Vrancken verrast: "Kwaliteit getoond in Conference League"

door
Vrancken verrast:

Het Europese seizoen is voorbij voor KRC Genk. Dat is uitgedraaid op een gigantische teleurstelling. Tegen het bijzonder matige Cukaricki werd weliswaar gewonnen, maar voordien was het al misgegaan. Wouter Vrancken en Bryan Heynen likken de wonden.

Van de droom van het bereiken van de groepsfase van de Champions League naar een vroegtijdige uitschakeling in de Conference League. Neen, Racing Genk heeft zwaar onder de maat gespresteerd in Europa. 

Zwakke Europese campagne

Genk speelde 12 Europese wedstrijden. Daarvan won het er welgeteld 3. Twee keer tegen Cukaricki en tegen Adana Demirspor. De Limburgers verloren 3 wedstrijden en speelden in totaal 6 keer gelijk (in 90 en 120 minuten). KRC Genk viel zwaar door de mand.

Vrancken was toch tevreden over deze campagne. "De kwaliteit die we in de Conference League getoond hebben, was wel goed. Het is vooral in de voorrondes dat we efficiëntie misten of dom rood pakten. Dan hadden we nu nog in een andere Europese competitie gezeten", was zijn vreemde reactie na een 8 op 18 in een zeer haalbare groep. Cukaricki was bijzonder pover, Ferencvaros is een ploeg die Genk altijd moet aankunnen. Fiorentina is een goede ploeg, maar zeker geen Italiaanse topclub.

Leerrijke campagne

Heynen baalde na de uitschakeling. "Tegen Cukaricki hebben we onze job gedaan, alleen jammer dat het in de andere match niet mee zat. We waren met 3 ploegen aan elkaar gewaagd in deze groep, maar het zat net niet mee voor ons. Thuis tegen Fiorentina waren we bijvoorbeeld heel dicht bij de 3-2. Het is jammer, maar het was een leerrijke campagne."

Racing Genk ligt zo midden december al uit Europa en de Beker van België. De komende maanden zijn er geen excuses: de top vier moét gehaald worden om het seizoen nog te redden.

Vreemde reactie van Vrancken?

Meest recent

'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

36
36
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

47
47
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

105
105
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

179
179
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

172
172
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

34
34
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

137
137
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

74
74
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

452
452
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

84
84
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

154
154
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

52
52
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

359
359
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

450
450
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

206
206
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

86
86
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

89
89
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

187
187
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

98
98
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

280
280
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws