'Anderlecht gaat voor financiële buitenkans op transfermarkt'

826 stemmen
'Anderlecht gaat voor financiële buitenkans op transfermarkt'

RSC Anderlecht wil dit seizoen volop voor de titel gaan en dus laat het bestuur niets aan het toeval over. Zo zal Paars-Wit tijdens de winterse transferperiode zich met enkele gerichte aanwinsten versterken. CEO Sports Jesper Fredberg is alvast in actie geschoten.

De recordkampioen moest vorig seizoen vrede nemen met een bedroevende elfde plaats en dat bleef niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Paars-Wit pakte namelijk uit met de ene zomeraanwinst na de andere. En die aanpak werpt zijn vruchten af. Momenteel staan de Brusselaars op de tweede plaats te pronken in het Jupiler Pro League-klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt de recordkampioen dus nog eens mee te doen voor de hoofdprijzen. Desondanks is de selectie van coach Brian Riemer niet volledig in evenwicht. Op het middenveld bijvoorbeeld, is de concurrentie iets te groot voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. En centraal in de defensie is de spoeling dan weer behoorlijk dun.

LEES OOK: 'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Versterking achterin

In januari wil Anderlecht dit echter corrigeren. Dat bevestigde Fredberg vorige week nog tegenover de 'Fan Council'. "De club zoekt naar gerichte versterkingen en wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten. Inkomend wordt met name naar een centrale verdediger gekeken", klonk het.

Voor die positie van centrale verdediger volgt Paars-Wit ook verschillende pistes. Begin deze week werd alvast een nieuwe piste gelanceerd vanuit Japan. Zo meldde het lokale medium Hochi dat de Brusselaars hun zinnen hebben gezet op Haruya Fuji.

Zonder transfersom

Deze 22-jarige international is momenteel nog in eigen land actief bij Nagoya Grampus. En volgens La Dernière Heure kan Paars-Wit een gouden zaak doen. Het contract van Fuji loopt eind januari immers af, waardoor de Brusselaars hem allicht als transfervrije speler kunnen oppikken. De bedoeling zou zijn dat de Japanner zich eerst een halfjaartje kan aanpassen in de schaduw, vervolgens kan hij komende zomer het verwachte vertrek van Zeno Debast opvangen.

Fredberg levert goed werk af als sportieve baas ...

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

42
42
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

48
48
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

306
306
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

143
143
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

359
359
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

99
99
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

32
32
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

100
100
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

116
116
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

524
524
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

430
430
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

191
191
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

59
59
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

42
42
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

572
572
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

214
214
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

99
99
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

179
179
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

45
45
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

746
746
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

129
129
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

144
144
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107

Meer sportnieuws