"Ik zal met Anderlecht praten over verlengd verblijf"

door

Anderlecht heeft zich vorige zomer stevig versterkt en die transfers hebben ook snel hun vruchten afgeworpen. De kern kreeg een stevige injectie aan kwaliteit en ervaring en die zorgde ervoor dat Paars-Wit halfweg het seizoen op een knappe tweede plaats in het klassement prijkt.

Voor de eerste keer in jaren lijkt Anderlecht zich nog eens in het titeldebat te kunnen gaan mengen, zeker als het zijn kern in januari bijeen weet te houden en nog enkele versterkingen kan vinden - vooral centraal achterin is een doublure meer dan welkom. In de zomer lijkt CEO Sports Jesper Fredberg meer werk te zullen hebben.

LEES OOK: Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Onzekerheid over 4 titularissen

Er staan immers vraagtekens achter maar liefst vier titularissen voor volgend seizoen. Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen zijn einde contract, waarbij Vertonghen al liet weten dat hij er nog niet uit is of hij nog een extra jaar aan zijn carrière wil breien. Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson zijn dan weer slechts op huurbasis in het Lotto Park aan de slag.

Die laatste staat wel open voor een verlengd verblijf. "Ik ben hier echt gelukkig. Ik voel me thuis", vertelt de Zweedse linksachter in La Dernière Heure. "Voor mijn familie geldt hetzelfde. Ik houd van de club en de fans. We zullen zien wat de toekomst brengt, maar alles is mogelijk."

Augustinsson open voor verlengd verblijf

Augustinsson beseft echter dat hij zijn lot niet in eigen handen heeft, want Anderlecht beschikt niet over een aankoopoptie. "Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb bij Sevilla. Maar later dit seizoen zal ik met Anderlecht een gesprek hebben om te kijken wat we gaan doen", klinkt het.

Augustinsson streek midden augustus neer bij Anderlecht en wist snel N'Diaye uit de basiself te verdringen op de linksachter. Hij kwam intussen al vijftien keer in actie en gaf daarbij drie assists. De 29-jarige heeft na dit seizoen nog één jaar contract bij Sevilla en lijkt er niet meteen een toekomst te hebben.

Moet Anderlecht hem definitief proberen te halen?

Meest recent

Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

5
5
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

43
43
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

66
66
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

287
287
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

117
117
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

127
127
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

278
278
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

354
354
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

142
142
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

37
37
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

60
60
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

276
276
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

117
117
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

89
89
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

129
129
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

97
97
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

283
283
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

127
127
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

451
451
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

90
90
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

50
50
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

532
532
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

231
231
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

35
35
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127

Meer sportnieuws