Club Brugge grijpt hard in: match op KV Mechelen herspeeld?

1195 stemmen
Club Brugge grijpt hard in: match op KV Mechelen herspeeld?

Na de zeventiende speeldag in de Jupiler Pro League wordt er helaas opnieuw niet zozeer nagekaart over het puur sportieve, maar alweer over de arbitrage. Die maakte alweer een zeer slechte beurt, met deze keer een kemel van jewelste in de partij tussen KV Mechelen en Club Brugge.

Blauw-Zwart zag Achter de Kazerne twee doelpunten afgekeurd, maar die tweede goal deed heel wat stof opwaaien. Igor Thiago werd afgevlagd wegens buitenspel, maar op de herhaling bleek de Braziliaan gewoon onside te staan. De VAR kwam echter niet tussen en dus werd de goal afgekeurd.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Club Brugge dient klacht in na VAR-blunder

Het Referee Department kwam al snel met een verklaring dat de goal goedgekeurd had moeten worden, maar dat de VAR door een 'menselijke fout' niet tussengekomen was. Het Laatste Nieuws wist snel te melden dat ze in de VAR-cabine domweg niet opgemerkt hadden dat Sandy Walsh het buitenspel ophief en daarom niet eens een lijn trokken, omdat de fase volgens hen duidelijk buitenspel was.

Het bleek voor Club Brugge een zeer dure misser, want daardoor eindigde de wedstrijd op 0-0 en dus verloor het twee punten. Dat zorgde uiteraard voor zeer zure reacties in het Brugse kamp en Club laat het daar ook niet bij. Het kondigde maandagmiddag aan dat het klacht ingediend heeft bij het Professional Referee Department.

Club Brugge wil wedstrijd laten herspelen

"Niet enkel in het belang van Club Brugge maar ook in het belang van de professionalisering van het Belgische voetbal lijkt het Club belangrijk dat deze fout niet zonder gevolg blijft", verklaren ze hun beslissing.

Ze zijn het bovendien niet eens met de uitleg van het Referee Department dat het om een menselijke fout gaat. Zij vinden het een professioneel-technische fout en die interpretatie kan grote gevolgen hebben.

"Wanneer de VAR een dusdanige wedstrijdbepalende fout maakt, die niet voor interpretatie vatbaar is, moet dit beschouwd worden als een professioneel-technische fout en moet desgevallend de wedstrijd dus worden herspeeld", pleiten ze immers. Het wordt afwachten of Club zijn zin zal krijgen, maar hoe dan ook is het laatste woord over het incident nog niet gezegd.

Moet de wedstrijd herspeeld worden?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

132
132
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

198
198
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

92
92
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

100
100
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

387
387
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

101
101
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

587
587
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

279
279
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

750
750
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

83
83
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

383
383
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

101
101
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

355
355
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

194
194
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

270
270
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

77
77
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

198
198
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

569
569
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

391
391
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

118
118
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

669
669
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

79
79
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

454
454

Meer sportnieuws