'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

door
'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

KRC Genk is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen tot dusver, maar strijdt voorlopig wel nog mee op drie fronten. Het wordt dan ook uitkijken naar wat er tijdens de komende transferperiode zal gebeuren in de Cegeka Arena. Eén man wordt alvast aan een vertrek gelinkt.

De vicekampioen werd voor het seizoen genoemd als één van de grote titelfavorieten. Voorlopig kon het die status echter niet waarmaken. Zo telt de achterstand op leider Union SG alweer tien punten. Al kon de ploeg van coach Wouter Vrancken vlak voor de interland-break wel terug klimmen naar de vierde plaats.

Ook het Europese parcours verliep met vallen en opstaan. Genk faalde in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar greep wel het vangnet van de Conference League. Daarin zal het nog serieus aan de bak moeten om de volgende ronde te behalen.

LEES OOK: 'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Arteaga naar uitgang?

Genk staat dus voor enkele belangrijke weken. Ondertussen is de sportieve leiding ongetwijfeld ook al bezig met de voorbereiding op de komende mercato. De Genkse selectie is in de breedte behoorlijk goed gewapend, een transferoffensief wordt in januari dan ook niet verwacht. Al zal men interessante opportuniteiten zeker niet zomaar laten liggen. 

En mogelijk zullen de Limburgers moeten anticiperen op het vertrek van bepaalde spelers. Zo werd Gerardo Arteaga onlangs nog gelinkt aan een vertrek. De Mexicaanse international, die bij Genk in de weegschaal ligt met Joris Kayembe, zou in beeld zijn bij Olympique Lyon.

Marktwaarde van 7 miljoen

Een overgang naar het Groupama Stadium ligt er niet voor de hand. Zo meldt Sport.fr dat aan enkele voorwaarden voldaan moeten worden. Allereerst zullen beide clubs tot een overeenkomst moeten komen. De transferwaarde van Arteaga wordt alvast geschat op 7 miljoen euro. Vervolgens zal Lyon ook de speler moeten overtuigen. Niet evident gezien de club momenteel laatste staat in de Ligue 1. Tot slot zal ook een akkoord met de speler gevonden moeten worden. Een doorbraak is dus nog niet voor meteen.

Genk blijft één van de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

118
118
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

93
93
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

16
16
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

74
74
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

184
184
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

39
39
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

14
14
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

134
134
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

147
147
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

114
114
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

750
750
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

147
147
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

111
111
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

333
333
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

239
239
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

36
36
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

581
581
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

563
563
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

175
175
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

371
371
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

776
776
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

100
100
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

166
166

Meer sportnieuws