Clubicoon Anderlecht ontevreden: "Was te duur voor RSCA"

door
Clubicoon Anderlecht ontevreden:

Bij RSC Anderlecht gingen ze de afgelopen jaren niet al te geweldig om met clubiconen. In de zomer van 2020 werd een van hen bedankt voor bewezen diensten. In La Dernière Heure kwam hij daar nog eens op terug.

Anderlecht liet de afgelopen jaren personen als Jean Kindermans, Vincent Kompany, Frank Vercauteren, Pär Zetterberg en ook Henrik Andersen gaan. Dat gebeurde steevast op een niet al te klassevolle wijze. Andersen sprak daarover.

LEES OOK: 'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Geen reactie van Verbeke

De Deense ex-speler van Anderlecht was jarenlang scout bij de Brusselaars. In september 2020 werd hij ontslagen. Toen waren Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute er de grote bazen.

"Ik was vier seizoenen werkzaam bij Sporting als scout, en niet alleen voor de Scandinavische landen. Maar drie jaar geleden vond de club, toen ze geconfronteerd werd met de grote financiële problemen, dat ik te duur was. Ik stuurde een bericht naar Peter Verbeke om hem te laten weten dat ik de situatie begreep en bereid was voor de helft van de prijs te werken, maar ik kreeg nooit een reactie. Na alles wat ik met Anderlecht had meegemaakt had ik toch iets meer verwacht."

Mogi Bayat

Andersen werkte in totaal dus 12 jaar voor Anderlecht. 8 jaar als speler en 4 jaar als scout. Hij kende ook moeilijke jaren als scout. Dat leverde ook frustraties op, onder meer in het tijdperk van Herman Van Holsbeeck.

"Het scoutingwerk was vreselijk frustrerend. Hoe gewetensvol je je werk ook doet, clubs halen doorgaans spelers uit hun netwerken zonder naar de scouting te luisteren. Sommige makelaars bepalen de wet, zoals Mogi Bayat jarenlang in België deed. Anderlecht betaalde daar uiteindelijk ook de prijs voor.”

Niet goed aangepakt van Verbeke & co?

Meest recent

'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

5
5
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

44
44
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

12
12
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

65
65
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

185
185
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

59
59
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

308
308
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

278
278
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

166
166
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

485
485
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

174
174
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

195
195
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

138
138
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

234
234
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

266
266
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

126
126
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

422
422
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

104
104
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

93
93
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

789
789
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

164
164
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

272
272
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

313
313

Meer sportnieuws