Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

door
Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

Het Europese Hof van Justitie heeft donderdag een bommetje gelegd onder het Europese voetbal. Zo werd de deur wagenwijd opengezet voor de oprichting van de veelbesproken 'Super League'. Maar het enthousiasme voor zo'n competitie blijkt niet bepaald groot.

In april 2021 daverde het mondiale voetbal op zijn grondvesten. Een twaalftal absolute topclubs maakten immers hun plannen bekend tot de oprichting van een gesloten competitie, de zogenaamde 'Super League'. Maar die plannen stuitten op een ongezien verzet. Supporters spraken massaal hun afkeur uit en kwamen zelfs op straat, in de media werd schande gesproken. De UEFA kondigde zelfs sancties aan.

Na enkele woelige dagen werden de plannen dan ook geschrapt. Maar een drietal clubs, FC Barcelona, Real Madrid en Juventus, gaven hun nieuwe goudmijn niet zomaar op. Samen met het A22, het bedrijf dat de organisatie van Super League op zich wil nemen, werden juridisch stappen ondernomen. En donderdag kreeg hun kamp dus gelijk: de UEFA en FIFA hebben niet het recht om clubs te bestraffen die een eigen competitie willen oprichten.

LEES OOK: 'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Topclubs zeggen massaal 'neen'

Meteen na het vonnis werden ook de plannen voor de Super League uit de doeken gedaan. Zo gaat het om een competitie met drietal divisies, bestaande uit 64 ploegen. Maar dat betekent niet dat de weg nu helemaal vrij ligt voor het ontrollen van de plannen. Integendeel, behalve Barcelona en Real Madrid liet nog geen enkele Europese grootmacht zijn interesse openlijk blijken. Meer nog, een aantal topclubs zei inmiddels al resoluut 'neen'.

Paris Saint-Germain bijvoorbeeld, veegde de plannen integraal van tafel bij monde van voorzitter Nasser El Khelaifi. Ook Bayern München lanceerde een statement en omschrijft de oprichting van een Super League als een 'directe aanval op de belangen van de nationale competities en de structuren van het Europese voetbal'. Serie A-leider Internazionale verwerpt de plannen eveneens en verwijst naar een goede samenwerking tussen de ECA (het vakverbond van de Europese clubs) en UEFA als alternatief.

Vlammend statement Atlético

Treble-winnaar Manchester City blijft dan weer achter het statement staan waarmee het zich destijds al terugtrok uit het project. Ook Manchester United, Chelsea en Tottenham zijn geen voorstander meer. En in eigen land krijgen Barça en Real al helemaal geen steun. "De Europese voetbalfamilie wil geen Europese Super League. Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje (Real Madrid en Barcelona uitgezonderd) ... allemaal willen ze de Super League niet. We willen de geweldige Europese voetbalfamilie beschermen, de nationale competities beschermen en vanuit die competities elk seizoen opnieuw bepalen wie er Europees voetbal spelen", klinkt het samenvattend in het statement van Atlético Madrid.

Bent u voorstander van zo'n Super League?

Meest recent

Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

0
0
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

14
14
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

13
13
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

37
37
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

5
5
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

39
39
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

38
38
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

120
120
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

148
148
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

67
67
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

118
118
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

424
424
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

321
321
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

40
40
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

101
101
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

107
107
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

196
196
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

104
104
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

324
324
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

148
148
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

459
459
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

152
152
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

199
199
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

130
130

Meer sportnieuws