Drama KV Oostende: aanvaller in levensgevaar na zware crash

door
Drama KV Oostende: aanvaller in levensgevaar na zware crash

Komend weekend trekt de Challenger Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de tweede divisie leggen dit weekend dan ook de laatste hand aan de voorbereiding met allerlei oefenwedstrijden. Maar bij KV Oostende werden die plannen op noodlottige wijze geannuleerd.

Voor KVO is het voorlopig een behoorlijk triest seizoen. De degradant uit de Jupiler Pro League plaatste zich weliswaar voor de kwartfinales van de Croky Cup, maar dat was één van de zeldzame lichtpuntjes. In de competitie loopt het immers voor geen meter.

LEES OOK: Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

Profclub in verval

Bij het ingaan van de winterstop stond de Kustploeg troosteloos laatste met amper 7 puntjes na 16 speeldagen. Die zwakke resultaten kostten inmiddels de kop van coach Stijn Vreven. Maar de slechte notering heeft niet enkel met sportieve redenen te maken.

KV Oostende is al enkele jaren in handen van Amerikaanse eigenaars, maar die maakten er een boeltje van. De club kreunt dan ook onder de financiële problemen. De situatie is dusdanig ernstig, dat de KBVB al meermaals een puntenaftrek oplegde wegens financiële wanpraktijken.

Zwaar verkeersongeval

Er lijkt in de komende maanden dus een heus mirakel nodig om het voortbestaan als profclub te garanderen. Maar zondag kreeg KVO een zoveelste mokerslag te verwerken. Zo raakte aanvaller Dapo Mebude betrokken bij een ernstig auto-ongeval.

Het accident was dusdanig zwaar dat KVO besloot om de oefenmatch tegen Knokke FC te schrappen. De club kon verder geen details geven over de toestand van de Schot met Nigeriaanse roots. Bij Het Nieuwsblad weet men echter dat Mebude zwaar is gecrasht tegen een boom. De speler werd overgebracht naar het ziekenhuis en zou nog steeds in levensgevaar verkeren.

Meest recent

TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

47
47
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

24
24
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

25
25
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

30
30
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

94
94
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

154
154
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

88
88
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

248
248
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

375
375
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

61
61
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

238
238
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

92
92
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

95
95
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1128
1128
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

348
348
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

347
347
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

155
155
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

119
119
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

530
530
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

163
163
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

205
205
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

579
579
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

266
266

Meer sportnieuws