'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

door
'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

Club Brugge bleef zondag steken op een brilscore tegen KV Mechelen. Nochtans leek Igor Thiago ongeveer een kwartier voor tijd de nul van het bord te vegen. Alleen stak de VAR daar een stokje door, met heel wat commotie tot gevolg.

Het doelpunt van de Braziliaan werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel, maar uit de beelden bleek achteraf dat daar geen sprake van was. Kort na de match gaf het Referee Department reeds toe dat Nicolas Laforge zijn assistenten in Tubeke het omwille van "een menselijke fout" nalieten om een buitenspellijn te trekken.

LEES OOK: STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Geen dwaling

In de wekelijkse terugblik op het weekend zal er straks ongetwijfeld wel nog een extra woordje uitleg worden verschaft. Intussen besloot men in Jan Breydel echter om zelf alvast actie te ondernemen. In een officieel statement oppert Club dat de wedstrijd wegens een bepalende professioneel-technische fout moet worden herspeeld.

De kans dat Blauw-Zwart, dat tevens nog pleit voor een vrijgave van de VAR-communicatie, haar slag thuishaalt lijkt evenwel bijzonder gering. Het Laatste Nieuws stelt tenslotte dat de blunder van het arbitragekorps wellicht niet zal worden gecatalogiseerd als de zogenaamde 'scheidsrechterlijke dwaling' die daarvoor benodigd is.

Slaagkans miniem

Hoewel de omschrijving niet helemaal gepast lijkt zou het gaan om een 'verkeerde interpretatie' of beoordelingsfout, waartegen erg weinig te beginnen valt. Met uitzondering van Virton-Beerschot in 2020 zijn er bovendien nauwelijks precedenten in het recente verleden. Club zou zelf dan ook beseffen dat de slaagkans erg miniem is.

Eenzelfde geluid bij Het Nieuwsblad, al klinkt het daar wel dat Club zich op basis van artikel B6.121 in het bondsreglement toch sterk maakt dat het over een waterdicht dossier beschikt. Advocaten die de krant contacteerde achten het niettemin onwaarschijnlijk dat de wedstrijd zal worden herspeeld. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd. 

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

8
8
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

82
82
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

294
294
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

124
124
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

62
62
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

128
128
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

44
44
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

299
299
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

385
385
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

126
126
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

184
184
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

71
71
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

80
80
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

146
146
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

87
87
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

254
254
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

225
225
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

144
144
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

91
91
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

124
124
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

95
95

Meer sportnieuws