Referee Department schept duidelijkheid over Genkse penalty

door
Referee Department schept duidelijkheid over Genkse penalty

Anderlecht blijft in het spoor van leider Union nadat het zaterdagavond op de valreep nog de drie punten kon binnenhalen in de topper tegen KRC Genk. Er valt echter nog heel wat na te kaarten over die wedstrijd en daarbij gaat één fase over de tongen: de afgekeurde 0-1 van Genk halfweg de eerste helft.

De Limburgers hadden na zowat 20 minuten een strafschop gekregen. Een schot van Paintsil belandde op de hand van Delaney en na een tussenkomst van de VAR ging de bal terecht op de stip. Heynen trapte zijn elfmeter echter zwak en Schmeichel kon redding brengen.

Afgekeurde goal Sor zorgt voor discussie

Genk leek echter alsnog te kunnen juichen, want Sor was goed gevolgd en benutte de rebound. Het feestje verstomde echter snel, want ref Verboomen keurde de goal af omdat de Nigeriaan te snel de zestien binnengelopen was. Hij leek van plan om Genk de strafschop opnieuw te laten nemen, maar na heel wat discussie en ogenschijnlijk een nieuwe VAR-tussenkomst gaf hij een vrije trap aan Anderlecht.

Die beslissing zorgde voor heel wat consternatie. Op de beelden was te zien dat Sor inderdaad al in het halvemaantje liep op het moment dat Heynen aanlegde, maar dat hoger in beeld ook Verschaeren al helemaal in de zestien stond. Daardoor ontstond heel wat discussie of de penalty daardoor niet opnieuw genome had moeten worden.

Referee Department: "Strafschop moest opnieuw genomen worden"

In een reeks tweets schept het Professional Refereeing Department nu duidelijkheid. "De VAR keurt de goal af omdat Genk-aanvaller Sor te vroeg in de zestien staat wanneer er getrapt wordt. Op hetzelfde moment zijn er echter ook twee spelers van Anderlecht die te vroeg de zestien binnenkomen", leggen zij uit.

Waarna een heldere conclusie volgt: "Als zowel een aanvaller als een verdedigende speler te vroeg het strafschopgebied inlopen bij het nemen van een penalty, stellen de Laws of the Game dat de strafschop opnieuw genomen moest worden."

JOUW MENING TELT:
Moet deze blunder gevolgen krijgen?

Meest recent

Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

302
302
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

100
100
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

112
112
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

81
81
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

87
87
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

144
144
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

49
49
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

459
459
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

124
124
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

336
336
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

54
54
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

77
77
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

491
491
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

102
102
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

110
110
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

712
712
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

215
215
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

319
319
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

293
293
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

229
229
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

72
72
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

221
221
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

692
692
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

596
596

Meer sportnieuws