Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

door
Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht is bezig aan een goed seizoen tot dusver, maar twee topmatchen op één week winnen blijkt toch nog wat te hoog gegrepen. Zo bleef Paars-Wit zondag tegen Standard op 2-2 steken in zijn tweede 'Clasico' op enkele dagen tijd. Enkele spelers maakten dan ook geen al te beste beurt.

Achterin bijvoorbeeld, had Jan Vertonghen een lastige avond tegenover woelwater Wilfried Kanga. En ook Ludwig Augustinsson zag behoorlijk af, al werd de Zweedse back aan zijn linkerkant wel regelmatig aan zijn lot overgelaten en kwam hij tegen een overtal te staan. 

Op het middenveld begon Yari Verschaeren dan weer sterk aan de match. Maar hij deemsterde vervolgens logischerwijs weg, het blijft opvallend dat hij na een maandenlange revalidatie plots twee keer op enkele dagen tijd in de basis startte. Mario Stroeykens had op zijn beurt één van zijn mindere matchen dit seizoen.

LEES OOK: Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

Meer duiken mag

Daarnaast werd ook weer met een kritische blik naar Kasper Schmeichel gekeken. Bij tegengoals viel het Deense sluitstuk weinig te verwijten, maar te vaak geeft hij een steriele indruk. Zijn ploeg hoogstpersoonlijk in een match houden heeft Schmeichel dit seizoen bovendien nog niet gedaan. 

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 5 op 10. Net zoals bij Het Nieuwsblad. "Geen mens die de omvang van een goal beter kan inschatten dan Kasper Schmeichel. Hij kijkt naar de bal en die vliegt er (meestal) naast. Eens wat meer duiken mag. Bij de twee tegengoals had hij wel geen verhaal. Schoten recht op hem, pakt hij wel", klinkt het.

Anticiperen op aanvallers

Ook La Dernière Heure is niet helemaal overtuigd. "Hij kon niets doen aan de goals van Kawabe en Kanga, maar we wachten nog steeds op het moment waarin hij zijn eerste punten pakt voor Anderlecht. Hij was vaak te passief", aldus het Waalse medium. Analist René Vandereycken, die eerder al in de bres sprong voor Schmeichel, meent echter te weten waarom de Deen zo 'passief' lijkt. "Hij zet geregeld een stapje in de richting van waar hij denkt dat de bal zal belanden. Dat pakt soms prima uit. Maar dat is niet altijd zichtbaar op tv omdat de camera de bal volgt en hij vaak die stap dan al gezet heeft. Dat heeft dus niets met zijn lichaamsbouw te maken", aldus de ex-bondscoach bij Het Nieuwsblad.

Welke doelman liet dit seizoen de beste indruk op u achter?

Meest recent

'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

5
5
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

54
54
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

132
132
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

59
59
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

95
95
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

117
117
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

154
154
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

87
87
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

298
298
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

134
134
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

124
124
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

59
59
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

64
64
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

136
136
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

236
236
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

62
62
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

358
358
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

210
210
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

173
173
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

284
284
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

172
172
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

407
407
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

758
758
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

85
85

Meer sportnieuws