'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

716 stemmen
'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

KRC Genk is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen tot dusver, maar strijdt voorlopig wel nog mee op drie fronten. Het wordt dan ook uitkijken naar wat er tijdens de komende transferperiode zal gebeuren in de Cegeka Arena. Eén man wordt alvast aan een vertrek gelinkt.

De vicekampioen werd voor het seizoen genoemd als één van de grote titelfavorieten. Voorlopig kon het die status echter niet waarmaken. Zo telt de achterstand op leider Union SG alweer tien punten. Al kon de ploeg van coach Wouter Vrancken vlak voor de interland-break wel terug klimmen naar de vierde plaats.

Ook het Europese parcours verliep met vallen en opstaan. Genk faalde in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar greep wel het vangnet van de Conference League. Daarin zal het nog serieus aan de bak moeten om de volgende ronde te behalen.

LEES OOK: 'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Arteaga naar uitgang?

Genk staat dus voor enkele belangrijke weken. Ondertussen is de sportieve leiding ongetwijfeld ook al bezig met de voorbereiding op de komende mercato. De Genkse selectie is in de breedte behoorlijk goed gewapend, een transferoffensief wordt in januari dan ook niet verwacht. Al zal men interessante opportuniteiten zeker niet zomaar laten liggen. 

En mogelijk zullen de Limburgers moeten anticiperen op het vertrek van bepaalde spelers. Zo werd Gerardo Arteaga onlangs nog gelinkt aan een vertrek. De Mexicaanse international, die bij Genk in de weegschaal ligt met Joris Kayembe, zou in beeld zijn bij Olympique Lyon.

Marktwaarde van 7 miljoen

Een overgang naar het Groupama Stadium ligt er niet voor de hand. Zo meldt Sport.fr dat aan enkele voorwaarden voldaan moeten worden. Allereerst zullen beide clubs tot een overeenkomst moeten komen. De transferwaarde van Arteaga wordt alvast geschat op 7 miljoen euro. Vervolgens zal Lyon ook de speler moeten overtuigen. Niet evident gezien de club momenteel laatste staat in de Ligue 1. Tot slot zal ook een akkoord met de speler gevonden moeten worden. Een doorbraak is dus nog niet voor meteen.

Genk blijft één van de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

7
7
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

66
66
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

117
117
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

60
60
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

259
259
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

127
127
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

223
223
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

112
112
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

156
156
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

109
109
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

828
828
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1114
1114
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

567
567
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

179
179
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

294
294
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

653
653
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

159
159
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

378
378
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

219
219
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

821
821

Meer sportnieuws