Kopzorgen voor Vrancken: "Steeds terugkerend probleem"

door
Kopzorgen voor Vrancken:

KRC Genk heeft zondagmiddag wederom een zure appel moeten verteren. De vicekampioen leek nochtans op weg naar een bijzonder deugddoende zege tegen AA Gent. Maar in de absolute slotfase liep het toch weer fout voor de Limburgers.

Genk is in zijn thuiswedstrijden niet aan zijn allerbeste seizoen bezig, te vaak werd (onnodig) puntenverlies geleden op eigen veld. Zondagmiddag leek echter een mooie overwinning in de maak. Racing had een vroege achterstand immers omgevormd tot een 2-1-voorsprong.

Toch liep het tegen AA Gent opnieuw mis. In de 99ste minuut van de extra tijd, die extra lang duurde door de blessure-behandeling van Tolu Arokodare, belandde de bal tegen het lichaam van Tarik Tissoudali. Die kon zijn ploeg zo met de nodige meeval een punt schenken.

LEES OOK: “Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Gebrek aan efficiëntie

Pech dus voor Genk, al moesten de Limburgers ook de hand in eigen boezem steken. Zeker in de tweede helft had de thuisploeg meer dan voldoende kansen om de match op slot te doen. Maar Racing liet te veel goede mogelijkheden liggen. 

Niet de eerste keer dat Genk zo'n gebrek aan efficiëntie vertoont. "We speelden de perfecte wedstrijd. Het is enkel jammer dat we de zege niet over de streep trekken. Het gebrek aan efficiëntie is een terugkerend probleem", sakkerde coach Wouter Vrancken bij Het Laatste Nieuws.

Onvolwassen Genk

Daarnaast vond Vrancken zijn ploeg niet volwassen genoeg. Ook met een minieme voorsprong had Genk de zege over de streep moeten kunnen trekken volgens de trainer. "Zelfs met 10 moeten we slimmer zijn en de wedstrijd binnenhalen. Je moet gewoon die 3-1 maken of desnoods in die volgende fase de bal aan de cornervlag de bijhouden en de tijd te laten verstrijken. Dat is slimheid die we toch moeten aanleren", vulde hij aan bij Sporza.

Vrancken haalt te weinig uit dit Genk ...

Meest recent

Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

13
13
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

40
40
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

69
69
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

62
62
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

102
102
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

420
420
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

49
49
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

243
243
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

185
185
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

953
953
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

182
182
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

788
788
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

488
488
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

579
579
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

529
529
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

125
125
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

33
33
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

142
142
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

626
626
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

136
136
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

276
276
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

279
279
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

161
161
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

100
100
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48

Meer sportnieuws