oefenmatch Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 15u in Tunesië een oefenmatch tegen Al Ahli uit Libië. Een onvergetelijke partij werd het zeker niet. Paars-Wit speelde 0-0. Een relaas van een wedstrijd die vooral voor Anderlecht toch wel best vervelend was.

LEES OOK: De Bilde pakt uit met pikante onthulling: "7 vrouwen..."

Angulo toont zich

Anderlecht begon het best aan de partij en Angulo en Dolberg kregen twee enorme kansen. Die eerste speelde zeker geen onaardige eerste 25 minuten. Angulo lijkt de vervanger van Amuzu, die minstens drie maanden out is, te gaan worden. Aan hem om die kansen die gaan komen met beide handen te grijpen. Dat Hazard niet startte, zou door ziekte geweest zijn.

Anderlecht speelde zeker niet geweldig tegen een ook niet al te hoogstaande tegenstander. Ook het veld was niet bepaald van topkwaliteit. RSCA toonde te weinig op aanvallend opzicht en defensief moest Schmeichel toch ook twee keer goed redden. De 0-0 bij de rust was al bij al een billijke tussenstand, al had RSCA uiteraard het meest de bal. 

Leoni als verdediger

Achteraan speelde Leoni. Voetballend is dat een meerwaarde, maar defensief werd hij te weinig getest. Al was het duidelijk dat Leoni geen verdediger is. Hij hapte enkele keren te snel en ook inzake kopbalsterkte is dat toch een probleem. Hem tegen Union op die positie zetten, is toch een enorm risico. Nilsson is een kopbalsterke spits en het lijkt ons meer aangewezen om Augustinsson met zijn ervaring naast Debast te zetten. N’Diaye werd uit voorzorg vandaag aan de kant gelaten. Hij kan als linksachter spelen. Anderlecht zal tegen Union Leoni toch heel goed kunnen gebruiken, aangezien daar Delaney ook al ontbreekt. 

Na de rust kwamen Vazquez en Dupé in de ploeg voor Dolberg en Schmeichel. Anderlecht dreigde via Angulo, minder aanwezig in de tweede helft, en Vazquez, maar op het povere veld was het niet makkelijk om vlot combinatievoetbal te spelen. De tegenstander speelde soms wel heel potig en sportief waren ze ook niet bepaald. Trekfouten, balletje wegtrappen, voor de bal gaan staan bij vrije trappen van Anderlecht... Neen, Al Ahli zal niet snel nog een tegenstander worden van RSCA in een oefenpot. Ook de spelleiding was niet bepaald van de beste kwaliteit. Om het zacht uit te drukken. Daardoor werd het best een irritante pot voetbal.

Anderlecht zocht naar de voorsprong, Debast zag een vrije trap gestopt worden. Twintig minuten voor tijd gooide Riemer Bouchouari, Lonwijk, Monticelli, Flips, Ure, Arnstad (als centrale verdediger) en Degreef in de ploeg. Daarin toonde vooral Flips zich gretig met enkele goede acties.

Conclusie: Angulo toonde zich en zal wellicht kansen krijgen de komende partijen. Het is ook duidelijk dat Jesper Fredberg toch dringend een centrale verdediger moet gaan halen. De nood is immers héél hoog. Dat bewees zelfs deze non-match.

Lees ook:

Moet RSCA Angulo voluit zijn kans geven?

Meest recent

Dubbele mokerslag moedig Union: Zware buizen zinderen na

Union speelde in Madrid met lef, durf en karakter — maar niet iedereen haalde zijn niveau. In ...

19
19
Club gelooft het niet: zóveel kan Hayen verdienen bij Celtic

Celtic betaalt zelden kleingeld voor hun T1, maar hoe hoog lag de lat écht bij zijn ...

107
107
GEWELDIGE beelden: Franky Van der Elst doet Flick blozen

Een moment dat niemand zag aankomen — en toch alle harten veroverde. Op de persconferentie ...

44
44
Courtois drijft Nederlanders tot wanhoop: 'Niet normaal!'

Thibaut Courtois bewees dinsdagavond nog maar eens waarom hij tot de absolute wereldtop behoort. ...

56
56
Union mist stunt: 'Antiheld krijgt verrassende boodschap'

Een bittere avond voor Union in de Champions League. De Brusselaars brachten Atlético Madrid ...

63
63
Marc Degryse haalt zwaar fileermes boven: "Ik betwijfel het"

Onze landskampioen Union SG ging met opgeheven hoofd ten onder in Madrid. De Brusselaars dwongen ...

30
30
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen onverwacht relatienieuws

Tien dagen na hun ja-woord delen Aster Nzeyimana (31) en Lize Feryn (32) plots verrassend nieuws. ...

17
17
Gert Verheyen stellig: 'Sleutel tot succes voor Club Brugge'

Clubicoon Gert Verheyen (55) kent als geen ander de magie én de miserie van spelen tegen FC ...

125
125
Union verweesd: "Een punt was verdiend geweest"

Voor de derde keer op rij heeft Union dinsdagavond een nederlaag moeten incasseren in de Champions ...

25
25
Jutgla deelt zeer fraai compliment uit aan Club Brugge

Club Brugge liet in de zomer heel wat sterkhouders vertrekken. Eén van hen was Ferran Jutgla, ...

410
410
Kompany klopt nu ook PSG, ijzersterke Courtois alsnog geveld

Er viel dinsdagavond heel wat te beleven in de Champions League. Vincent Kompany en Bayern ...

92
92
Dapper Union blijft ook in Madrid met lege handen achter

Union is dinsdagavond tegen een derde nederlaag op rij aangelopen in de Champions League. Na de ...

42
42
Courtois verbaast alweer heel Europa

Real Madrid bleef tot dusver nog foutloos in de Champions League, maar dinsdagavond krijgt de ...

100
100
Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

126
126
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

96
96
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

132
132
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

176
176
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

42
42
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

109
109
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

134
134
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

38
38
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

423
423
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

342
342
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

263
263
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

305
305

Meer sportnieuws