'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

716 stemmen
'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

KRC Genk is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen tot dusver, maar strijdt voorlopig wel nog mee op drie fronten. Het wordt dan ook uitkijken naar wat er tijdens de komende transferperiode zal gebeuren in de Cegeka Arena. Eén man wordt alvast aan een vertrek gelinkt.

De vicekampioen werd voor het seizoen genoemd als één van de grote titelfavorieten. Voorlopig kon het die status echter niet waarmaken. Zo telt de achterstand op leider Union SG alweer tien punten. Al kon de ploeg van coach Wouter Vrancken vlak voor de interland-break wel terug klimmen naar de vierde plaats.

Ook het Europese parcours verliep met vallen en opstaan. Genk faalde in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar greep wel het vangnet van de Conference League. Daarin zal het nog serieus aan de bak moeten om de volgende ronde te behalen.

LEES OOK: 'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Arteaga naar uitgang?

Genk staat dus voor enkele belangrijke weken. Ondertussen is de sportieve leiding ongetwijfeld ook al bezig met de voorbereiding op de komende mercato. De Genkse selectie is in de breedte behoorlijk goed gewapend, een transferoffensief wordt in januari dan ook niet verwacht. Al zal men interessante opportuniteiten zeker niet zomaar laten liggen. 

En mogelijk zullen de Limburgers moeten anticiperen op het vertrek van bepaalde spelers. Zo werd Gerardo Arteaga onlangs nog gelinkt aan een vertrek. De Mexicaanse international, die bij Genk in de weegschaal ligt met Joris Kayembe, zou in beeld zijn bij Olympique Lyon.

Marktwaarde van 7 miljoen

Een overgang naar het Groupama Stadium ligt er niet voor de hand. Zo meldt Sport.fr dat aan enkele voorwaarden voldaan moeten worden. Allereerst zullen beide clubs tot een overeenkomst moeten komen. De transferwaarde van Arteaga wordt alvast geschat op 7 miljoen euro. Vervolgens zal Lyon ook de speler moeten overtuigen. Niet evident gezien de club momenteel laatste staat in de Ligue 1. Tot slot zal ook een akkoord met de speler gevonden moeten worden. Een doorbraak is dus nog niet voor meteen.

Genk blijft één van de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

30
30
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

80
80
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

98
98
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

116
116
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

395
395
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

372
372
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

379
379
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

154
154
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

283
283
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

627
627
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

573
573
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

229
229
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

136
136
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

221
221
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

426
426
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

462
462
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

182
182
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

119
119
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

436
436
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

291
291
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

303
303
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

503
503
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

196
196
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

159
159
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

501
501

Meer sportnieuws