Er kan voorlopig niet getornd worden aan de leidersplaats van Union. Ze hebben zondag hun ongeslagen reeks in de competitie verlengd tot tien wedstrijden door nu ook Cercle Brugge over de knie te leggen. Ze pronken met 28 op 30 en zetten Anderlecht weer op vier punten.
Ideaal waren de omstandigheden in het Dudenpark niet om te voetballen. Door de hevige sneeuwval was er zelfs even twijfel of de match wel door zou kunnen gaan. Uiteindelijk werd het veld wel sneeuwvrij gemaakt, maar toch bleef de grasmat behoorlijk glad en dat was er ook aan te zien. Desondanks maakten Union en Cercle er wel een wedstrijd van.
Drie goals in vijf minuten
Daarin waren het de bezoekers die aanvankelijk de beste kansen kregen. Moris moest uitpakken met goede reddingen op pogingen van Siquet en vooral Minda, die alleen voor doel verscheen. Maar dan duwde Union het gaspedaal in en leek het de match op vier minuten tijd te beslissen.
Eerst werkte Amoura zijn eerste kans meteen af en vrijwel meteen daarna zorgde Nilsson met wat meeval al voor de 2-0. Cercle reageerde echter meteen. Amper een minuut na de tweede goal bracht Denkey alweer de spanning terug met de aansluitingstreffer.
Slotfase wordt nog spannend
In de tweede helft liet Union na de match helemaal dood te maken. Puertas knalde op de lat en Amoura zag zijn tweede goal afgekeurd worden wegens voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef het spannend tot het absolute einde.
Cercle kwam in de slotminuten nog een paar keer dicht bij de 2-2, maar Denkey en Daland misten de kansen. Aan de overkant liet Rodriguez nog onbegrijpelijk de derde goal voor Union liggen. Zo bleef het uiteindelijk bij 2-1, waarmee Union zijn leidersplaats weer verstevigt. Cercle zakt weg naar de zesde plaats.