'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

door
'Genk kent voorwaarden voor winterse miljoenentransfer'

KRC Genk is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen tot dusver, maar strijdt voorlopig wel nog mee op drie fronten. Het wordt dan ook uitkijken naar wat er tijdens de komende transferperiode zal gebeuren in de Cegeka Arena. Eén man wordt alvast aan een vertrek gelinkt.

De vicekampioen werd voor het seizoen genoemd als één van de grote titelfavorieten. Voorlopig kon het die status echter niet waarmaken. Zo telt de achterstand op leider Union SG alweer tien punten. Al kon de ploeg van coach Wouter Vrancken vlak voor de interland-break wel terug klimmen naar de vierde plaats.

Ook het Europese parcours verliep met vallen en opstaan. Genk faalde in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar greep wel het vangnet van de Conference League. Daarin zal het nog serieus aan de bak moeten om de volgende ronde te behalen.

LEES OOK: Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

Arteaga naar uitgang?

Genk staat dus voor enkele belangrijke weken. Ondertussen is de sportieve leiding ongetwijfeld ook al bezig met de voorbereiding op de komende mercato. De Genkse selectie is in de breedte behoorlijk goed gewapend, een transferoffensief wordt in januari dan ook niet verwacht. Al zal men interessante opportuniteiten zeker niet zomaar laten liggen. 

En mogelijk zullen de Limburgers moeten anticiperen op het vertrek van bepaalde spelers. Zo werd Gerardo Arteaga onlangs nog gelinkt aan een vertrek. De Mexicaanse international, die bij Genk in de weegschaal ligt met Joris Kayembe, zou in beeld zijn bij Olympique Lyon.

Marktwaarde van 7 miljoen

Een overgang naar het Groupama Stadium ligt er niet voor de hand. Zo meldt Sport.fr dat aan enkele voorwaarden voldaan moeten worden. Allereerst zullen beide clubs tot een overeenkomst moeten komen. De transferwaarde van Arteaga wordt alvast geschat op 7 miljoen euro. Vervolgens zal Lyon ook de speler moeten overtuigen. Niet evident gezien de club momenteel laatste staat in de Ligue 1. Tot slot zal ook een akkoord met de speler gevonden moeten worden. Een doorbraak is dus nog niet voor meteen.

Genk blijft één van de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

307
307
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

25
25
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

77
77
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

98
98
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

110
110
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

235
235
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

667
667
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

199
199
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

371
371
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

291
291
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

361
361
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

478
478
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

298
298
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

693
693
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

320
320
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

469
469
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

95
95
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

160
160
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

320
320
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

82
82
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

93
93
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

727
727
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

137
137
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

106
106
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

305
305

Meer sportnieuws