Er stond zondag alweer heel wat druk op de ketel bij Club Brugge, dat absoluut een zege nodig had om in het spoor van de top zes te kunnen blijven. Die opdracht wist het aan Den Dreef ook te volbrengen, al had het tegen OH Leuven maar weinig overschot. Een knappe goal van Ferran Jutgla was uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.
De 0-1-zege betekent dat Club weliswaar op de zevende plaats in het klassement blijft hangen, maar dat ze wel tot op één punt naderen van Antwerp en KRC Genk. Dat zal vertrouwen geven met alweer belangrijke matchen tegen Besiktas en Standard in het vooruitzicht.
LEES OOK: Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag
Deila is tevreden over ClubRonny Deila was bovendien ook tevreden over wat zijn ploeg liet zien. "Ik ben gelukkig na deze wedstrijd", was zijn conclusie op de website van Club. "We speelden een goede eerste helft, volledig op hun helft. We creëerden kansen waaruit we uiteindelijk een heel mooi doelpunt scoorden."
Deila zag wel dat Club het na rust lastiger kreeg. "Daarom ben ik overgeschakeld naar een andere opstelling in de laatste 25 minuten. Daarna hadden we volledige controle", merkte hij op.
Eén werkpunt voor Club
Al bij al kon de Noorse trainer dus tevreden zijn over de wedstrijd van zijn ploeg, maar toch blijven er nog werkpunten voor Blauw-Zwart. Over één zaak in het bijzonder maakt Deila zich nog zorgen.
"Maar het is wel altijd gevaarlijk als je je kansen niet afwerkt zoals vandaag", waarschuwt hij. "Tegenstanders kunnen altijd iets rapen op het einde van de wedstrijd. OHL kreeg nog dé kans in de 93e minuut. Als ze die kans hadden gescoord, dan was dat een zeer bittere pil geweest."
Jannick Lanckriet